Piroman w rękach mundurowych

44-latek, który groził pozbawieniem życia swojej matce i podpalił jej dom jest już w rękach radziejowskich stróżów prawa.

W nocy z 21 na 22 lutego, kilka minut po północy, policjanci otrzymali telefoniczną informację o zaistniałym pożarze budynku na terenie jednej z posesji nieopodal Topólki. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, do ugaszenia powstałego ognia, zagrażającego innym budynkom jak i pobliskiemu lasowi.

Już wstępne rozpytanie właścicielki posesji nie pozostawiło cienia wątpliwości, iż sprawca tego jest jej 44-letni syn, mieszkaniec tej samej miejscowości. Niezwłocznie po powzięciu tej wiedzy ruszyli tropem podpalacza. Wykorzystywali do tego psa obronno- tropiącego z radziejowskiej komendy. Na drodze od miejsca gdzie wzniecił ogień, „piroman” amator, drogę gruntową „uzbroił” w potłuczone butelki spowalniające pościg za nim. Do rana nie udało się go zatrzymać ani zlokalizować miejsca przebywania.

Przełom nastąpił, kilka minut przed godziną 08:00 - relacjonuje aspirant sztabowy Roman Waszak, dyżurny radziejowskiej komendy. Sygnał nadszedł z Mąkoszyna w woj. wielkopolskim, gdzie znalazł się poszukiwany nieprzerywalnie od północy, 44-letni Krzysztof S. - Wiedzieliśmy, że zabarykadował się w domu starszego mężczyzny i znając jego agresję, zacietrzewienie i konfliktowy charakter , nie mogliśmy przewidzieć zachowania wobec przebywającego w domu właściciela, skierowałem wzmocnione siły policjantów naszego garnizonu oraz poprosiłem o wsparcie kolegów z Wielkopolski. Zapewniliśmy ponadto obecność służb medycznych oraz straży pożarnej. Rozważaliśmy również sprowadzenie policyjnego mediatora. Jednak podjęte działania okazały się zbędne, bowiem osaczony, widząc zdecydowane działanie przybywających licznych sił policyjnych sam wyszedł z domu, w którym przebywał. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Mężczyzna w tym czasie był trzeźwy. Przebywającemu wraz z nim starszemu mężczyźnie, właścicielowi posesji w Mąkoszynie pow. koniński, nic się nie stało. Policjanci przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca pożaru. Udokumentowaliśmy również dla potrzeb procesowych materiał dowodowy obejmujący kierowanie gróźb karalnych, a pokrzywdzeni złożyli stosowne wnioski o objęcie ściganiem sprawcy.

Jak przyznali, po zakończonej akcji gaśniczej druhowie biorący udział w działaniach, dojazd do palącej się posesji był zabarykadowany konarami i gałęziami, również najprawdopodobniej przez podpalacza chcącego uniemożliwić szybki dojazd wozom strażackim.

Krzysztof S. usłyszy zarzut umyślnego podpalenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec swoich najbliższych. Rozważane jest wystąpienie wspólnie z Prokuraturą Rejonową do sądu o zastosowanie wobec niego, środka zapobiegawczego. Źródło: KPP Radziejów
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA