Rusza punkt selektywnej zbiórki odpadów

fot. morguefile

Mieszkańcy Włocławka nie będą już mieli kłopotów z nietypowymi odpadami. Na początku września w siedzibie "Saniko" przy ul. Komunalnej 4, uruchomiony zostanie stacjonarny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Do PSZOK można będzie przywozić odpady problemowe z gospodarstw domowych takie jak: leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, budowlane oraz zużyte opony.

Odpady do punktu bezpłatnie dostarczać mogą tylko mieszkańcy Włocławka. Nie będą przyjmowane odpady pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych, tj. firm, instytucji, ogrodów działkowych, itp.

Chemikalia i przeterminowane leki powinny znajdować się w opakowaniach jednostkowych. Ilości dostarczonych odpadów powinny wskazywać na to, że pochodzą z gospodarstw domowych, nie będą przyjmowane odpady w ilościach hurtowych, które mogły by wskazywać, że powstały poza gospodarstwami domowymi.

Odpady wielkogabarytowe (meble, łóżka, kanapy) nie muszą być rozmontowane, mogą zostać dostarczone w całości. Elektrośmieci nie powinny nosić śladów rozmontowywania lub wymontowywania części i powinny stanowić jedną całość. Duże gałęzie i inne odpady zielone powinny być rozdrobnione w sposób umożliwiający ich umieszczenie w pojemniku.

Dostarczane odpady różnych rodzajów (np. wielkogabaryty i gruz) nie mogą być ze sobą zmieszane. Do PSZOK nie będą przyjmowane odpady zawierające azbest, materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna i styropian, części samochodowe odpady płynne w nieszczelnych opakowaniach oraz odpady nieoznaczone bez możliwości ich identyfikacji.

Informacje na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych we Włocławku znajdują się na stronie internetowej www.zbierajselektywnie.pl
2 komentarze

krzywy_zonkil

A kiedy Saniko dostarczy drugie pojemniki do gospodarstw domowych/spółdzielni/wspólnot, które pozwolą mieszkańcom na wyrzucanie posegregowanych odpadów mokrych i suchych do osobnych pojemników? Bo nie wszyscy, którzy segregują odpady mają dwa pojemniki (np.wspólnota na Starodębskiej 39), no chyba, że mieszkańcy mają posegregowane odpady wrzucać do jednego kontenera, co mija się chyba z celem segregacji odpadów.

1 1
ID:52680

????

A kiedy zostanie spełniona obietnica pana prezydenta wygłoszona na OFICJALNYM otwarciu wysypiska MACHNACZ PRZED KAMERAMI !!!! , że Machnacz obniży cenę zbierania i segregowania naszych śmieci ? I kiedy ta ,,nowoczesna linia przemysłowa'' zacznie segregować te śmieci zamiast naciagać włocławian na kolejny podatek ? Ten film można znaleźć w necie ....

1 1
ID:52722


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA