Ciężko wywalczone zwycięstwo Anwilu

W 12. kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek pokonał dzisiaj w Starogardzie Gdańskim tamtejszą Polpharmę 73:71.

Od pierwszych minut meczu Polpharma uzyskała na własnym parkiecie przewage, a włocławianie nie mogli się odnaleźć.
Pod koniec pierwszej kwarty koszykarze Anwilu zaczęli odrabiać straty i po 10minutach przegrywali już tylko 19:17

Po ładnej grze w końcówce pierwszej kwarty, wydawało się, że koszykarze Anwilu zaczną grać mądrze, rozważnie i że uzyskają prowadzenie, a z minuty na minutę będą je powiększać. Nic bardziej mylnego.
Druga kwarta to w większości nieudane akcje zarówno Anwilu jak i Polpharmy, o czym świadczą statystyki Polpharma (0/5), Anwil (3/12) - rzuty. W tej części meczu na uwagę zasługuje Patrick Okafor, który pokazywał włodarzom Polpharmy że jest w dobrej formie (10 pkt, 9 zb (6 w ataku!), 5/8 za dwa). Po 20minutach gry Anwil prowadził trzema punktami 36:33.

Trzecia kwarta nie przyniosła niestety zmiany stylu gry obydwu drużyn. Na parkiecie w drużynie Anwilu zadebiutował Vladimir Petrović (5 pkt, 6 zb, 1/2 za 2, 1/3 za 3)
W zespole Polpharmy dobre zawody rozegrali Donald Copeland (20 pkt, 5 as) i bardzo dobrze walczący pod tablicami Hernona Halla (21 pkt, 9 zb). Na koniec trzeciej kwarty Anwil prowadził czterema punktami 54:48

W czwartej kwarcie swoje "5min" w drużynie Anwilu miał Zelijko Zagorac, który w ważnym momencie (przy 5punktowej przewadze Polpharmy) trafił za 3pkt i poderwał zespół do gry. Ostatnie sekundy meczu były bardzo nerwowe gdyż Anwil prowadził 2punktami, a Polpharma za wszelką cenę chciała przeważyć szalę na swoją korzyść. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:71 dla Awnilu

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 71:73 (19:17, 14:19, 15:16, 23:21)

Anwil: Henderson 23, Okafor 10, Dunn 8, Zagorac 8, Daniels 7, Petrovic 5, Koszarek 5, Pluta 3, Grudziński 2, Wołoszyn 2

Polpharma: Hall 21, Copeland 20, Lubeck 11, Majewski 5, Leończyk 4, Stachitas 4, Zakrzewski 4, Kellogg 2