Miereczko z brązem Mistrzostw Polski

Włocławianin Maciej Miereczko zdobył brązowy medal podczas 36 Dębno Maratonu.

Zgromadzeni na trasie kibice w byli świadkami niesamowitej walki zawodników z Polski, Kenii i Ukrainy o zwycięstwo w 36 Dębno Maratonie.

Zaraz po starcie ukształtowała się sześcioosobowa grupa liderów, która nadawała ton rywalizacji. Radosław Dudycz, Maciej Miereczko, Mariusz Giżyński, Vitalii Szafar, Mathew Kosgei oraz Richard Kiptaniu wspomagani pacemakerami z Ukrainy - Dimitrem Dubowskim i Mikołajem Rybininem - trzymali tempo biegu w pierwszej połowie dystansu na poziomie 3:10/km. Na 15 km z minutową stratą biegli za nimi Marcin Fehlau, Sergey Okseniuk oraz Wilfres Chelimo.

Do półmetka trwało "czarownie" rywali, żaden nie decydował się na zdecydowany atak, a tempo biegu spadło do ok 3:20/km. Zawodników opuścili także pacemakerzy i od tej pory zaczęła się rozgrywka o zwycięstwo. Medale Mistrzostw Polski były w tym momencie już przesądzone, bo z rywalizacji wycofał się Marcin Fehlau, a następny z Polaków - Bartosz Mazerski, miał już kilka minut straty. Nie wiadomo było jednak kto zdobędzie jaki medal...

W okolicach 31 km osłabł Miereczko oraz Kiptaniu. Debiutant Mariusz Giżyński sprawiał wrażenie silniejszego od Dudycza lecz na 35 km to on zaczął odstawać od prowadzącej grupy. Chwilowy kryzys rywala zauważył Radosław Dudycz i ruszył do ataku, którego osłabiony Mariusz Giżyński nie był w stanie już odeprzeć - został nieznacznie z tyłu.

Dudycz powiększał przewagę biegnąc z Kosgeim oraz Szafarem. Kenijczyk zaatakował na 37 km i nie oddał prowadzenia do samej mety. Dudycz zameldował się na mecie z 29 sekundową stratą do Kosgeiego zdobywając jednocześnie wymarzony tytuł Mistrza Polski w Maratonie. Radosław Dudycz na mecie nie ukrywał, że cały bieg ułożył się po jego myśli, a czas 2:14:58 wystarczył do zdobycia tytułu oraz 2 miejsca w klasyfikacji generalnej.

Zaraz za Dudyczem wbiegł Vitalii Szafar oraz z minutową stratą debiutant na dystansie maratońskim - Mariusz Giżyński! - Do tej pory biegałem tylko krótkie dystanse i to głównie na bieżni. Z wyniku w debiucie jestem bardzo zadowolony - mówił na mecie Mariusz Giżyński, tegoroczny złoty medalista Mistrzostw Polski w przełajach na 10 km.

Na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej i na trzecim miejscu wśród Polaków zameldował się Maciej Miereczko, który czasem 2:17:02 zdobył brązowy medal.
2 komentarze

aniasz

Miereczko:)

1 1
ID:9029

sportowiec

Witam , z przykrością mogę stwierdzić że mogliby państwo napisać o wszystkich Włocławskich biegacza a nie tylko o zawodowcu który reprezentuje DGS Vectra Włocławek - a mieszka w Niemczech, min. w Maratonie Dębno brali udział tacy Włocławscy biegacze jak ;Ochocinski Mariusz miejsce 57 ,Gabryelski Marci- WKB MARATOŃCZYK ,miejsce- 125, Chmielewski Andrzej WKB MARATOŃCZYK/KMP WŁOCŁAWEK , miejsce-245 , Rybacki Artur -KMP WŁOCŁAWEK ,

1 1
ID:9041


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA