Przegrana Anwilu w stolicy

W 4. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki drużyna Anwilu Włocławek musiała uznać wyższość Polonii Warszawy i przegrała po dogrywce 89:87.

Pierwsze 20 minut spotkania przebiegało w dość monotonnej atmosferze. Gra obydwu zespołów nie zapowiadała dobrego widowiska. Na zakończenie drugiej kwarty Anwil Włocławek przegrywał 38:44 z gospodarzami.

W drugiej części spotkania włocławianie przebudzili się i podgrzali atmosferę w Warszawie doprowadzając do remisu 51:51. Niestety później ponownie nastał słabszy okres gry naszych zawodników i drużyna Polonii Warszawa szybko wyszła na 9 punktów przewagi. W tym momencie odpowiedzialność na swoje barki wziął nie kto inny jak Gerrod Henderson, który swoimi trójkami doprowadził do stanu 69:65 dla Polonii. Kolejne akcje to gra kosz za kosz, a na 23 sekundy do końca meczu celny rzut zza linii 6,25m oddał Marko Brkić (80:81) i wtedy wszyscy włocławscy kibice uwierzyli, że Anwil jest w stanie wygrać to spotkanie. Po trójce Brkić'a, akcję przeprowadzili gracze Polonii, w której sfaulowany został Przemysław Frasunkiewicz. Na szczęście dla Anwilu podkoszowy gracz Polonii Warszawa wykorzystał tylko jeden rzut wolny. Na 4 sekundy do końca meczu przy stanie 80:82 dla Polonii Warszawa na linii rzutów osobistych stanął Henderson, który pewnie wykonał dwa rzuty i doprowadził do remisu. Warszawiacy mieli 4 sekundy na wygranie spotkania jednak dobrze ustawiony w obronie Łukasz Koszarek wymusił faul ofensywny i doprowadził do dogrywki.

Niestety w dogrywce gracze Anwilu Włocławek zdobyli o dwa punkty mniej niż gospodarze 87:89 i musieli uznać wyższość koszykarzy ze stolicy.

Co byłoby gdyby w drużynie Anwilu zabrakło Gerroda Hendersona?
Niestety trzeba przyznać, że gdyby nie jego gra w dzisiejszym spotkaniu, najprawdopodobniej nie doszło by do dogrywki a Anwil przegrałby to spotkanie większą ilością punktów.
Mając w pamięci grę Anwilu Włocławek w poprzednim sezonie, gdy odszedł Gerrod trzeba mieć nadzieję, że historia dwa razy się nie powtórzy i będzie już tylko lepiej.

Polonia Warszawa - Anwil Włocławek 89:87 (20:19, 24:19, 21:16, 17:28, 7:5)

Anwil Włocławek: Henderson 25, Koszarek 18, Modrić 16, Brkić 15, Wołoszyn 8, Pluta 4, Boylan 1, Michalski 0, Miller 0, Gabiński 0.

Polonia Warszawa:: Adams 31, Harrington 16, Johnson 11, Frasunkiewicz 11, Bacik 7, Łączyński 6, Ansley 6, Radke 1.