Anwil bliżej play-off

W spotkaniu 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 86:71 i tym samym jest bliżej rundy play-off.

Pierwsze minuty spotkania to bardzo wyrównana gra. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi, a prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję. Przy stanie 18:18 gospodarze zaczęli słabiej bronić, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Polpharmy (głównie Hicks i Tuljković) i uzyskali dziewięciopunktowe prowadzenie. Drugą kwartę dobrze rozpoczął Anwil, który poprawił obronę i powoli odrabiał stratę z pierwszych 10 minut gry. Przez prawie całą kwartę zawodnicy Polpharmy grali bardzo nieskutecznie w ataku - nie była to zasługa Anwilu. Przyjezdni kilka akcji z rzędu próbowali odczarować kosz zza linii 6,25cm, lecz bez powodzenia. Włocławianie dzięki celnym rzutom osobistym i pojedynczym zrywom zawodników doprowadzili do stanu 41:40 dla gości.

Po zmianie stron podopieczni Igora Griszczuka zaczęli dobrze grać w obronie nie pozwalając gościom na zbyt wiele. Swoje przysłowiowe "pięć minut" miał Ian Boylan, który na parkiecie był wszędzie. Przy stanie 54:47 po "trójce" Tommy'ego Adamsa włocławscy kibice wstali z miejsc i zaczęli głośno dopingować Anwil. Goście próbowali odrabiać stratę, jednak ich rzuty z nieprzygotowanych pozycji nie znajdowały drogi do celu. Na niespełna trzy minuty do końca III kwarty sędzia odgwizdał niesłusznie faul Boylan'owi w efekcie czego trzy osobiste rzucił Michael Hicks. W odpowiedzi Marko Brkić oddał celny rzut zza lini 6,25cm. Wynik w tej kwarcie, dobitką spod kosza ustalił Paul Miller. Czwartą kwartę rozpoczął Andrzej Pluta, który trafił za trzy punkty i gospodarze podwyższyli prowadzenie (68:50). Kolejne punkty dla Anwilu zdobył Miller, a za 3pkt trafiali Wołoszyn i Brkić. Po tych rzutach włocławianie prowadzili 76:57. Anwil do końca spotkania grał mądrą i przemyślaną koszykówkę, całkowicie kontrolując przebieg meczu. Zawodnicy Polpharmy próbowali w końcowych minutach zmniejszyć straty porażki jednak bez powodzenia.

Po słabej pierwszej części spotkania i bardzo dobrej drugiej, Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 86:71.

Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gdański 86-71 (19-28, 21-13, 25-9, 21-21)

Anwil: Boylan 17, Koszarek 17, Miller 16, Pluta 10, Brkić 9, Miller 6, Wołoszyn 5, Paravinja 4, Gabiński 2.

Polpharma: Tulijković 22, Coleman 12, Hicks 10, Eldridge 10, Sulowski 5, Barkley 4, Jarecki 4, Kowalczuk 3, Żurawski 1, Scott 0, J. Drewa 0, Jarecki 0.