Ilona Chełminiak najlepsza w Bochni

archiwum portalu

Podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się w Kopalni Soli w Bochni (248 metrów pod ziemią) bardzo dobrze spisali się judocy MKS "Olimpijczyk" Włocławek.

W turnieju wzięło udział 550 zawodników z: Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Serbii, Ukrainy i zawodnicy z Polski.

- Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Choć są to dopiero dzieci i młodzicy, niektóre pojedynki były na bardzo dobrym poziomie.- powiedziała Aneta Szczepańska,trenerka zawodników.- Oprócz Ilony, która walczyła bardzo dobrze, na duże wyróżnienie zasługuje Kacper Wróbel. Miał on bardzo mocnych zawodników. W walce o wejście do finału pokonał w dogrywce Aleksandra Jovica z Serbii a w finale Matasa Azuolasa z Litwy

W kategorii dzieci:
1 miejsce zajęła WIKTORIA TOMCZAK (27kg.) i KACPER WRÓBEL(30kg.);
2 miejsce zajęła KAROLINA WRÓBEL(24kg.) i DAWID WRÓBEL(40kg.);
3 miejsce zajęły : ANGELIKA SZYMAŃSKA(33kg.) i JOANNA RYNKOWSKA(39kg.)

W kategorii młodzika:
1 miejsce zajęła ILONA CHEŁMINIAK (44kg.), która w drodze do finału pokonała min.: Edit Gerjak (Węgry) i Martynę Dąbrowską - wicemistrzynię Polski (UKJ AON Warszawa). Ilona została również wybrana "Najlepszą Zawodniczką Turnieju" i z rąk organizatora zawodów - Sabiny Bajdy, otrzymała magnetofon JVC.

Natomiast dwójka juniorów "Olimpijczyka": MATEUSZ MIGDALSKI (55kg.) i DARIUSZ CHEŁMINIAK (60kg.) startowała na Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów w Cetniewie. Siódme miejsce zajął Migdalski, który wygrał przed czasem z mocnym francuzem Bourguignomem. Nie powiodło się natomiast Dariuszowi Chełminiakowi, który przegrał swój pierwszy pojedynek z Czechem Tomasem Vanickiem i odpadł z turnieju.
Obaj zawodnicy zostali powołani przez Polski Związek Judo na Puchar Świata w Berlinie. W turnieju tym nie wystąpi jednak Mateusz Migdalski, który zmienił kategorię wagową na wyższą, do 60kg.