Wodociągi Mistrzem DGS Futsl Ligi

W sobotę w Hali Mistrzów odbyły się mecze ostatniej kolejki DGS Futsal Ligi, w której Wodociągi pokonały drużynę Protecta-Multizakupy.pl 4:2, tym samym zdobywając mistrzowski puchar IX edycji włocławskiej Futsal Ligi.

W najciekawszym spotkaniu decydującym o tym, kto zostanie Mistrzem DGS Futsal Ligi, drużyna Wodociągów podejmowała drużynę Protecta-Multizakupy.pl. Po pierwszych 20 minutach gry lider tabeli prowadził 1:0 z Protectą i nie mógł być jeszcze pewien zwycięstwa. Początek drugiej połowy spotkania przyniósł przełom w spotkaniu. W niespełna dwie minuty meczu Jarosław Gołembiewski i Jarosław Małkowski doprowadzili do stanu 3:0. W drużynie Protecty-Multizakupy.pl niemoc przełam Łukasz Żywica, który oddał celny strzał i zdobył bramkę dla swojej drużyny 3:1. W 33 minucie spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Jarosław Gołębiewski (4:1) zaliczając hattricka. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Paweł Grudziński. W końcówce spotkani drużyna Wodociągów miała jeszcze dwie 100% sytuacje na zdobycie bramki, jednak nie zdołała wykorzystać sytuacji. Dzięki wygranej Wodociągi zostały Mistrzem IX edycji Futsal Ligi, której tytularnym sponsorem firma DGS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyrównanego w tej edycji poziomu rozgrywek. Do samego końca toczyła się walka o mistrzostwo. Przez ponad cztery miesiące 16 drużyn, około 300 piłkarzy z Włocławka i okolic praktycznie co tydzień rywalizowało w Hali Mistrzów. Na pewno chcemy zorganizować jubileuszową edycję. Wiele zależeć będzie od zespołów, czy wyrażą zgodę. Jeżeli tak to rozpocznie się ona już na początku września. - powiedział Marcin Brzozowski, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej FUT-SAL (organizator rozgrywek)

10:0 - Rutkowski (33)

Wodociągi - Protecta Multizakupy.pl 4:2 (1:0)

4:3 - Wołkowyski (34)

Włocławska Akademia Piłkarska - Saniko 1:12 (1:5)

16. WAP 15 5 40-89

Więcej zdjęć z finałowego meczu Wodociągi – Protecta-Multizakupy.pl można zobaczyć