Seniorzy to wzorowi studenci

W indeksach, zamiast ocen, mają autografy wykładowców i znamienitych osób, z którymi spotkali się na uczelni. Zamiast sesji egzaminacyjnej – urządzają sobie piknik ze śpiewem i tańcami. I zawsze mają mnóstwo argumentów na to, że na naukę nigdy nie jest za późno.

13 października, w Audytorium PWSZ  po raz piąty obyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1. O tym, ze zorganizowanie różnego rodzaju zajęć dydaktycznych i aktywizujących jest strzałem w dziesiątkę, świadczy chociażby coraz większa liczba osób deklarujących udział projekcie. - W tym roku zapisało się około 100 osób. Nasi studenci wywodzą się z różnych środowisk i zawsze podkreślają, że właśnie teraz mają dość czasu, aby wzbogacić się o nową wiedzę i doświadczenia – mówi Kinga Twardzik, dyrektor CKU. - Aktywnie uczestniczą w wielu formach zajęć i mogą stanowić wzór dla wszystkich studentów.

Studiowanie w starszym wieku to sama przyjemność – podkreślają seniorzy: nie muszą dbać o jak najlepsze oceny, nie stresują się przed sesją, bo zamiast zaliczeń końcowych spotykają się na przykład na piknikach. - Ja zdecydowałam się zostać studentką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kiedy przestałam pracować zawodowo. Oprócz wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań cenimy sobie to, że spotykamy się w fantastycznej atmosferze, zawiązujemy prawdziwe przyjaźnie i efektywnie spędzamy czas wolny – z przekonaniem twierdzi Eugenia Sutorowska. - Zachęcam wszystkich, którzy mają trochę wolnego czasu, by spędzali go z ludźmi, bo przyjaźnie zawarte teraz, to piękne doświadczenie.

Seniorzy uczestniczą w bezpłatnych wykładach otwartych i płatnych kółkach zainteresowań, wśród których największą popularnością cieszą się zajęcia z informatyki i lektoraty. - Wiele naszych dzieci wyjechało z Polski, więc umiejętność korzystania z komputera i rozmowy na skypie są bardzo przydatne, zaś nauka języka obcego sprawia, że żadna z babć nie musi rozmawiać z wnukami na migi – mówi Izabela Drozd, przewodnicząca Rady Studentów.

Wykład inauguracyjny „Jak czytać Miłosza? Reinterpretacje poezji Noblisty” wygłosił dr Maciej Krzemiński. O część artystyczną zadbała grupa wokalna „Art Novum WUTW”. Najmłodszy uczestnik zajęć ma 50 lat, a najstarsza studentka – 73.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA