U lekkoatletów rośnie apetyt na sukces

22 medale mistrzostw Polski i 4 medale mistrzostw Europy zdobył w tym sezonie LKS Vectra Włocławek. Ostatnio w restauracji Ratuszowej podsumowano miniony rok.

Najbardziej udane dla lekkoatletów włocławskiego klubu były letnie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Debreczynie, podczas których Katarzyna Kowalska zdobyła złoto na 3 tys. m, a Michał Rosiak został młodzieżowym mistrzem kontynentu w skoku w dal. Efektownie podsumowali sezon w hiszpańskim Toro, gdzie Kowalska zdobyła brąz w biegu na 6,7 km. Po brąz sięgnęła również drużynowo kadra Polek z trzema biegaczkami Vectry w składzie: Kowalską, Wojtkuńską i Lewandowską.

- Takich sukcesów jeszcze w tym klubie nie było – mówi Marian Nowakowski, trener Vectry. – Cale szkolenie w klubie było podporządkowane, żeby Katarzyna Kowalska uzyskała minimum na igrzyska olimpijskie. Nie zapomnieliśmy jednak również o innych zawodnikach. Miłą niespodziankę sprawił Michał Rosiak swoim udanym występem w Debreczynie, ale było to spowodowane tym, że miał stworzone dobre warunki do szkolenia, a w zeszłym roku nie trenował w kadrze.

- To był najlepszy rok dla Vectry i również dla mnie – mówi Katarzyna Kowalska, młodzieżowa mistrzyni Europy. - W tym sezonie zdobyłam najwięcej medali. Najcenniejszy jest złotym medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 3 tys. metrów, go zdobyłam go drugi raz. Być może tłusty rok wyzwoli większe oczekiwania w stosunku do mnie, ale nie boję się presji, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

- Marzenia były zdecydowanie wyższe, ale, cieszę się, że mogłam się poprawić w tym sezonie. – mówi Iwona Lewandowska, biegaczka Vectry. - Był on udany, bo nie dręczyły mnie kontuzje.

Nie ma jednak róży bez kolców. - Możemy cieszyć się z zawodników, którzy osiągają wyniki na poziomie europejskim, ale są to skutki wieloletniego, specjalistycznego treningu – dodaje Marian Nowakowski. - Natomiast w kategoriach najmłodszych w klubie nie ma dobrych zawodników. Jest to spowodowane tym, że młodzi ludzie w wieku 13-14 lat nie chcą trenować w takich tragicznych warunkach, jakie ma Włocławek. Na pewno w ciągu najbliższych lat powstanie luka pokoleniowa, którą będzie bardzo trudno odbudować.

(MM) Źródło: "Nowości Włocławskie"
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..