Budżet na 2008r. w końcu uchwalony

Dziś 25 stycznia o godzinie 9:00 w sali nr 4 kontynuowane były obrady XIII sesji Rady Miasta. Radni głosowali nad projektem uchwały budżetowej na rok 2008 wraz z autopoprawką.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się o godz. 9.15. Po rozpoczęciu obrad i oddaniu hołdu ofiarom wypadku lotniczego minutą ciszy, ogłoszona została godzinna przerwa, która trwała trzykrotnie dłużej. Dopiero około południa radni podjęli trzecią z kolei próbę uchwalenia budżetu miasta na 2008r.

Prezydent nie ukrywał, że zależy mu na szybkim przyjęciu budżetu i w zamian za pewne ustępstwa (m.in. dodatkowe 900 tysięcy na Włocławską Stefę Przemysłową, 400 tysięcy na sport kwalifikowany i 250 tysięcy za Czarny Spichrz) zdobył glosy Platformy Obywatelskiej.

Nowy budżet został przyjęty 16 głosami przy 8 przeciwnych (przeciw byli radni PiS oraz WWS). Planowane przychody na obecny rok są wyższe o 10 milionów, będzie też 30 milionów więcej na wydatki. Zwiększył się również i tak już duży deficyt, wyniesie ponad 61 milionów (30% wiecej niż w zeszłym roku).
16 komentarzy

pazdzioch

Moze napiszecie kto jak głosował?

0 0
ID:392

liczak

Zupełnie niepotrzebne były te polityczne gierki. Taki wynik głosowania był do przewidzenia.
1. Przeciw przjęciu budżetu głosowały kluby -
PiS: Kalinowski Marek, Chmielewski Jarosław, Borowiak Joanna, Kowalczyk-Przybytek Małgorzata, Krzemieniewski Stanisław; (5 głosów)
i WWS: Dzięgelewska Dorota, Mazierski Józef i Dębczyński Janusz. (3 głosy)
2. Obrady przed głosowaniem opuścił Władysław Skrzypek (1 głos)
3. Za przyjęciem budżetu głosowali pozostali radni (16 głosów)

0 0
ID:393

Stefan

Nowa Rada Miasta i nowy przewodniczący uwielbiaja sie kłócić i kochaja przerwy, w tych obradach jest więcej przerw niz dyskusji. Ciągle przerwa za przerwą, tragedia, coraz dłuższe. Albo nie chce im sie pracować, albo ktoś ma problemy z pęcherzem. Wstyd mi za tych nierobów...

0 0
ID:396

nic dodać nic ująć

czy Panowie i Panie z Rady mają kwalifikacje, żeby dyskutować o bużecie?
I dlatego dyskusji nie było. Z takim deficytem daleko jako miasto nie zajedziemy. Ale może komisarz byłby dobrym rozwiązaniem. Bo zarząd miasta też nie lepszy. Poza prężnym działaniem w zakresie podziału stołków - nic się nie dzieje.
To miasto gnije, i nic nie wskazuje na to, żeby proces gnilny był w najbliższym czasie zatrzymany

0 0
ID:397

pazdzioch

Widać ze czauczesku i jego koleżką to pasuje i nawet są zadowoleni z postepów jakie miasto uczynioło w ostatnim czasie.

0 0
ID:398

Karol

A miało byc tak pięknie...Pałucki i jego banda krytykowali poprzednika na potęge, a sami nie dorastaja mu do pięt, rządzą duuużo, duuużo gorzej. Straszyli nas komisarzem, a sami zwiekszaja deficyt. hehe, co za hipokryzja.

Co do budżetu, to myśle że dlatego to były aż trzy podejścia i dlatego ciągle były przerwy, bo ta cała Rada Śmieszna nie ma bladego pojecia o rządzeniu. To po prostu grupka przypadkowych ludzi, którym udało się po raz kolejny oszukac wyborców

Drogi panie prezydencie, drodzy radni - my, wyborcy rozliczymy was za 3 lata i może cudów nie bedzie, ale Wy to juz na pewno rzadzić nie będziecie.

0 0
ID:399

kania

Ilu tu znawców! Zgadzam się co do jednego. Rada jest bardzo słaba, ale porównywać rządy Pałuckiego do rządów Skrzypka i Łukaszka jest kpiną. Mówienie, że poprzednicy byli lepsi to już objaw choroby. Władziu i Łukaszek oszukiwali nas przez 4 lata. Nic nie robiąc, nie inwestując doprowadzili Włocławek do skraju bankructwa. Żadnego prawidłowego wniosku o wsparcie UE to skandal. Co do budżetu. Zaplanowany deficyt w 2006 roku wynosił 87 mln. złotych w 2008 około 60 przy planowanych nakładach na środki własne na inwestycjie współfinansowane ze środków UE (okazuje się jednak że można wnioske prawidłowo wypełniony złożyć). Jest różnica? Wyjcie ile chcecie a Łukaszek i tak prezydentem nie zostanie. Jego kariera razem z PiSem pójdzie na dno

0 0
ID:400

Mareczek

kaniu... Może Powiesz Elokwentniej Cokolwiek... taki "żarcik" dla wtajemniczonych.

0 0
ID:401

kania

Jeśli ktoś ma troszkę oleju w głowie, to wie o co chodzi. Wniosek jest jeden: Dajcie Prezydentowi spokojnie pracować, a będziemy z naszego miasta zadowoleni. Uważam, że nakierowanie Włocławka na rozwój jest słuszne i przez wiele lat z decyzji dzisiejszej władzy mieszkańcy będą korzystać. Porównywanie do nieudaczników poprzedników jest po prostu nie na miejscu.

0 0
ID:402

irasiad

nic dodać nic ująć - Masz rację, to miasto gnije, ale nie od wczoraj i trudno ten proces przerwać, skoro niektórzy w to bagienko wrośli i chcą w nim dalej się taplać. W mętnej wodzie o wiele lepiej łowić ryby i ludzie tego nie widzą. A jak coś media wyciągną to tylko malutkie szproteczki. Ale pamiętaj skoro to miasto gnije to Ty jako mieszkaniec razem z nim.
Karolu - Hipokryzja to Twoja specjalność. Jeżeli coś wiesz o bandzie Pałuckiego to szybciutko biegnij z tym do prokuratury. Włocławianie będą Ci wdzięczni. A co do straszenia komisarzem to zupełnie pomyliłeś ludzi. To właśnie PiSarczyki straszyli komisarzem i wszystko robili aby do tego doszło, gdyż liczyli na swojego. Ale cóż, przykro. Władza była i władzy nie ma.
Na zakończenie „żarcik” dla wtajemniczonych a całkiem poważna prawda dla wszystkich. O pieniądze z Unii Europejskiej może starać się każdy. Osoba zwykła, przedsiębiorca, fundacja, stowarzyszenie, tylko trzeba się tym zainteresować, a nie tylko władze rządowe i samorządowe. Władza wam na pewno nie zaszkodzi a może nawet pomoże jako współpartner. Szukajcie szczegółowych informacji w Ośrodku Regionalnym EFS we Włocławku.

0 0
ID:403

Mareczek

A jednak za trudne. Niestety, niektórym służy tylko wiedza podawana za pomocą łopaty.

0 0
ID:405

kania

Mareczku tak się Tobie tylko wydaje, ale to już wyłącznie Twoja sprawa

0 0
ID:406

irasiad

Mareczku, nie przechwalaj się sposobem nabywania wiedzy, bo taki sposób to nie powód do dumy.

0 0
ID:408

Mareczek

Składam Wam wyrazy współczucia. Wiem, że to dla Was smutny dzień. 17 lat temu zakończono działalność PZPR. W jej ramach Wasza kariera rozwinęłaby się dużo lepiej. W końcu Partia faworyzowała miernych, ale wiernych.

0 0
ID:411

Ja

Niestety jakie miasto, tak rada
nic osobistego!

0 0
ID:412

kania

Mareczku oceniasz innych własną miarą. Nie kto inny jak pis próbował na nowo wdrożyć metody znane z poprzedniego systemu, więc troszkę się z tą oceną pomyliłeś. Nas różni to od siebie, że środowisko pisu do którego ty się zaliczasz myśli wyłącznie o przeszłości dla mnie ważne jest jak Polska, Włocławek będą się rozwijać w przyszłości i co zrobić by Polacy we własnym kraju czuli się dobrze. Co do waszej nieskazitelności to najlepszy przykład z dzisiejszego dnia jak wasz wiceminister środowiska Prof. Mariusz-Orion Jędrysik znalazł sposób na łatwe zarobienie 660 tys. złotych z naszych podatków. Chcesz coś jeszcze dodać? Oczywiście poza odmianą przez wszystkie przypadki słowa komunizm.

0 0
ID:415


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..