Jacek Olszewski Motocrossowym Wicemistrzem Polski

Jacek Olszewski, zawodnik Lipnowskiego Klubu Sportowego „Jastrząb” zdobył w niedzielę (27.07) tytuł Międzynarodowego Motocrossowego Wicemistrza Polski.

Międzynarodowe Indywidualne Motocrossowe Mistrzostwa Polski organizowane w Lipnie przez gospodarzy LKS „Jastrząb” rozegrane zostały w kategoriach MX 65cc, MX2 junior (125cc) oraz MX1 (pow.175cc). W każdej kategorii przeprowadzone były dwa wyścigi, z których sumowano punkty do łącznej klasyfikacji.

Najlepszy występ na własnym terenie zaliczył jeżdżący Yamahą Jacek Olszewski. W pierwszym wyścigu zajął dobre trzecie miejsce, w drugim natomiast uległ tylko późniejszemu zwycięzcy zawodów - Karolowi Kędzierskiemu. To wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca na podium i zdobycia tytułu Wicemistrza Polski.

Pozostali reprezentanci LKS „Jastrząb” radzili sobie ze zmiennym szczęściem. W kategorii MX65, Gabriel Chetnick był 9. Michał Zaremba 10. a Dominik Olszowy ukończył zawody na 11. pozycji. W kategorii MX1 natomiast, oprócz Jacka Olszewskiego startowali również Mateusz Ognisty (5. miejsce) i Piotr Zalewski, który dojechał na 9. pozycji.