Libacja z finałem w szpitalu
Aleksandrowscy policjanci zatrzymali napastnika podejrzewanego o ugodzenie nożem swojego kompana od kieliszka. Poszkodowany z ranami klatki piersiowej trafił do szpitala, a sprawca do policyjnego aresztu.
Dyżurny komendy w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał zgłoszenie o awanturze, w trakcie której jeden z uczestników został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że dwóch mężczyzn urządziło sobie libację alkoholową. W trakcie picia wywiązała się między nimi awantura, podczas której 47-latek ugodził nożem kilkakrotnie swojego kompana. Poszkodowany 29-latek z ranami klatki piersiowej natychmiast został przewieziony do szpitala. Napastnik natomiast usiłował zbiec z miejsca zdarzenia.
Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali uciekającego 47-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Aleksandrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali niezbędne czynności. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje stanie przed obliczem prokuratora i złoży wyjaśnienia.
Dotychczasowe ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, za co może mu grozić kara do 25 lat lub dożywotniego więzienia.