Debatowali o szansach dla Włocławka
Jaką rolę spełnia województwo wobec naszego miasta, co oznacza dla Włocławka strategia rozwoju regionu - to główne tematy poruszone podczas otwartego wykładu "Województwo, a miasto. Czy kujawsko-pomorskie daje nam szanse?” Prelegentami byli Krystian Łuczak, wiceprzewodniczący sejmiku i Jacek Kuźniewicz, zastępca prezydenta miasta ds. rozwoju i inwestycji.
Region kujawsko-pomorski, który powstał 15 lat temu, traktuje wszystkie swoje części składowe jako możliwość i szanse dla rozwoju województwa szukając specyficznych cech, jakie można odnotować w poszczególnych ośrodkach - twierdzi Krystian Łuczak. I wylicza te, na które należy położyć szczególny nacisk.
Licznie zgromadzeni uczestnicy wykładu mogli się również dowiedzieć, ile miasto zyskało dzięki temu, że jest w województwie kujawsko-pomorskim.
Zastępca prezydenta zwrócił także uwagę na fakt, że Włocławek musi cały czas "doganiać" inne miasta, ponieważ w latach 2002 - 2006 nie podejmowano szerokim frontem działań poprawiających sytuację w mieście. Nie można stać w miejscu korzystając ochoczo z dobrodziejstw, tylko intensywnie pracować nad zmniejszaniem się tego dystansu mówił Kuźniewicz.
Krystian Łuczak uważa, że rozwojowi miasta i wzmacnianiu jego roli w województwie powinni sprzyjać zarówno mieszkańcy, jak i radni sejmiku.
A jak postrzegają miasto i szanse na jego rozwój młodzi ludzie? Uczennice LMK twierdzą, że największą bolączką miasta jest brak miejsc pracy i zbyt mała ilość elementów, które wpłynęłyby na rozpoznawalność miasta.
Gospodarzem spotkania była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku, a organizatorami Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Liceum Marii Konopnickiej.