Anwil Włocławek-PBG Poznań 101:84

W meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu pokonał PBG Basket Poznań 101:84.

Kibice z niecierpliwością oczekiwali tego meczu, gdyż trener Griszczuk zapowiedział powrót do składu Milosa Paravinji powracającego po kontuzji jakiej doznał we wrześniu ubiegłego roku (czytaj więcej). Zawodnik jest gotowy do gry i zapowiada walkę o miejsce w składzie.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. Drużyny nie mogły uzyskać większej przewagi nad rywalem. W ostatnich minutach spotkania podopiecznym trenera Kijewskiego udało się zagrać skuteczniej w ataku i uzyskać prowadzenie 23:19.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczął Anwil, głównie za sprawą Tommy Adamsa, który w dzisiejszym meczu pokazał jak się gra w koszykówkę. W początkowej fazie tej kwarty na boisku miała miejsce niecodzienna sytuacja. Trener Kijewski zapomniał, zgodnie z nowymi przepisami, wstawić do składu dwóch Polaków. Tomasz Smorawiński, wchodzący na boisko jako młodzieżowiec był jedynym w poznańskiej drużynie. W wyniku tego sędziowie ukarali koszykarzy z Poznania faulem technicznym. Rzuty wolne pewnie wykonał Łukasz Koszarek i Anwil wyszedł na prowadzenie 26:23. Dobrą końcówkę kwarty rozegrali Marko Brkić, Paul Miller i Tommy Adams, którzy wyprowadzili Anwil na prowadzenie 43:48.

Trzecia kwarta to bardzo dobra skuteczność włocławian zza linii 6,25cm. Świetna gra z dystansu i twarda defensywa sprawiły, że Anwil z minuty na minutę powiększał przewagę nad zawodnikami z Poznania. Obronę rwali ośmieszał Łukasz Koszarek, który zdobył osiem punktów z rzędu. Trafiali również Paul Miller i Marko Brkić w wyniku czego po 30 minutach gry "Rottweilery" prowadziły dziesięcioma punktami (54:64).

Ostatnia odsłona meczu to kontynuacja wyśmienitej skuteczności włocławian w rzutach z dystansu. W drużynie gospodarzy zawodził Adam Wójcik, którym "zaopiekował" się Stipe Modrić rozgrywający kolejne dobre zawody. Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał z PBG Basket Poznań 101:84.

W całym spotkaniu podopieczni trenera Igora Griszczuka oddali 15 celnych rzutów za trzy punkty. Potrzebujący jeszcze czasu na wkomponowanie się w zespół Paravinja spędził na boisku 13 minut i zdobył cztery punkty z gry.

PBG Basket Poznań - Anwil Włocławek 84:101 (23:19, 20:29, 21:32, 20:21)

PBG Basket: Davis 21, Wójcik 11, McLean 10, Brannen 10, Szawarski 8, Brown 6, Flieger 5, Moćnik 5, Bigus 4, Mowlik 2, Smorawiński 2

Anwil Włocławek: Adams 24(6), Miller 23(2), Koszarek 18(1), Pluta 14(2), Brkić 9(3), Wołoszyn 6, Paravinja 4, Modrić 3(1).