Natan mistrzem DGS Futsal Ligi

20 grudnia o godzinie 13:30 odbył się ostatni mecz amatorskiej DGS Futsal Ligi, który wyłonił mistrza rozgrywek. W finałowym meczu Natan pokonał Protecte Multizakupy.pl 5:4.

Od początku spotkania drużyna Natan przejęła inicjatywę na boisku i naciskała obronę Protecty Multizakupy.pl, co w 5 minucie zaowocowało bramką, którą z lewej nogi strzelił Paweł Nitkowski. W 11 minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Nitowski, oddając celny strzał z rzutu wolnego, po którym bramkarz Protecty zmuszony został do wyjęcia piłki z bramki. Minutę później na 3:0 podwyższył Przemysław Grzybowski. Trzy dość szybko i łatwo strzelone bramki dały pewność drużynie Natana, a w szczególności królowi strzelców, który w 16 minucie po raz trzeci pokonał bramkarza Protecty Multizakupy.pl

Po zmianie stron drużyna Protecty Multizakupy.pl podniosła czoła i zaczęła naciskać Natana. W 25 minucie indywidualną akcją popisał się Tomasz Ziółkowski, który przelobował wychodzącego bramkarza i zdobył pierwszą bramkę dla Protecty. Zawodnicy Mulitizakupy.pl pokazali, że też potrafią grać w piłkę i zmusili swoją ofensywą drużynę Natana do cofnięcia się i obrony własnej bramki. W 27 minucie powinno być 4:2, jednak sędziujący to spotkanie nie uznali faula w polu karnym i prawidłowo strzelonej bramki dla drużyny Protecty. Zła decyzja sędziów spowodowała, że w Multizakupy.pl nastąpił chwilowy chaos, co wykorzystał Krzysztof Jóźwiak, oddając celny strzał i podnosząc wynik spotkania na 5:1. Zdenerwowani obrotem sprawy zawodnicy Protecty Mulitazkupy.pl zaczęli mocnej atakować i dominować na boisku. W 30 minucie bramkę na 5:2 strzelił Mariusz Kaczmarek. Na około 6 minut przed końcem spotkania zawodnicy Natana mięli 5 fauli, co oznaczało, że każdy następny faul będzie przedłużonym rzutem karnym i tak też się stało. W 38 minucie spotkania sędzia odgwizdał faul na Tomaszu Ziółkowskim, a przedłużony karny pewnie wykorzystał Daniel Wiśniewski. Na 50 sekund przed zakończeniem spotkania Tomasz Ziółkowski po raz drugi pokonał bramkarza Natana. Przy wyniku 5:4 dla Natan zrobiło się bardzo gorąco, gdyż niespodziewanie drużyna Protecty Mulitzakupy.pl miała szansę na tytuł mistrzowski. Ostatecznie drużyna Natana pokonała 5:4 drużynę Protecta Multizakupy.pl i zdobyła mistrzostwo DGS Futsal Ligi.

Po zakończonym spotkaniu pomiędzy Natanem i Procetą Multizakupy.pl nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Nagrodzono również najlepszych strzelców drużyn.