Puchar dla judoków "Olimpijczyka"

W sobotę, 30 maja, odbyły się Mistrzostwa Torunia Dzieci oraz Mistrzostwa woj. Kuj-Pom. Juniorów Młodszych w Judo. Aż sześć złotych medali, jeden srebrny i dwa brązowe wywalczyli podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W turnieju wzięło udział 155 zawodników z 15 klubów. Pierwsze miejsca zajęli: KAROLINA WRÓBEL, WIKTORIA TOMCZAK, KACPER WRÓBEL, DAWID WRÓBEL, ANGELIKA SZAMAŃSKA i PIOTR RYNKOWSKI. Drugie miejsce przypadło JOANNIE RYNKOWSKIEJ a trzecie: BARTOSZOWI BYKOWSKIEMU i JĘDRZEJOWI ŚMIGIELSKIEMU. Ponadto Karolina Wróbel wygrywając 4 walki przed regulaminowym czasem, została uznana najlepszą zawodniczką i otrzymała puchar „Najlepszego Zawodnika Turnieju”.

Tydzień wcześniej 24 maja, we Włocławku odbył się Turniej Judo Dzieci z okazji „Dnia Dziecka”. Turniej miał charakter imprezy zamkniętej, w którym uczestniczyło 85 zawodników z 10 klubów z całej Polski. W turnieju wzięli udział zawodnicy MKS „Olimpijczyk” Włocławek oraz organizatorzy turnieju, uczniowie Zespołu Szkół nr 11.
W grupie dzieci walczących w NE-WAZA (walka w parterze) pierwsze miejsca zajęli : ALEKSANDER PROKOPIAK (Olimpijczyk) i DORIAN TOMCZAK(Olimpijczyk), drugie miejsca zajęli: MICHAŁ SZCZUPAKOWSKI (Olimpijczyk) i JULIA PRUSZYŃSKA (Olimpijczyk) a trzecie miejsce przypadło MARCIE CZAPCZAK (Olimpijczyk), MARIUSZOWI CZAPCZAK (Olimpijczyk) i SZYMONOWI WESOŁOWSKIEMU (Olimpijczyk).
W grupie dzieci młodszych, w roczniku 2001-1999 pierwsze miejsca zajęli: WIKTORIA TOMCZAK (Olimpijczyk) i KACPER WRÓBEL (Olimpijczyk), drugie lokaty zajęli: KAROLINA WRÓBEL (Olimpijczyk) i PATRYK KOSTUNIAK (ZS nr 11) a trzecie miejsce zajęła ANGELIKA SZAMAŃSKA (Olimpijczyk).
W grupie dzieci starszych, w roczniku 1998-1996 drugie miejsca zajęli: DAWID WRÓBEL (Olimpijczyk), ROBERT CZARNECKI (ZS nr 11) i KRYSTIAN GÓRECKI (Olimpijczyk). Trzecie miejsca przypadły :JOANNIE RYNKOWSKIEJ (Olimpijczyk), PATRYKOWI WYCICHOWSKIEMU (ZS nr 11) , DAMIANOWI BAJEROWI (Olimpijczyk), IGOROWI ŁĄDKOWSKIEMU (Olimpijczyk), ALANOWI PIETRZAKOWI (ZS nr 11) i MATEUSZOWI WIŚNIEWSKIEMU (ZS nr 11).
W zawodach wyłoniono i nagrodzono 8 najlepszych zawodników turnieju, którzy zaprezentowali bardzo dobrą technikę judo i wygrywali swoje pojedynki przed czasem.

Nagrodzeni zawodnicy to:
DORIAN TOMCZAK (MKS „Olimpijczyk” Włocławek), KACPER WRÓBEL (MKS „Olimpijczyk” Włocławek), NATALIA PILARCZYK (UKS „Kodokan” Toruń), ADRIANNA ANTCZAK (UKS „Olimp”Nowa Sól), KATARZYNA KASZA (UKS „Siódemka” Sochaczew), KAMIL SUCHOMSKI (UKS „6” Piła), BARTOSZ PONICHTERA (UKS „Siódemka” Sochaczew) i MIKOŁAJ STĘPNOWSKI (UKS „Kodokan” Toruń).
W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął UKS „Kodokan” Toruń, drugie miejsce UKS „Siódemka” Sochaczew a trzecie UKS „48” Częstochowa.