Grad medali judoków Olimpijczyka

W miniony weekend dobrze zaprezentowali się włocławscy judocy, którzy walczyli w dwóch turniejach we Wrocławiu i Pile.

Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieży, które odbyły się we Wrocławiu w wadze do 60 kg. zdobył Dariusz Chełminiak. Włocławianin, trenowany przez Romana Stawisińskiego i Anetą Szczepańską, zdobył już piąty medal Mistrzostw Polski w swojej karierze. Po wygraniu dwóch pojedynków: z Arkadiuszem Giłowejno z „Gwardii” Olsztyn i Mateuszem Mazurkiewiczem z AZS Poznań stanął do walki o finał. Niestety zawodnik klubu AZS Opole – Robert Wandor okazał się tym razem lepszy i to on awansował do finału, w konsekwencji zdobywając tytuł Mistrza Polski. W walce o brązowy medal Darek nie dał szans Mikołajowi Pawłowskiemu z UKS-GKJ Głogów, pokonując rywala przed czasem na rzut.

Osiem medali, w tym cztery złote zdobyli młodsi judocy „Olimpijczyka” podczas Międzynarodowego Turnieju Judo o Puchar Prezydenta Miasta Piła, który odbył się w sobotę. Na najwyższym stopniu podium stanęli: KAROLINA WRÓBEK ( 26 kg.), WIKTORIA TOMCZAK (33 kg.), KACPER WRÓBEL (32 kg.) i DAWID WRÓBEL (40 kg.); srebrne medale zdobyli: ANGELIKA SZAMAŃSKA (33kg.) oraz IGOR ŁĄDKOWSKI ( 40 kg.) a trzecie miejsca zajęli: PIOTR RYNKOWSKI (46 kg.) i TOMASZ BIELICKI (60 kg.).

Po zakończeniu wszystkich walk wyłoniono najlepszego zawodnika turnieju, którym okazała się judoczka „Olimpijczyka” KAROLINA WRÓBEL. Ponadto w punktacji klubowej zawodnicy zajęli 5 miejsce otrzymując puchar Prezydenta Miasta Piła. W zawodach wzięło udział ok. 250 zawodników z 20 klubów.

- Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstw naszych zawodników. Tym razem na zawodach wszyscy walczyli bardzo dobrze prezentując piękne techniki rzutowe. Starty młodszych są raz lepsze raz słabsze, ale na tych zawodach pokazali, na co ich stać. To podbudowuje nie tylko ich, ale i moją pracę z tymi młodymi judokami. Natomiast Darek Chełminiak pokazał, że jest w stanie powalczyć również o medal Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w październiku tego roku - skomentowała Aneta Szczepańska.Grad