„Lepsza przyszłość” dla włocławskich uczniów

Uczennice i uczniowie wszystkich włocławskich szkół, mający dotychczas problemy z nauką mają szansę skorzystać z bezpłatnego wsparcia w ramach projektu „Lepsza przyszłość – wyrównywanie szans w edukacji”. Projekt, na który Urząd Miasta otrzymał stuprocentowe dofinansowanie z unijnej kasy (1,2 mln zł), adresowany jest do 440 chłopców i 400 dziewcząt.

Różnice w podziale na płeć wynikają z założeń polityki unijnej, a szczegółowa liczba ustalona została po analizie wyników nauczania w naszym mieście. W ubiegłym roku szkolnym do włocławskich szkół uczęszczało 9153 chłopców (52,17%) i 8391 dziewcząt (47,82%). Chłopcy stanowili też zdecydowaną większość wśród niepromowanych. 261 z nich (65,17%) nie zdało do następnej klasy, przy liczbie 137 dziewczynek (34,42%).

Projekt „Lepsza przyszłość” uwzględnia potrzeby edukacyjne z podziałem na poszczególne grupy wiekowe. Dla uczniów szkół podstawowych klas I-III przewidziano 270 miejsc. 210 uczestników będzie mogło wziąć udział w zajęciach psychologiczno-pedagogicznych i zajęciach edukacyjnych z zakresu podstawy programowej. 60 uczniów weźmie udział w zajęciach logopedyczno-psychologicznych. Dla kolejnych 210 uczniów klas IV-VI będą się odbywać zajęcia: psychologiczno-pedagogiczne, humanistyczne, matematyczno-techniczno-przyrodnicze oraz z zakresu technologii informacyjnej i informatyki. 210 miejsc przewidziano także dla gimnazjalistów. Mogą oni uczestniczyć w bloku zajęć obejmującym: przedmioty humanistyczne, z języka obcego, matematyczno-techniczno-przyrodnicze, technologię informacyjną, doradztwo zawodowego oraz przedsiębiorczość. W szkołach ponadgimnazjalnych przewidziano następujące wsparcie: zajęcia z języka polskiego, języków obcych, matematyczno-techniczno-przyrodnicze, technologii informacyjnej i informatyki oraz doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości z elementami psychologii. Uczestniczyć w nich będzie 255 uczniów. Projekt obejmuje nie tylko darmowe zajęcia. Uczniowie szkół podstawowych na każde 2 godziny zajęć otrzymają bezpłatnie posiłek (bułka i soczek), a w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na każde 4 godziny nauki przysługiwać będzie jeden obiad. Istotną formą wsparcia będą także materiały dydaktyczne, w cenie około 100 zł do każdego rodzaju zajęć. Przykładowo, uczeń liceum lub technikum, który uczestniczy w programie składającym się z pięciu, wyżej wymienionych, modułów będzie mógł otrzymać pomoce dydaktyczne wartości ponad 500 zł. Odrębne wsparcie przypadnie samym szkołom, w których odbywać się będą zajęcia. Zgodnie z ich życzeniem, dla podstawówek i gimnazjów przewidziano zakup 11 tablic interaktywnych, a dla ponadgimnazjalnych 7 notebooków wraz z projektorami multimedialnymi. W projekcie mogą uczestniczyć także uczniowie niezameldowani w naszym mieście. Warunkiem jest jedynie uczęszczanie do jednej z włocławskich szkół oraz dotychczasowe wyniki w nauce, które potwierdzą, iż pomoc im jest wskazana.

Zajęcia odbywać się będą w: szkołach podstawowych nr 3, 10, 20, gimnazjach nr 2 i 12, zespołach szkół nr 1, 7, 9, 11, Elektrycznych, Ekonomicznych, Samochodowych, Technicznych oraz I, II i III Liceum Ogólnokształcącym. Program jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
1 komentarz

kujawski łobuz

Dzieciaki i przede wszystkim rodzice wykorzystajcie te szanse. Ja kończyłem szkoły jakies 10 lat temu i nikt wtedy nie myslał o jakichś formach wspierania. Nie myśleli przede wszystkim rodzice o przyszłości dzieci. Dziś na przeciw rodzicom, wychodzą takie inicjatywy jak ta opisana. Ogromne pieniądze wtłaczane są w ludzi, którzy chcą się rozwijać. Ale moim zdaniem to rodzic powinien zmotywowac dziciaka do uczestnictwa w czyms takim. A więc do roboty rodzice, wypełniajcie swoje zadania wychowawcze jak trzeba, ja nie miałem szczęścia doświadczyć zaangażowania rodzica w kształtowaniu osobowości.

1 1
ID:15567


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA