Święto włocławskiej PWSZ-ki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa decyzją uchwały Senatu w lutym obchodzi swoje święto. Obchody Święta włocławskiej PWSZ rozpoczęły się 28 lutego w budynku przy ul. Obrońców Wisły 1920r.

PWSZ rozpoczęła działalność dydaktyczną 1 lutego 2002r. Dla upamiętnienia tej daty uchwałą Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku ustanowiono święto uczelni, które co roku odbywać się będzie w lutym zaraz po przerwie semestralnej, w dniu wyznaczonym przez Rektora. Idea, która przyświeca ustanowieniu tego dnia to tworzenie własnej tradycji akademickiej, prezentowanie osiągnięć uczelni, integracji społeczności akademickiej oraz zacieśnienie kontaktów uczelni z otoczeniem. Święto uczelni jest okazją do wyróżniania i nagradzania osób zasłużonych dla uczelni, w tym studentów i pracowników.

Włocławska uczelnia rozpoczynając swoją działalność w 2002 roku kształciła na jednym kierunku 90 studentów. Po dziewięciu latach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na 5 kierunkach i 25 specjalnościach studiuje ponad 2tys. studentów.

Podczas tegorocznych obchodzów "Święta w PWSZ" oprócz przemówienia rektora, prezentacji nowej strony internetowej uczelni odbył się wykład pn. "E-learning w PWSZ, czyli uczelnia bliżej studenta". - E-learning jest to zastosowanie nowoczesnych mediów informatycznych i informacyjnych w procesie nauczania. W świecie komputeryzacji i dostępu do internetu nie wyobrażamy sobie sytuacji, abyśmy z tych mediów nie korzystali w procesie dydaktycznym. E-learning jest odpowiedzią. Bez nowoczesnych mediów, nie ma dzisiaj nauczania. Dzięki e-learningu to wykładowca przyjdzie do studenta, która ma dostęp do internetu - powiedział Rafał Grzybowski.

Rektor Krzysztof Kuczyński uważa, że pomimo niżu demograficznego włocławska PWSZka nie boi się spadku zainteresowania wśród młodzieży. - Wiem, że nasza uczelnia jest w dobrej kondycji. Corocznie rekrutujemy dużo chętnych, którzy chcą studiować na naszej uczelni - powiedział rektor PWSZ.


Materiał Telewizji Kujawy:

8 komentarzy

spostrzegawczy

Tak, tak. Nagrody, flesze, media, a pozom nauczania schodzi na psy. Niestety.

1 1
ID:27289

mr.betterknow

Nie mają czego świętować.

1 1
ID:27295

mr.betterknow

Jak to jest że takie państwowe szkoły wyższe w których i tak trzeba płacić dostają więcej pieniędzy niż podstawówki, gimnazja i szkoły średnie?

1 1
ID:27317

absolwent PWSZ

Za mojej "kadencji" rocznik2006 wymagania były bardzo wysokie i trzeba było naprawdę się postarać jak komuś zależało na lepszych ocenach. Wysoka średnia na licencjacie ułatwia dostanie się na studia magisterskie, choć i tak jakaś forma egzaminu wstępnego obowiązuje. U.M.K też z pewnością jest lepiej dofinansowane aniżeli np. toruńskie gimnazjumi jakoś żaden mieszkaniec Torunia tego "argumentu" nie podnosi, więc mr. betterknow proszę nie być żałosnym.
Pozdrawiam wykładowców oraz koleżanki i kolegów z tej szkoły.

1 1
ID:27319

spostrzegawczy

Absolwencie czego? Jakiego kierunku? Wysokie wymagania? Śmiech na sali. W całej Polsce te wysokie wymagania są bardzo przereklamowane (może z paroma wyjątkami), a na PWSZ zrobienie średniej 4.0-4.5 jeśli ktoś wiedział po co poszedł na dany kierunek było bardzo łatwe. Zdanie na następny rok też nie było wyczynem nawet jeśli obecność danej osoby na kierunku była pomyłką. W 2005 to może jeszcze czasem wyrzucali głąbów ale potem to już coraz gorzej. Co do średniej, to szanujące się uczelnie mają ją gdzieś i patrzą i tak tylko na wyniki egzaminu wstępnego.

1 1
ID:27328

dzonny_killer

zgadzam się... tytuł magistra renomowanej uczelni traci na znaczeniu w momencie kiedy powstaje coraz więcej uniwersytetów i szkół takich jak pwsz czy wshe... oświata coraz bardziej schodzi na psy... :(((

1 1
ID:27336

Solejukowa

Znam osobę studiującą "dziennikarstwo" na tej uczelni. Nagminne są u niej błędy ortograficzne, stylistyczne, sposób wysławiania się także daje wiele do życzenia. Fakt "wyszczekana" to ona jest. Ale będąc dziennikarzem powinno się to "wyszczekanie" mieć mimo wszystko poprawne...

1 1
ID:27353

dickdastardly

Ja również znam kilka osób studiujących i takich co skończyły tą "uczelnie". Błędy ortograficzne to standard nie mówiąc o problemach z wysławianiem się . Absolwenci stosunków międzynarodowych nie znają żadnego obcego języka i maja problemy z wymienieniem stolic sąsiadów naszego kraju.

1 1
ID:27476


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA