Anwil Włocławek - Turów Zorzelec

Anwil Włocławek pokonał w piątek na wyjeździe dotychczasowego lidera Dominet Bank Ekstraligi - Turów Zgorzelec 59-61.

Anwil Włocławek podtrzymał swoją dobrą passe w Zgorzelcu i wygrał spotkanie 61:59. Było to trzecie kolejne zwycięstwo Anwilu Włocławek z pretendentami do Mistrza Polski.

Pierwsze minuty meczu to uporządkowana gra Anwilu, który nie pozwalał gospodarzom na zbyt dużo. W tej kwarcie bardzo dobrze spisywał się Alex Dunn i Alan Daniels (dwa celne rzuty za 3pkt) Na koniec pierwszej kwarty Anwil prowadził 18:7 udowadniając tym samym że jest równie dobrze broniącym zespołem w DBL.

Druga kwarta to całkowite odwrócenie sytuacji, gdyż to gospodarze wzięli się do gry, głównie za sprawą dobrej obrony, pozwalając Anwilowi na zdobycie 8pkt. Najlepszym strzelcem w Anwilu był Alex Dunn 12pkt (6/7 z gry) Ostatecznie po 20min było 26:24 dla Anwilu

Trzecia kwarta to popis w drużynie Anwilu Alana Danielsa który na swoim koncie zanotował 9 zbiórek, 2 bloki oraz 13 pkt, 4/9 z gry, 3/4 za 1. Miejmy nadzieje że ten występ czarnoskórego skrzydłowego, przekonał definitywnie Alesa Pipana o pozostawieniu go w składzie. Bo kto jak nie on będzie bawił publiczność swoimi pięknymi wsadami. Trzecia kwarta zakończyła się remisem (17:17) co dawało 2pkt. prowadzenie 43:41 dla Anwilu

Czwarta kwarta to gra "łeb w łeb" żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi dającej jej pewne zwycięstwo. Kluczowa akcja meczu: kiedy to na kilka sekund przed końcem meczu przy remisie po 59:59 faulowany został Henderson, wszyscy kibice Anwilu wierzyli że Gerrod trafi dwa rzuty wolne i Anwil wyjdzie na prowadzenie, co też uczynił wyprowadzając Anwil na dwupunktowe prowadzenie 61:59 Po tych rzutach piłkę mieli jeszcze gracze Turowa, którzy w ostatniej sekundzie meczu oddali rozpaczliwy rzut z połowy boiska (Slobodan Ljubotina) chcąc przechylić szale na swoją korzyść. Niestety ta sztuka nie udała się i Anwil Włocławek wygrał to bardzo zacięte spotkanie.

Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 59:61 [7:18, 17:8, 17:17, 18:18]

Anwil Włocławek: A.Dunn 14, A.Daniels 13, G.Henderson 12, A.Pluta 6, Ż.Zagorac 6, W.Grudziński 6, P.Okafor 6, Ł.Koszarek 0

Turów Zgorzelec: Witka 14, Ljubotina 11, Logan 9 , Drobnjak 9, Kelati 8, Rodriguez 7, Scekic 1