Jest pierwszy protest przeciwko referendum

Czy wszystkie podpisy pod zwołaniem referendum są prawdziwe? Takie pytanie zadają lokalni działacze Polskiej Lewicy twierdząc, że niektóre listy zostały przepisane na wzór tych, na których zbierano dane osobowe podczas zupełnie innej akcji. Sprawę zgłosili do komisarza wyborczego i Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Wątpliwości pojawiły się, kiedy Józef Lewandowski, przewodniczący Lewicy Polskiej w okręgu toruńsko-włocławskim, otrzymał anonimowe pismo oraz dwie kopie kart od jednego z uczestników zbierania podpisów o referendum. Informator twierdzi, że karty są sfałszowane, bo znalazły się na nich nazwiska osób, które wpisywały się na listy podczas zbierania podpisów na rzecz budowy drugiej zapory.

Informuję, że grupa inicjatywna w sprawie referendum, dokonuje fałszerstw cytował Lewandowski pismo "Uczciwego".

 

Józef Lewandowski twierdzi, że zadzwonił do trzech osób, których nazwiska figurowały na karcie referendalnej. Rozmówcy zaprzeczyli, żeby kiedykolwiek wpisywali się na listę. 13 sierpnia Lewandowski złożył dwa wnioski: do komisarza wyborczego i Prokuratury Okręgowej.

 

Szef PL zdecydowanie mówi, że nie jest przeciwko referendum, ale sposobie, w jaki do niego się dąży.

Włocławianie mogą się wówczas wypowiedzieć, czy prezydent jest potrzebny i nadaje się do kierowania miastem. Nie patrzę na to, kto zajmuje fotel prezydenta, czy jest z PiS, PO czy lewicy, chcę, żeby wszystko działo się zgodnie z prawem. A tu zebrało się dziewięciu muszkieterów i sądzą, że obalą Włocławek mówił Lewandowski zapowiadając jednocześnie, że dzisiejsza konferencja prasowa to jedynie "preludium" do tego, co zamierza przedstawić za dwa tygodnie.

Dwie godziny później konferencje prasową zorganizowała grupa inicjatywna. Jej członkowie odnieśli się między innymi do informacji przekazanych przez Józefa Lewandowskiego.

Nie akceptuję tego, co zostało dziś przekazane. To nie prokurator zadecyduje o tym, czy referendum się odbędzie. To komisarz wyborczy oceni, czy załączone dokumenty są zgodne z prawem i wyda odpowiednią decyzję mówiła Olga Krut- Horonziak. Radna wyraziła zdziwienie, że pierwszy protest wpłynął już po 48 godzinach od złożenia dokumentacji.

 

Na pytanie, jak grupa wyobraża sobie ewentualną roczną współpracę nowego prezydenta z Radą Miasta, w której większość mają radni związani z SLD, padła dość zaskakująca odpowiedź.

SLD ma 11 radnych, jest jeszcze trzech radnych wywodzących się z Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej. Nie widzę więc problemu, żeby nowy prezydent współpracował z radą. Pod warunkiem, że będzie chciał rozmawiać z nami, czego nie robi Andrzej Teodor Pałucki stwierdził radny Jarosław Chmielewski. Zaś Jacek Lebiedziński przypomniał, że już podczas pierwszego spotkania w sprawie referendum zakładano, że być może zapadnie decyzja o samorozwiązaniu się Rady Miasta.

Zarówno komisarz wyborczy jak i Prokuratura Okręgowa potwierdzają, że pisma wpłynęły. Teraz zajmie się nimi Prokuratura Rejonowa, ale na chwilę obecną trudno powiedzieć, czy będzie się toczyć w tej sprawie postępowanie.
30 komentarzy

dzonny_killer

na kilometr śmierdzi tanią czerwoną prowokacją... oni mają to we krwi :p

1 1
ID:52458

Sławek

@dzonny_killer:
A ty wiesz najlepiej ,że w krwi masz denaturat a we łbie żółte mazidło! Popieranie przestępstwa jest w interesie takiego samego ancymonka . Amen

1 1
ID:52459

????

