Ho ho ho, ale się działo!

W sobotę Motórzyści Włocławek odwiedzili Wielofunkcyjną Placówkę Wychowawczo-Opiekuńczą w Brzeziu przywożąc wychowankom mnóstwo prezentów. To już kolejna akcja, dzięki której na buziach dzieci było więcej uśmiechu niż na co dzień.

Akcja Motomikołajki powstała spontanicznie i z roku na rok przyłącza się do niej coraz większa ilość motocyklistów z całej Polski. Włocławscy Motórzyści już od kilku lat, w okolicy Mikołajek, odwiedzają zaprzyjaźnioną placówkę w Brzeziu przywożąc wychowankom zabawki, słodycze, soki, owoce i artykuły piśmiennicze.

Tak było także w sobotę, 10 grudnia. Zimny, przenikliwy wiatr spowodował, że ci najbardziej odporni na chłód zdecydowali się pojechać na motocyklach, inni, tak jak Mikołajka Kasia – autem.  Trochę żałuję, że nie wsiadłam na motocykl, ale jest trochę za zimn0. A jazda na motorze to moje drugie życie – mówiła mi Kasia Ulanowska, kiedy jechałyśmy do Brzezia zamykając kawalkadę motocykli i samochodów jadących ulicami Włocławka. Po rundzie honorowej wokół placu Wolności Motórzyści pomknęli – oczywiście z przepisową prędkością – do Brzezia, gdzie czekali na nich wychowankowie placówki.

My ze swojej strony musimy zapewnić dzieciom wszystkie potrzeby, zaczynając od wyżywienia, odzieży, edukacji. I dlatego cieszy nas każda forma wsparcia, jaką otrzymujemy. Motórzyści są z nami od kilku lat, za co im serdecznie dziękuję – mówił Piotr Jabłoński, dyrektor placówki.

Z powodzenia kolejnej akcji cieszą się także Motórzyści Włocławek.  Przepiękne jest to, że w akcję zaangażowały się także szkoły” LMK, ZSI, V LO i ZS nr 4. Młodzi ludzie nie tylko przynosili podarunki, ale wpadli na pomysł, żeby zamiast paczek dla siebie z okazji Mikołajek, pieniądze przeznaczyć na imienne paczki dla dzieci w Brzeziu. Dlatego planujemy jeszcze jedną wizytę, tuż przez świętami. Przekażemy wówczas paczki zrobione przez dzieci i niespodzianki wykonane przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Lepsze życie” - mówiła „motórzystka” Katarzyna Ulanowska zapowiadając kolejne akcje. - Nie możemy w tej chwili przestać, taka akcja jest bardzo potrzebna.
1 komentarz

agnes 1971

Super,że młodzi ludzie potrafią sprawić radość maluchom.Również motocykliści,którzy zawsze mają wielkie serducha.Brawo im za to!!!

3 0
ID:35375


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kolejne doniesienia na posła Łukasza Zbonikowskiego

Pierwsze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła PiS było..

Zbonikowski: informacje w tabloidzie to kompletne bzdury

Znowu zrobiło się głośno o pośle Łukaszu Zbonikowskim, a to za sprawą artykułu,..

Będą działać na rzecz regionu ponad podziałami politycznymi

Poseł Paweł Szramka z Kukiz'15 postanowił zainicjować powstanie parlamentarnego..

Radna Olga Krut-Horonziak wykluczona z klubu PiS

Radna Olga Krut-Horonziak wywołała skandal podczas mszy świętej w katedrze kierując..

Zbonikowski chce sprostowania i przeprosin od Chmielewskiego

Podczas ostatniej konferencji prasowej działacze PiS skomentowali decyzję o..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..