Porażka pod tężniami

W meczu 20. kolejki III ligi Włoclavia Włoclawek przegrała na wyjeździe ze Zdrojem Ciechocinek 0:1.

Goście rozpoczęli mocno - już w 2 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Frąckowiaka w dogodnej sytuacji znalazł się Radosław Budnicki, lecz piłka stała się łupem Sebastiana Krakowiaka, golkipera gości. Dziesięć minut później po rzucie rożnym, Sessou mocno uderzył głową, lecz Szablewski z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej odsłony meczu niegroźne strzały oddawali jeszcze Adrian Nowak i Marcin Majchrzak.

Początek drugiej połowy gospodarze zaczęli z animuszem i wywalczyli rzut różny. Chwilę później był rzut wolny dla Zdroju, który okazał się decydujący dla losów spotkania. Szablewski obronił strzał, jednak przy dobitce Adriana Nowaka który pomógł sobie ręką był bezradny. W 54 minucie w roli głównej wystąpił sędzia Marek Leśniewski, który pozwalał na ostrą grę. Po jednym z takich starć doszło do przepychanek miedzy zawodnikami. Arbiter ukarał Marcusa da Silvę i Radosława Wucińskiego czerwonymi kartkami, a żółte otrzymali Artur Serocki i Radosław Budnicki. Wynik spotkania mógł podwyższyć w 70 'Mariusz Kryszak, lecz piłka trafiła w boczną siatkę. Od tego momentu zarysowała się zdecydowana przewaga włocławian, a strzały Marcina Piotrowskiego, Bartłomieja Dębickiego bramkarz gospodarzy cudem wybijał na rzut rożny. Po kontrze miejscowi mogli podwyższyć wynik spotkania jednak Szablewski był na posterunku.

Zdrój Ciechocinek – Włocłavia Włocławek 1-0 (0-0)
50' Adrian Nowak

Zdrój: Krakowiak – Oczachowski (90’ Brzykcy), Gęsicki, Mordziński, Lamparski – Makowski, Kryszak, Sessou, Majchrzak (77’ Galant), Nowak (65’ Makowski), da Silva czk,

Włocłavia: Szablewski – Budnicki żk, Serocki żk, Markowski, Piotrowski (88’ Haberski) – Tłuchowski (85’ Wojnowski), Dębicki, Kwiatkowski (85’ Bartczak), K. Frąckowiak – Wuciński czk, Śmigiel żk,

16. LKS Czarnylas 20 3

Więcej zdjęć z meczu Zdrój Ciechocinek - Włocłavia Włocławek na stronie wloclavia.futbolowo.pl Źródło: wloclavia.futbolowo.pl