POdobno już niektórzy robią ...aQQ do kandydatów na nowego prezydenta ? Czyżby zawiązywała się już kolejna POdstołkowa koalicja ?

1 1
ID:52460

amityr

Wstydu trzeba nie mieć. Jeszcze nie zaczęli a już pororok.

1 1
ID:52461

szuja

. Ty @dzonny,na głowę upadłeś. Jak ktoś gra nie fer ,to zawsze będzie nygus. Obojętne czerwony Pałucki czy zielony Krakowski. Niech cię Matka Boska Szujska i wszystkich ulubieńców prof "bartoszewskiego" ma w swojej opiece. Program TV UNO" Jaja na boczku" został wdeptany przez włocławskich referendarzy i CW. Ale zgrywusy. Hahaha

1 1
ID:52464

dzonny_killer

ciekawe, że tutaj podają: "Informator twierdzi, że karty są sfałszowane, bo znalazły się na nich nazwiska osób, które wpisywały się na listy podczas zbierania podpisów na rzecz budowy drugiej zapory."

natomiast na innym włocławskim portalu: "Skopiowanych zostało 6-7 tys. podpisów z listy osób sprzeciwiającej się prywatyzacji Lotosu". hahaha :p

i komu się mylą zeznania? józkowi? dziennikarzom? anonimowym dezinformatorom? tu nawet przekręt na miarę 3 x TAK nie wystarczy komuszki :p

@~Sławek: jesteś genialnym przykładem "kfiatu" inteligencji będącej sługopoddańczym elektoratem teodora :p

1 1
ID:52465

Radio_Moskwa

Prowokacje zrobić tak łatwo:) przytoczę wam książkę z Historii Europy i wnioski możecie sami wyciągać:)

Pionierami "totalnej propagandy" i sztuki "wielkiego kłamstwa" byli bolszewicy.
Teoretycy propagandy sformułowali pięć podstawowych zasad:

1. Zasada upraszczania: redukować wszelkie dane do prostej opozycji między "dobrem i złem", "przyjacielem i wrogiem".

2. Zasada zniekształcania: dyskredytować opozycję metodą grubego obsmarowywania i parodii.

3. Zasada transfuzji: manipulować wartościami przyjętymi przez ogół odbiorców, tak aby je wykorzystać do własnych celów.

4. Zasada jednomyślności: przedstawiać własny punkt widzenia tak, jak gdyby było to stanowisko jednomyślnie przyjęte przez wszystkich zdrowo myślących ludzi; jednostki, które wyrażają wątpliwości, nakłaniać do zmiany zdania przez odwoływanie się do wystąpień znanych osobistości, wywieranie presji społecznej i "zakażenie psychologiczne".

5. Zasada orkiestracji: bez końca powtarzać te same przekazy, w różnych wariantach i kombinacjach.

Jedną z bardziej zdradzieckich form propagandy jest jednak ta, w której prawdziwe źródła informacji są ukryte zarówno przez odbiorcami, jak i przed samymi propagandysta-mi. Ten rodzaj, zwany "propagandą sterowaną", ma na celu zmobilizowanie sieci niczego nie podejrzewających "czynnych agentów", którzy przekazują zamierzone informacje tak, jakby działali spontanicznie. Udając zbieżność własnych poglądów z poglądami tych spośród społeczności odbiorców, których chce się pozyskać, oraz zaspokajając skłonności kluczowych jednostek, można w ten sposób cichcem stworzyć ELITĘ OPINIOTWÓRCZĄ. Jak się wydaje, taka właśnie była metoda wybrana przez szefów propagandy Stalina, którzy - poczynając od lat dwudziestych - rozciągali swoje pajęcze sieci w kręgach kulturalnych czołowych państw Zachodu i Polski.
Fajna Książka "duża" polecam :)

1 1
ID:52466

Raport

Dlaczego ten artykuł na głównej stronie ma pogrubioną czcionkę?Jakiś ważniejszy jest czy promowany?

1 1
ID:52468

pikpok

Za chwilę swoje 5 minut będzie jeszcze miał kukucki i jarzembowski! Ciekawe co oni wymyślą??? Może że ich podpisy też tam są - a przecie nie brali udziłu e referendum...

1 1
ID:52471

niewloclawek

Obejrzałem konferencję tych panów. Żenujące.

1 1
ID:52472

Ziutek

Co za polszczyzna Panie Ziutek. Lewica Ynteligencja pelnom gembom. No jak tacy bronia Paluckiego to szacun.

1 1
ID:52473

pomidor

Donos na komisarza - Referendum jest nielegalne - ludzie nie bierzcie w tym udziału

Sprawa podpisów trafiła do prokuratury po tym jak komisarz wyborczy w Lesznie uznał, że referendum może się odbyć, tym samym nie dał wiary doniesieniom urzędników z wolsztyńskiego ratusza o rzekomych podrobionych podpisach. Problem w trybie błyskawicznym i superekspresowym trafił do radnych, którzy na najbliższej sesji zobowiązali Burmistrza Wolsztyna do złożenia doniesienia do prokuratury na wspomnianego komisarza, jakoby ten nie dopełnił swych obowiązków służbowych. Warto dodać, że komisarzem był nie byle kto w wielkopolskim środowisku prawniczym. lecz sędzia sądu apelacyjnego w Poznaniu. Sprawą przeciwko uznanemu prawnikowi wolsztyńska prokuratura nie chciała się zająć. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu rozpatrzenie doniesienia burmistrza Wolsztyna przekazała Prokuraturze w Środzie Wielkopolskiej.

1 1
ID:52474

????

@~pikpok: Może znowu darmowe bilety MPK ...i rewitalizację starówki ...aha no i POparcie dla związków homosekualnych...?

1 1
ID:52475

Sławek

@~niewloclawek:
W której tv ?

1 1
ID:52478

Sławek

@szuja:
Krut ????? Też się zastanawiałem jak przeglądałem listę IPN-u


Aleksy Krut (ur. 17 czerwca 1925 w Ostrowie, zm. 1963) funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżany o zbrodnie przeciwko ludzkości.

Pochodził z rodziny prawosławnej z Lubelszczyzny. W 1943 r. wstąpił do Zbrojnych Placówek PPR. Od 1944 r. pracownik Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Chełmie. W styczniu 1945 r. pojechał do szkoły oficerskiej Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie. Od lutego do maja 1945 współkomendant wraz z Salomonem Morelem Obozu Zgoda w Świętochłowicach. Następnie pełnił obowiązki naczelnika więzienia w Kluczborku (1946), Sosnowcu-Radosze (1947), Koronowie (19471949).

1 1
ID:52479

wyborca

@ dzonny_killer - brawo brawo , wreszcie koś zaczyna lewicowcom wykładać kawę na ławę . Pozdrawiam ....

1 1
ID:52480

palucki=NIE

Załosna propaganda nie rozumiem dlaczego PAŁUCKI tak boi sie poddac ocenie wyborców!!!

Jeszcze pismo dostarczone przez ANONIMa żal....
A później okaże się że podpisy są prawdziwe.... chodzi o zdyskredytowanie referendum u mnie Pałucki nie ma szacunku już w ogóle ... powinien poddać sie ocenie mieszkańców w klarowny sposób ale ON tego nie potrafi... Nie chce takiego prezydenta!

1 1
ID:52481

Bogdan

@~pikpok:
A co byś powiedział jakby tak prezydentem była Kopaczewska lub Chmielewski a byłoby uzasadnione podejrzenie o sfałszowaniu podpisów ? Spiesz się powoli.Lewandowski taki,że poszedł z niczym do Prokuratury?

1 1
ID:52483

zbuntowany_kaloryfer

Najpierw angażują dzieci do zbierania podpisów. Które to dzieciny nachalnie nagabywały przechodniów. Teraz prawdopodobne fałszerstwo... Z kim wy ludzie z PO się skumaliście. Szmata, którą wycieram wiatrołap jest czystsza niż wasi tzw. sojusznicy.

1 1
ID:52484

????

@~Bogdan: To ta pani obok Tuska ?http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kto-nagral-donalda-tuska-w-platformie-wrze/sgyd7 ......

1 1
ID:52487

????

@zbuntowany_kaloryfer: a o tych protestujących przeciw referendum z IPN .....też napiszesz ?

1 1
ID:52488

kogut

Do internauty ~Ziutka: Człowieku od jakiegoś czasu widzę karygodne błędy stylistyczne i fonetyczne w twoich tekstach. Rozumiem, ze każdy może się wypowiadać na forach, nawet jeśli nie skończył żadnej poważnej szkoły, ale naprawdę błędy są rażące i radzę zacząć zaglądać do słownika zanim coś się napisze. Chyba, ze błędy te są wynikiem maniery piszącego, co oczywiście również nie najlepiej świadczy o inteligencji tegoż osobnika. Ech, powiem więcej, choć delikatnie i niemal eufemistycznie: toż to prawdziwy wiejski dureń.
Nauczam teraz. Uważnie notuj! Oto twój wpis:
Co za polszczyzna Panie Ziutek. Lewica Ynteligencja pelnom gembom. No jak tacy bronia Paluckiego to szacun.
Powinno się napisać: Co to za polszczyzna, panie Lewandowski? Lewicowa inteligencja pełną gębą. Jeśli takie osoby bronią Pałuckiego, to należy im się szacunek.
Zanotowałeś?

1 1
ID:52489

palucki=nie

jak kukucki kazal dzwigac ciezkie skrzynki podczas wyborow to bylo dobrze??!! nie pisz bzdur

1 1
ID:52490

mm

@zbuntowany_kaloryfer: @zbuntowany_kaloryfer: masz swój złoty zegarek to siedź cicho i się nie mieszaj do poważnej dyskusji ,bo na cygara wina i sukienki już od społeczeństwa nie dostaniecie .zajmij się podatkiem 3X15 ,bo zamiast tego VAT mamy 23%

Nie maja podstaw by referendum się nie odbyło, myśleli, że zawsze już będą nami w taki sposób rządzić ONI bardzo wysoko MY bardzo nisko. Wszystko jest do czasu , chcą nas sprowokować chcieli pokazać swoją odwagę pokazali nam swój strach .

1 1
ID:52492

Koalicja Moherowa

@zbuntowany_kaloryfer: Ależ jesteś zjadliwy . Co powiesz jak dzieci do zbierania datków na WOŚP werbują i biegają w zimie z puszkami.

1 1
ID:52494

Obserwator_z_boku

Najgorsze jest to, że niezależnie czy rządzi prawica czy lewica to i tak nic się w naszym mieście nie zmieni... Żaden polityków nie ma planów jak skutecznie podnieść z kolan nasze miasto. Tylko wojny. Młodych coraz mniej w naszym mieście... Co oni zrobili dla miasta? Większość polityków pracuję dostając pieniądze publiczne (Urząd Miasta, WORD, Urząd Marszałkowski). Walczą o drobne grosze, a miasto się wykrwawia...

1 1
ID:52495

????

@~Obserwator_z_boku: Słuszna uwaga -oni tylko napełniają swoje kieszenie naszymi POdatkami za ......obiecankocacanki bez POdPiSu ...

1 1
ID:52497

rychu--

dzonny killer
czytam twoje wpisy i nie reagowalem.ale juz nie dam rady.masz czlowieku ogromny problem z glowa.i proponuje cos z tym zrobic bo od tego to juz tylko jeden krok do wariactwa.nie pozdrawiam.

1 1
ID:52670

dzonny_killer

@~rychu--: sorki, ale za późno... mogłeś zareagować wcześniej... :p ale ma dla Ciebie lekarstwo... nie czytaj moich wpisów :p widocznie są dla Ciebie za trudne do zrozumienia :p

1 1
ID:52697


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA