Wysoka wygrana Włocłavii
hat trick Dawida Kwiatkowskiego

W zaległym spotkaniu 27. kolejki III Ligii Kujawsko – Pomorsko – Wielkopolskiej Włocłavia Włocławek rozgromiła u siebie LKS Czarnylas 4:1.

Podopieczni trenera Wojciecha Rojewskiegona nie byli zbyt gościnni dla zdegradowanej już do IV Ligii drużyny i od początku spotkania narzucili swoje tempo gry. W 5. minucie wynik mógł otworzyć Radosław Romanowski lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki przyjezdnych. Pięć minut później trener musiał dokonać pierwszej zmiany ponieważ kontuzji nabawił się kapitan WKP Marcin Piotrowski. W 19’ po raz drugi gospodarze poważnie zagrozili Mariuszowi Adamkowi, jednak po strzale głową Kwiatkowskiego piłka nie znalazła drogi do bramki rywali. W końcówce pierwszej części gry arbiter spotkania Tomasz Szubiński podyktował dla włocławian rzut karny za faul na Radosławie Wucińskim. Golkiper gości wyłapał jednak strzał Bartłomieja Dębickiego. Kibice jeszcze nie ochłonęli po niestrzelonej "jedenastce", kiedy sędzia gwizdnął następną, po zagraniu ręką w polu karnym Łukasza Skowronka. Tym razem do strzału podszedł Radosław Budnicki, lecz fenomenalnie broniący Adamek po raz kolejny uratował gości od straty bramki. W 43 minucie meczu rzut różny wykonywał Romanowski, Szablewski głową przedłużył do Kwiatkowskiego, który zdobył pierwszego gola. Kiedy zawodnicy czekali na gwizdek oznaczający przerwę, pięknym strzałem z ponad 20 metrów popisał się ponownie Kwiatkowski podwyższając na 2:0.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy po strzale z rzutu wolnego Kamila Frąckowiaka najprzytomniej zareagował Kwiatkowski i po raz trzeci pokonał Adamka. W 66 minucie Dębicki dośrodkował z rzutu różnego do Markowskiego, który podwyższył na 4:0. Łukasz Jamry strzelając w 80’ spotkania bramkę dla zespołu LKS Czarnylas pokonał po raz pierwszy w tym roku na własnym stadionie Bartłomieja Szablewskiego.

Włocłavia Włocławek – LKS Czarnylas 4:1 (2:0)