Pierwsza edycja biegu przeszkodowego BulletRun za nami

W niedzielę, 18 września we Włocławku odbył się bieg przeszkodowy BulletRun, który zgromadził ponad 150 uczestników. Przeszkody i wymagające trasy Military i Sporty pokonywali dorośli, a dzieci i młodzież zmierzyły się z biegami w formułach Mini i Kids. Były to pierwsze zawody OCR w województwie kujawsko-pomorskim.


Trasy BulletRun prowadziły przez odcinki terenowe i wodne, a zawodnicy mierzyli się z przeszkodami o różnym stopniu trudności, które weryfikowały m.in. ich zwinność, zręczność i wytrzymałość. Ostatni kilometr w formułach dla dorosłych uczestnicy pokonywali z obciążeniem w postaci 4-kilogramowego betonowego odlewu o kształcie pocisku. Po minięciu linii mety zlokalizowanej w okolicy włocławskiej Hali Sportowej OSiR każdy zawodnik mógł zabrać tę przeszkodę do domu jako swoje trofuem.

Ten betonowy pocisk to wizytówka naszej imprezy. Cieszymy się, że wczoraj kolejni zawodnicy wywalczyli te wyjątkowe trofea, które można ustawić w jakimś honorowym miejscu w domu lub w biurze. Będą przypominać o tym, że limity i ograniczenia są tylko w naszej głowie. Uczestnicy BulletRun we Włocławku zaprezentowali iście wystrzałową formę – skomentował Paweł Sala, dyrektor zawodów.

W rywalizacji na trasie Military najlepszy okazał się Przemysław Mikulewicz. Biegacz z Włocławka pokonał 12 km i ponad 20 przeszkód w czasie 49:15. Drugie miejsce zajął Artur Grabarz (54:08), a trzecie Arkadiusz Kotala (55:16). Wśród kobiet wygrała Magdalena Smykowska (1:05:16) przed Martą Gwizdalską (1:22:13) i Katarzyną Morawską (1:37:49).

Natomiast w biegu w formule Sporty z dystansem 6 km i ponad 12 przeszkodami najszybciej uporał się Dawid Włodarczyk (29:04). Wyprzedził kolejnego na mecie Patryka Kępistego (30:46) a także Michała Madalińskiego, który zajął trzecie miejsce (35:28). Najszybszą kobietą na krótszej trasie okazała się Patrycja Teska (35:59), a na kolejnych lokatach uplasowały się Ola Szojda (47:42) i Marzena Lewandowska (50:50).

BulletRun był pierwszym w historii biegiem przeszkodowym zorganizowanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Było to zadnie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Włocławek. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody z rąk wiceprezydent Włocławka Moniki Jabłońskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta Krystiana Łuczaka.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA