Ho ho ho, ale się działo!

W sobotę Motórzyści Włocławek odwiedzili Wielofunkcyjną Placówkę Wychowawczo-Opiekuńczą w Brzeziu przywożąc wychowankom mnóstwo prezentów. To już kolejna akcja, dzięki której na buziach dzieci było więcej uśmiechu niż na co dzień.

Akcja Motomikołajki powstała spontanicznie i z roku na rok przyłącza się do niej coraz większa ilość motocyklistów z całej Polski. Włocławscy Motórzyści już od kilku lat, w okolicy Mikołajek, odwiedzają zaprzyjaźnioną placówkę w Brzeziu przywożąc wychowankom zabawki, słodycze, soki, owoce i artykuły piśmiennicze.

Tak było także w sobotę, 10 grudnia. Zimny, przenikliwy wiatr spowodował, że ci najbardziej odporni na chłód zdecydowali się pojechać na motocyklach, inni, tak jak Mikołajka Kasia – autem.  Trochę żałuję, że nie wsiadłam na motocykl, ale jest trochę za zimn0. A jazda na motorze to moje drugie życie – mówiła mi Kasia Ulanowska, kiedy jechałyśmy do Brzezia zamykając kawalkadę motocykli i samochodów jadących ulicami Włocławka. Po rundzie honorowej wokół placu Wolności Motórzyści pomknęli – oczywiście z przepisową prędkością – do Brzezia, gdzie czekali na nich wychowankowie placówki.

My ze swojej strony musimy zapewnić dzieciom wszystkie potrzeby, zaczynając od wyżywienia, odzieży, edukacji. I dlatego cieszy nas każda forma wsparcia, jaką otrzymujemy. Motórzyści są z nami od kilku lat, za co im serdecznie dziękuję – mówił Piotr Jabłoński, dyrektor placówki.

Z powodzenia kolejnej akcji cieszą się także Motórzyści Włocławek.  Przepiękne jest to, że w akcję zaangażowały się także szkoły” LMK, ZSI, V LO i ZS nr 4. Młodzi ludzie nie tylko przynosili podarunki, ale wpadli na pomysł, żeby zamiast paczek dla siebie z okazji Mikołajek, pieniądze przeznaczyć na imienne paczki dla dzieci w Brzeziu. Dlatego planujemy jeszcze jedną wizytę, tuż przez świętami. Przekażemy wówczas paczki zrobione przez dzieci i niespodzianki wykonane przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Lepsze życie” - mówiła „motórzystka” Katarzyna Ulanowska zapowiadając kolejne akcje. - Nie możemy w tej chwili przestać, taka akcja jest bardzo potrzebna.
1 komentarz

agnes 1971

Super,że młodzi ludzie potrafią sprawić radość maluchom.Również motocykliści,którzy zawsze mają wielkie serducha.Brawo im za to!!!

3 0
ID:35375


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Działacze PiS chcą odwołać przewodniczącego radnych

Lokalni działacze klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego..

Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich...

Poseł Łukasz Zbonikowski sprawcą kolizji drogowej

Poseł jechał ciągnikiem z nieoświetlonym agregatem uprawowym. Został ukarany..

Promesy na odbudowanie zniszczonych dróg w powiecie

11 lipca poseł Joanna Borowiak wraz z Wojewodą Kujawsko - Pomorskim Mikołajem..

Sobolewski nie będzie wiceprzewodniczącym Rady Miasta

O tym, że z jego działalności w Radzie Miasta i pełnieniu obowiązków jako radnego,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..