Włocłavia zremisowała z Cuiavią

Przygotowująca się do rundy rewanżowej Włocłavia Włocławek zremisowała w sparingu z liderem V ligi Cuiavią Inowrocław 1:1.

Już w pierwszych minutach spotkania prowadzenie dla włocławian mogli zdobyć Radosław Budnicki i Dawid Kwiatkowski, jednak piłkę po ich strzałach Marcin Szyperski sparował na rzut rożny. W 24 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Dębicki, niestety piłka trafiła w słupek. W ostatniej minucie pierwszej części gry, w polu karnym faulowany był przez debiutującego w bramce WKP Włocłavii Łukasza Wiśniewskiego Sebastian Basiński, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jarosław Dąbrowski.

W drugiej odsłonie spotkania przewaga nadal należała do gospodarzy, jednak i w tej części spotkania razili oni nieskutecznością. W 51 minucie spotkania wyrównującą bramkę zdobył jeden z wyróżniających się zawodników WKP, Radosław Wuciński. Dziesięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Szablewski, jednak i tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Kolejna akcja Bartłomieja Dębickiego zakończyła się ponownie rzutem rożnym, a w 76' po indywidualnej akcji Wucińskiego piłka po raz kolejny zatrzymała się na słupku bramki przyjezdnych. Pod koniec regulaminowego czasu gry idealnej sytuacji nie wykorzystał Dawid Kwiatkowski.Goście przeprowadzali kontry jednak nie zagrażały one Pawłowi Korpalskiemu.

WKP Włocłavia Włocławek - Cuiavia Inowrocław 1-1 (0-1)
0-1 44' Jarosław Dąbrowski (karny)
1-1 51' Radosław Wuciński

Włocłavia: Wiśniewski (46' Korpalski) - Wojnowski (46' Czekalski), Serocki, Budnicki, Piotrowski - Haberski (46' Bartczak), Markowski (46' Szablewski), Dębicki, Frąckowiak (46' Śmigiel) - Wuciński (70' Kwiatkowski), Kwiatkowski (46' Tłuchowski)

Cuiavia: Szyperski - Dąbrowski, Woda, Wiechecki, Stępień - Kotlarek, Golał, Czabarek, Bakiera - Basiński, Ziółkowski na zmiany weszli: Świtalski, Duniszawski, Krajniak, Kasprzak,

Więcej zdjęć ze sparingu na stronie wloclavia.futbolowo.pl Źródło: wloclavia.futbolowo.pl