Włocłavia poległa w Rypinie

W 26. kolejce spotkań III ligi, Włocłavia Włocławek przegrała na wyjeździe z Lechem Rypin 1:2.

Od początku spotkanie stało na dobrym poziomie i mogło się podobać kibicom którzy zjawili się na stadionie mimo padającego deszczu. Już w drugiej minucie włocławianie zagrozili bramce Marka Koczota, jednak strzał Bartczaka był minimalnie niecelny. Dziesięć minut później po dobrej akcji, aktywnych w tym spotkaniu Bartłomieja Dębickiego i Kamila Frąckowiaka, rypinian uratował golkiper. W 18 minucie z prawej strony boiska Piotr Buchalski otrzymał dokładne podanie i pokonał po raz pierwszy Bartłomieja Szablewskiego. W odpowiedzi po raz kolejny strzelał Frąckowiak lecz nie przyniosło to efektu bramkowego. Dwadzieścia minut później po zagraniu z prawej strony Paweł Lewandowski bez problemów pokonał po raz drugi bramkarza WKP.

W przerwie meczu trener Rojewski wstawił do gry Romanowskiego, który bardzo ożywił grę z prawej strony boiska. Ostatnie 30 minut gry należało do przyjezdnych którzy dążyli ciągle do zmiany wyniku. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bartłomiej Śmigiel, który strzałem głową nie trafił w światło bramki. W 68’ rzut wolny wykonywał Kamil Frąckowiak lecz obrońcy Lecha wybili piłkę na rzut rożny. Frąckowiak zagrał świetnie do Bartłomieja Dębickiego, a ten głową zdobył honorową bramkę. W kolejnych minutach włocławianie nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Najdogodniejszą sytuację miał w 91 minucie Radosław Romanowski, który po minięciu obrońcy zbyt długo zwlekał ze strzałem a dobitka stała się łupem obrońców.

Po meczu powiedzieli:
Wojciech Rojewski:
- Nie jestem zadowolony tylko z wyniku ponieważ rozegraliśmy dobry mecz i nie zasłużyliśmy na porażkę, pozostaje wielki niedosyt

Mirosław Milewski: - Jestem zaskoczony grą zespołu gości jeszcze w tym sezonie nie widziałem tak dobrze grającego zespołu jak Włocłavia, życzę temu zespołowi utrzymania w gronie III ligowców ponieważ po tym ci dzisiaj pokazali zasługują w pełni na to.

Lech Rypin – WKP Włocłavia Włocławek 2-1 (2-0)
1-0 18’ Piotr Buchalski
2-0 39’ Paweł Lewandowski
2-1 69’ Bartłomiej Dębicki

Lech: Koczot – Koprowski, Skosogorienko, Fodrowski (85’ Kukowskiżk), Lewandowski żk – Buchalski, Baranowski, Perowski (67’ Kurowski), Szewcow – Kretkowski, Marchewka,

Włocłavia: B. Szablewski – Wojnowski, Budnicki żk, Markowski żk, Piotrowski, Bartczak (46’ Romanowski), T. Szablewski (72’ Rad. Frąckowiak) Dębicki, K. Frąckowiak – Kwiatkowski, Śmigiel (82’ Markiewicz)