Ho ho ho, ale się działo!

W sobotę Motórzyści Włocławek odwiedzili Wielofunkcyjną Placówkę Wychowawczo-Opiekuńczą w Brzeziu przywożąc wychowankom mnóstwo prezentów. To już kolejna akcja, dzięki której na buziach dzieci było więcej uśmiechu niż na co dzień.

Akcja Motomikołajki powstała spontanicznie i z roku na rok przyłącza się do niej coraz większa ilość motocyklistów z całej Polski. Włocławscy Motórzyści już od kilku lat, w okolicy Mikołajek, odwiedzają zaprzyjaźnioną placówkę w Brzeziu przywożąc wychowankom zabawki, słodycze, soki, owoce i artykuły piśmiennicze.

Tak było także w sobotę, 10 grudnia. Zimny, przenikliwy wiatr spowodował, że ci najbardziej odporni na chłód zdecydowali się pojechać na motocyklach, inni, tak jak Mikołajka Kasia – autem.  Trochę żałuję, że nie wsiadłam na motocykl, ale jest trochę za zimn0. A jazda na motorze to moje drugie życie – mówiła mi Kasia Ulanowska, kiedy jechałyśmy do Brzezia zamykając kawalkadę motocykli i samochodów jadących ulicami Włocławka. Po rundzie honorowej wokół placu Wolności Motórzyści pomknęli – oczywiście z przepisową prędkością – do Brzezia, gdzie czekali na nich wychowankowie placówki.

My ze swojej strony musimy zapewnić dzieciom wszystkie potrzeby, zaczynając od wyżywienia, odzieży, edukacji. I dlatego cieszy nas każda forma wsparcia, jaką otrzymujemy. Motórzyści są z nami od kilku lat, za co im serdecznie dziękuję – mówił Piotr Jabłoński, dyrektor placówki.

Z powodzenia kolejnej akcji cieszą się także Motórzyści Włocławek.  Przepiękne jest to, że w akcję zaangażowały się także szkoły” LMK, ZSI, V LO i ZS nr 4. Młodzi ludzie nie tylko przynosili podarunki, ale wpadli na pomysł, żeby zamiast paczek dla siebie z okazji Mikołajek, pieniądze przeznaczyć na imienne paczki dla dzieci w Brzeziu. Dlatego planujemy jeszcze jedną wizytę, tuż przez świętami. Przekażemy wówczas paczki zrobione przez dzieci i niespodzianki wykonane przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Lepsze życie” - mówiła „motórzystka” Katarzyna Ulanowska zapowiadając kolejne akcje. - Nie możemy w tej chwili przestać, taka akcja jest bardzo potrzebna.
1 komentarz

agnes 1971

Super,że młodzi ludzie potrafią sprawić radość maluchom.Również motocykliści,którzy zawsze mają wielkie serducha.Brawo im za to!!!

3 0
ID:35375


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prywatna firma nie zapłaci, a szpital musi. Dlaczego?

Podczas spotkania z mediami posłanka Joanna Borowiak pytała, dlaczego prezydent miasta..

Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji..

Poseł zaprasza dwóch marszałków. W jakim celu?

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych pomiędzy Kutnem a Włocławkiem..

Miejskimi „Wodociągami” zarządzać będzie nowy prezes

W środę Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, na..

Ktoś nie lubi włocławskiego biura polityków PO?

W nocy z 20 na 21 stycznia ktoś zamalował sprayem tabliczkę zamieszczoną na..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..