Trójka studentów PWSZ odwiedzi parlament

Troje studentów z Koła Naukowego Prawa Administracyjnego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyjedzie w maju do Parlamentu Europejskiego do Brukseli.

Wyjazd dla Krzysztofa Rachuta, Magdaleny Krawc i Magdy Kułakowskiej to nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie dla studenckich kół naukowych i klubów europejskich szkół średnich pt."Wyzwania polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej organizowanym przez Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego we Włocławku wraz z lokalnym Punktem Informacyjnym oraz przy współpracy Tadeusza Zwiefki - Posła do Parlamentu Europejskiego.Konkurs, który polegał m.in. na przygotowaniu prezentacji zawierającej, zdaniem uczestników, najważniejsze wyzwania polskiej poprzedził konferencję o tym samym tytule. Konferencja odbyła się 1 kwietnia br w auli budynku dydaktycznego PWSZ przy ul. Obrońców Wisły 1920 roku.W konferencji wzięło udział wielu znakomitych prelegentów m.in: Tadeusz Zwiefka, Sławomir Kopyść - Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Barbara Sośnicka z Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, Bartłomiej Nowak - Dyrektor Wykonawczy Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, dr Julia Kapelańska - Pręgowska z Katedry Praw Człowieka UMK. Wystąpienia dotyczyły priorytetów, wyzwań i skuteczności polskiej prezydencji oraz wykorzystania przez Polskę funduszy europejskich. W konferencji wzięli udział studenci stosunków międzynarodowych i zarządzania PWSZ oraz przedstawiciele studenckich kół naukowych z UMK.
3 komentarze

Pytanie

To może niech zapytają dlaczego miało być tak rózowo ,a wyszło jak ........w RWPG ,czyli świnkom przy korycie kapie z ryjków a reszta .... 1200 kuźwa brutto,ale w złotówkach ..?

1 1
ID:28505

Marek

Te nasze uczelnie powiiny dokonać połączenia, ponieważ prowadząc podobne przedmioty głównie humanistyczne mogą mieć kłopot z kadrą.
Prezydent podpisał Ustawę o szkolnictwie wyższym. Po kilkunastu latach "wolnej amerykanki" i magistrach po wyższej szkole jakieś tam jest szansa na porządek i przywrócenie prestiżu wynikającego z posiadania wyższego wykształcenia. Dtychczas wykładowcy pracowali na kilku etatach informując o tym jedynie dziekana w swojej macierzystej uczelni, teraz dziekan np. z UMK będzie mógł wyrazić lub nie wyrazić zgody swojemu pracownikowi na prowadzenie zajęc np. we Włocławku. Zmiany wejdą w życie z początkiem roku akademickiego 2011/12

1 1
ID:28553

Michu

Jestem jak najbardziej za. Jedna dobra i silna uczelnia i do tego własna.

1 1
ID:28555


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA