W marcu rozpoczyna się remont

Wczoraj w Urzedzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona remontowi mostu im. marszałka Rydza Śmigłego.

Pierwsze prace na moście zostały rozpoczęte już w zeszłym roku. Firma Akpis wykonała roboty remontowe wiaduktów mostu na obu brzegach rzeki. Przeprowadzono naprawę podpór mostowych i zabudowę wybojów dennych. Koszty (5,8mln) w całości poniosło miasto, tak samo będzie tym razem (inwestycja nie znalazła sie na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013). Był to jednak dopiero wstep do "poważnych" prac. Tegoroczny, kompleksowy remont obejmie m.in. piaskowanie, czyszczenie, malowanie i zabezpieczanie przed korozją konstrukcji stalowych, wymieniona oczywiście zostanie również cała nawierzchnia drogi. Ponadto najprawdopodobniej po zakończeniu prac remontowych na moście pojawi sie iluminacja.

W czasie pierwszych prac ruch na moście odbywał się wahadłowo, co powodowało duże utrudnienia w przeprawie przez Wisłę, szczególnie w godzinach szczytu. Prace remontowe wchodzą w kolejną fazę - most stalowy będzie zamknięty dla ruchu kołowego. I właśnie to budzi w ciągu ostatnich tygodni wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Roboty przygotowawcze do najważniejszego etapu remontu mają rozpocząć się w połowie marca. - Od tego momentu na moście będzie ruch wahadłowy, który będzie prawdopodobnie do połowy kwietnia. Gdy zaczną się roboty związane z wymianą nawierzchni mostu, ruch kołowy będzie niestety musiałbyć wstrzymany na całej długości mostu - mówi Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka.

Remont ma potrwać do końca listopada, a prace maja być prowadzone całodobowo. Do zakończenia prac ruch kołowy będzie sie odbywał tylko przez włocławski stopień wodny. Dla pieszych i rowerzystów most bedzie otwarty. Zamknięcie mostu wiąże się też ze zmianami w komunikacji miejskiej - autobusy również będą jeździć przez tamę, MPK nie przewiduje jednak dodatkowych opłat z tego tytułu. Najwięcej obaw wśród mieszkańców budzą korki, które niewątpliwie powstaną po zamknięciu przeprawy. - W godzinach szczytu na newralgicznych skrzyżowaniach będą patrole Policji, który będzie kierował ruchem - mówi prezydent

W tym roku na remont mostu stalowego w budżecie miasta zarezerwowano prawie 9 mln złotych. Mimo wielu utrudnień jakie są związane z pracami nie ma watpliwości, że to bardzo potrzebna miastu inwestycja. Ostatnie prace remontowe 71-letniego mostu były poprzewradzane w 1990 roku.

(empe)
1 komentarz

zacozajajco

tylko niepokoi mnie jedno wczesniem remont miał trwac 6 miesiecy a teraz prace całodobowe i tez 6 misiecy czy to oznacza ze tak jak w zeszłym roku 2 pracowników pracuje a 4 stoi opartych o porecze na moscie.a te prace całodobowe beda polegały na tym ze w nocy ktos sprzetu bedzie pilnował?

0 0
ID:602


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..