Noworoczna passa Anwilu trwa

Bartłomiej Wołoszyn

W meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek przed własną publicznością pewnie pokonał AZS Koszalin 114:81.

Piłkę po rzucie sędziowskim dla drużyny ASZu Koszalin wywalczył Ime Oduok, jednakże to Paul Miller otworzył konto punktowe w tym spotkaniu akcją 2+1. Pierwsze minuty to popis skuteczności włocławian. Bardzo dobre zawody rozgrywał Andrzej Pluta, który w niespełna pięć minut zdobył 11 punktów. To właśnie po jego „trójce” Anwil uzyskał wysokie prowadzenie 19:6. Początek meczu to kontynuacja ofensywy jaką pokazała pierwsza piątka Anwilu w meczu z Polonią Warszawa. Zawodnicy z Koszalina przez blisko 7 minut nie mogli zdobyć punktów z gry. Cztery punkty z rzutów wolnych zdobyli Igor Milicić i Javier Mojica. Po 10 minutach gry włocławianie prowadzili 23:7.

Druga kwarta rozpoczęła się od zaciętej walki pod koszami pomiędzy Omarem Barlettem i Ime Oudokiem. Trzeba przyznać, że w bezpośrednich starciach lepszy okazywał się center AZSu Koszalin, który „przestawiał” Barletta pod koszem nie dając mu możliwości zbiórki. Koncertowo tę kwartę w Anwilu rozpoczął Marko Brkić, który oddał dwa celne rzuty zza linii 6,25m i wyprowadził włocławian na dwudziestopunktowe prowadzenie. Podopieczni trenera Griszczuka w pełni kontrolowali przebieg spotkanie nie dając zmniejszyć uzyskanej z pierwszej kwarty przewagi. W tej części spotkania Marko Brkić zdobył 17 punktów, w tym trzy celne rzuty za trzy. Ostatnie punkty w drugiej kwarcie zdobył w ostatniej sekundzie Paul Miller i na przerwę Anwil Włocławek schodził z 15 punktową przewagą (50:35).

Trzecia kwarta to szybka gra kosz za kosz. Przy stanie 63:47 po celnym rzucie za trzy punkty Grzegorza Arabasa, niesportowego przewinienia dopuścił się George Reese, który popchnął Stipe Modricia, a chwilę później wdał się w przepychankę z Bartkiem Wołoszynem. W rezultacie podwójnego faulu niegodnego sportowca koszalinianin musiał opuścić boisko i udać się do szatni. W trzeciej odsłonie parkiet opuścił Oudok, który prawdopodobnie doznał jakiegoś urazu. Dzięki temu debiutujący w barwach Anwilu Omar Barlett, mógł trochę więcej pograć i lepiej zaprezentować się włocławskiej publiczności. W dalszych minutach Anwil Włocławek rozgrywał mądrą koszykówkę i powiększył przewagę do 21 punktów (76:55)

Czwarta kwarta to kontynuacja pogromu AZSu. Włocławianie nie zwalniali tempa gry zdobywając średnio sześć punktów na dwa gości. Widząc prawie trzydziestopunktową przewagę Anwilu trener Igor Griszczuk wprowadził graczy rezerwowych. W tym czasie drużynie z Koszalina bardzo dobrze zagrał Javier Mojica, który zmniejszył straty swojej drużyny zdobywając z rzędu dziewięć punktów. Podenerwowany tą sytuacją trener Anwilu, poprosił o czas i dokonał zmian na boisku. Po przerwie na żądanie gospodarze „wrócili do gry”. Ostatnie dwie i pół minuty należały do Michała Gabińskiego, który zdobywając swoje pierwsze punkty wzbudził wrzawę na trybunach - był to 100 zdobyty punkt w meczu. Każda kolejna akcja Anwilu wykańczana była przez Michała celnymi punktami spod kosza. W rezultacie w ciągu niespełna trzech minut gry Gabiński zdobył 14 punktów i został czwartym strzelcem Anwilu. Po bardzo dobrym spotkaniu Anwil Włocławek pewnie pokonał akademików z Koszalina 114:81.

Anwil Włocławek – AZS Koszalin 114-81 (23:7, 27:28, 26:22, 38:23)