Borys Piotrowski na podium Rotax Max Challenge Poland

Kolejny bardzo dobry występ Borysa Piotrowskiego. Dziesięciolatek z Włocławka zajął w weekend drugie miejsce w inauguracyjnej rundzie nowego sezonu serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland.


Tegoroczna rywalizacja kartingowców w naszym kraju dopiero się rozpoczęła, a Borys Piotrowski ma na swoim koncie już dwa istotne sukcesy. Przed dwoma tygodniami zajął trzecie miejsce w otwierającym cały sezon 4. Memoriale Henryka Śródeckiego, a następnie stanął na drugim stopniu podium w inauguracyjnej rundzie Rotax Max Challenge Poland, czyli aktualnie najszybszej i największej serii kartingowej w Polsce. Sukces młodego włocławianina jest tym cenniejszy, gdy weźmie się pod uwagę, że jest to jego oficjalny debiut w danym cyklu i dotychczas startował on w wózkach innej serii. Co więcej, spora część rywali w zimę startowała i trenowała na torach we Włoszech. Borys w tym czasie miał prawie półroczną przerwę od jazdy gokartami i zasiadał jedynie w rajdowym aucie.

Pierwsza odsłona tegorocznego cyklu Rotax Max Challenge Poland odbyła się na kartingowej pętli słynnego Toru Poznań. W kategorii Micro Max, w której rywalizuje Borys Piotrowski, do startu przystąpiło piętnastu młodych adeptów kartingu. Już w trakcie sesji treningowej, zwanej regulacją gaźników, utalentowany włocławianin  błysnął wysoką formą. Uzyskał w niej drugi rezultat. W oficjalnym treningu, pełniącym rolę kwalifikacji do zawodów, zajął trzecie miejsce. Znakomicie było również w trakcie wyścigów. Borys Piotrowski uplasował się w nich kolejno na drugiej, pierwszej, drugiej i piątej pozycji.
Ten ostatni wyścig pojechaliśmy taktycznie. W czołówce było bardzo ciasno, panował duży ścisk i nie chcieliśmy ryzykować jakiejś pechowej kolizji, która zniweczyłaby cały wcześniejszy wysiłek. Borys był piąty, ale do lidera stracił na mecie tylko niespełna pół sekundy – podkreśla Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie główny menedżer Borysa. - W tym wyścigu Borysowi wystarczyło dojechać do mety na wysokim miejscu, żeby zagwarantować sobie drugie miejsce w całych zawodach i tak też się stało. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego otwarcia sezonu. To dla nas bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami.

Borys Piotrowski poza sukcesem indywidualnym zanotował też sukces drużynowy. Wraz ze swoimi dwoma kolegami triumfował w klasyfikacji zespołowej i w tym zestawieniu ta trójka po pierwszej rundzie jest liderami cyklu.

Najbliższy start włocławianina to pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniach 20-22 kwietnia. Kolejna odsłona Rotax Max Challenge Poland odbędzie się 05-07 maja na torze w Słomczynie pod Warszawą. Wcześniej, bo trzeciego maja Borys Piotrowski zainauguruje nowy sezon startów w sporcie samochodowym. Zasiądzie za kierownicą swojej rajdówki w trakcie pierwszej rundy ogólnopolskiej serii torowej Time Attack Trophy, która rozegrana zostanie w toruńskim MotoParku.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA