Wiesław Mering wyrejestruje telewizor

Biskup nie mogąc się pogodzić z obecnością Nergala w publicznej telewizji, zrezygnuje z jej oglądania, o czym powiadomił w liście do wiernych.

- Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu - planuje udział „Nergala” - niekryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa - w programie The Voice of Poland od jesienie 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej! - pisał ordynariusz włocławski w odezwie zamieszczonej na stronie Diecezji Włocławskiej 4 września. Zapowiedział wówczas, że złoży skargę do dyrekcji TV i nawoływał wierny do akcji protestacyjnej, polegającej między innymi na niepłaceniu abonamentu. Jednak KRRiT uznała, że zatrudnienie Nargala nie narusza prawa, a analiza programu nie daje żadnych podstaw do interwencji.

Biskup Mering nie daje  za wygraną i w liście do wiernych zapowiada, że od 1 stycznia 2012 roku zrezygnuje z oglądania telewizji. - I choć 2 Program, ani p. Dyrektor Juliusz Braun nie zrobią nic w tej sprawie – wielu widzom otworzyły się oczy; z tego też powinniśmy wyciągnąć wnioski. A jeżeli chodzi o abonament – ja swój odbiornik wyrejestrowuję od 1 stycznia, zwykle bowiem płaciłem za cały rok „z góry”!

Ordynariusz pisze także, że każdy, kto „pomniejsza grzech Nergala”, człowieka profanującego Pismo Święte „zasługuje na odrzucenie swojej opinii przez chrześcijan”. - „Nergal” stał się autorytetem muzycznym – według KRRiTV jest znany w całym świecie (…) „Autorytet” mógłby jednak nauczyć się mówić po polsku; posługiwać się językiem obcym wtedy, gdy go rozumie. Świadectwo swojej nieprzeciętności zostawił na przykład w takim zdaniu: „ja chcę, żeby muzyka łapała mnie za gardło, za serce, a jak złapie jeszcze za krocze, to jest super…” – ciekawe, że za intelekt już nie musi łapać: widocznie nie ma za co! - czytamy w liście do wiernych opublikowanym 6 października.

Odnosząc się do zbliżających się wyborów parlamentarnych, Wiesław Mering zaapelował do wiernych, aby dokonali wyboru pamiętając o kryteriach moralnych.

Źródło: www.diecezja.wloclawek.pl,
31 komentarzy

lemur

No i...?

1 1
ID:33132

lemur

Dość mam już tego wszystkiego. Kończą się czasy, kiedy to czarni wciskali ludziom ciemnotę.

1 1
ID:33133

hahaha

"prawdę, dobro, sprawiedliwość" - cóż za hasła niech lepiej sami od siebie zaczną a nie wymagają od innych a sami robią co chcą. Czarni sa tacy ..... a ludzie ich słuchają i im wierzą.

1 1
ID:33134

piwo$z

wydaje mi się jednak że biskup tego nie zrobi... kiedyś była afera z wyrejestrowywaniem telewizorów ( ale nie wiem jak teraz sytuacja się przedstawia). Afera polegała na tym, że jak już ktoś miał zarejestrowany tv to już później nie można było tego cofnąć.

1 1
ID:33138

TOMASZ1

i TELEFON TEŻ .......i internet

1 1
ID:33139

~~~~

Bardzo dobry pomysł ...podobnie zrobię ...szkoda wydawać kasę na takie dno w TV

1 1
ID:33140

Nargal

Jak jeszcze raz w niedzielę zobaczę mszę w TV to też z niej zrezygnuję, Otwarcie szkoły -ksiądz, otwarcie mostu - ksiądz, zaczęcie budowy - ksiądz, uroczystości państwowe - ksiądz, co na to BÓG

1 1
ID:33142

MIRASEK

i co jeszcze zrobi !!!

1 1
ID:33144

dzonny_killer

siódme przykazanie księże biskupie... siódme przykazanie!!!

1 1
ID:33145

max

Za jego przykładem niech pójda wszyscy ksieza, utworzyc brygade z mopsu niech zabierze im telewizory i rozdac biednym z tego palacu nie wiem czy na busa by sie zmiescily, niech juz sie nie osmiesza bo ksiadz Jankowski dosc go osmieszył.

1 1
ID:33151

pazdzioch

publiczna to chyba nie oznacza katolicka? przynajmniej dobrze że nie chce go spalić na stosie a tu już chyba jakiś postęp

1 1
ID:33152

anka

Panie Merling niech Pan też zaapeluje,żeby religia wróciła do Kościoła,żeby Księża zajęli się wsparciem i pomocom duchową ludziom,a nie POLITYKĄ,nie bogacili się kosztem społeczeństwa,żeby pogrzeby,chrzty,śluby były bezpłatne.Z góry Panu bardzo dziękuję.

1 1
ID:33153

Zibi

Ale niestety nikt nie wyrejestrował Księdza Biskupa z innych rejestrów... i coś tam wisi w papierach SB tak mocno ukochanych przez Kaczystów wspierających klerykalizację wszystkiego co się da....Każdy p.... w czarnej kiecy powinien wyrejestrować się i podążyć do Bazyliki św. Piotra.

1 1
ID:33154

Rudy Donek

POPIERAM mojego biskupa.Prosze się nie przejmowac zamieszczonymi opiniami
zamieszczają je pogrobowcy komuny i jak mówił pewien miś ludzie "z bardzo małym rozumkiem".

1 1
ID:33157

ROBERT

I niech zakupi sobie TRWAM !

1 1
ID:33160

zdziwiony

A czy on za cokolwiek płaci uczciwie zarobionymi pieniędzmi ?? Wyłudzają pieniądze od ludzi i jeszcze fochy stroją !

1 1
ID:33169

rysiek---

ale to jego telewizor i jego sprawa.nie widze powodu by informowac o tym kogokolwiek.mimo braku sympatii do Nergala uważam że biskup chce na siłe zaistniec.

1 1
ID:33185

pazdzioch

Boże jak mi się jakaś gęba w TV nie podoba to po prostu zmieniam kanał a pan Biskup od razu wyrzuca telewizor hehe

1 1
ID:33190

wlocek

Co za portal że można tak człowieka znieważać, co za redakcja która na to pozwala? Żenada!!! Wolność słowa ma swoje granice a te granice zostały tu ostro naruszone. Ciekawe gdyby o Judaizmie lub Islamie forumowicze tak się rozpisywali w niewybrednych słowach to też byłoby dopuszczone do publikacji? Oj redakcjo czas zacząć myśleć. Krytyka TAK, inwektywy i nawoływanie do nienawiści NIE!!!

1 1
ID:33198

rysiek---

do wlocek
ale to właśnie biskup nawołuje do nienawiści. każdy ma rozum i telewizor.możesz sobie wlączyć Nergala albo nie.demokracja.a nie żeby jakieś oświadczenia pisać,jak do głupiego ludu którym mozna pokierować.

1 1
ID:33201

dzonny_killer

@wlocek... tobie się bajki pomyliły!!!

@obserwator... masz strasznie niską samoocenę!!! :p

1 1
ID:33204

wlocek

@~rysiek---: Demokracja właśnie zakłada prawo do swobody wypowiedzi i Biskup z tego skorzystał jako obywatel naszego państwa. Ubliżanie Biskupowi czy komukolwiek innemu wykracza zaś poza demokratyczne prawo swobodnej wypowiedzi. W takim przypadku to i się kłania kodeks karny. Satanizm jest jednoznacznie w naszej kulturze oceniany negatywnie jako system zachęcający do zła i dlatego nergal powinien zniknąć z telewizji publicznej. i mam nadzieję, że tak się stanie po jego ostatnich wybrykach: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prowokacja-nergala-prezes-tvp-chce-wyjasnien,1,4872972,wiadomosc.html#.To4DpUa_-Uo.facebook

1 1
ID:33205

Kaja

Popieram wypowiedź wlocka. Żenujący jest poziom tych komentarzy:(

1 1
ID:33208

rysiek---

wlocek
ja nie lubie nergala i nie kwestionuje prawdziwości zarzutów o satanizmie.
chodzi mi o to ze Biskup nie powinien wpływac na ludzi.to jego telewizor i jego sprawa co z nim zrobi.Polska to nie państwo kościelne jakby pewnie wielu chciało.

1 1
ID:33211

wlocek

Szkoła też nie powinna się wypowiadać bo to nie państwo szkolne. Dziennikarze też nie bo to nie państwo dziennikarskie... ;) Pozdrawiam

1 1
ID:33217

pazdzioch

polecam wam ten kawałek http://slipknot555.wrzuta.pl/audio/7lkL0h7Uh71/behemoth_-_lasy_pomorza do tego tekst, bo inaczej trudno cokolwiek zrozumieć :) http://www.emuzyka.pl/Behemoth/piosenka/Lasy-Pomorza,27779.html

1 1
ID:33218

wloclawek.info.pl

do dzonny_killer szanowny internauto wszystko można zrozumieć w pańskich komentarzach ale podszywanie się pod kogoś i obrażanie z nicku tej osoby samego siebie uważamy za trochę niemoralne - dlatego też niektóre komentarze będą kasowane - to nie jest forum do takich spraw.

Myślę, że chyba co nie co się Panu pomyliło, dla przykładu i wyjaśnienia innym forumowiczom: internauta napisał:
@obserwator... masz strasznie niską samoocenę!!! :p
po czym sam sobie odpowiada:
@dzonny_killer: a ty masz strasznie niską inteligencję ;) pod nickiem obserwator

Tego typu wpisy będą usuwane
Pozdrawiam

P.S. Wielokrotnie publikuje Pan komentarze, których nie publikujemy z różnych powodów, o co ma Pan ciągłe pretensje. Proszę się zapoznać z regulaminem portalu, a jeżeli nie odpowiada on Panu - jest wiele innych portali na których można wypisywać różne rzeczy.

1 1
ID:33231

Krzychu

Panie biskup czy Pańska potyczka z Księdzem Bonieckim nie dała Panu do myślenia. Masz taki sam dowód jak każdy z obywateli,niczym szczególnym poza wykonywaniem niby posłannictwa się nie wyróżniasz.Czy naprawdę zwierzchnicy kościoła katolickiego nie zapomnieliście jakie są założenia wiary chrześcijańskiej i czego nauczał Jezus.

1 1
ID:33321

ciekawy

ciekawe komu Biskup podaruje telewizor ?

1 1
ID:33379

dzonny_killer

znowu coś do mnie???

1 1
ID:33428


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA