RM: prymuska, plagi egipskie i paplanie radnego

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta po raz kolejny stała się okazją do wygłaszania dość oryginalnych komentarzy przez niektórych radnych. "Wena twórcza" włocławskich rajców zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych dziennikarzy, którzy niejedno już słyszeli.

Analizując proponowane porządki obrad można przewidzieć, który punkt debaty może wywołać burzliwą dyskusję. Jednak w tej kadencji radni udowadniają, że każdy temat może wywołać lawinę wypowiedzi niekoniecznie związanych z projektem uchwały. Tak było chociażby podczas czerwcowych obrad, kiedy radni kłócili się o wartości kapitalizmu i komunizmu. Dyskusja wywiązała się podczas dyskusji na temat ... likwidacji izby wytrzeźwień. Przeczytaj

Podczas sierpniowej sesji radni mieli przegłosować między innymi projekt uchwały dotyczący ulg podatkowych dla właścicieli budynków w rejonie miasta objętym rewitalizacją. Dokument skrytykowała radna Olga Krut-Horonziak, która stwierdziła, że został on w 90% skopiowany z projektu jej autorstwa sprzed 3 lat.

Na dodatek przepisano to nielogicznie i powstał z tego taki miszmasz. Jeśli się przepisuje, to z dbałością o dobrze postawioną każdą kropkę i przecinek mówiła radna.
Jej wystąpienie dość oryginalnie skomentował Krzysztof Kukucki.

Przyszła pani tutaj, stuka nóżką i mówi, że to ja jestem prymuską, ja to wymyśliłam. Obraz dziewczynki nie najlepiej świadczy o radnej. Jeśli to ma w jakiś sposób zmniejszyć pani depresję, to wszyscy będziemy mówić, że to pani projekt ironicznie stwierdził Kukucki i retorycznie pytał, dlaczego projekt uchwały nie został zrealizowany, kiedy wysoką funkcję w samorządzie sprawował jej osobisty mąż. Radna przerywała wypowiedź, za co została upomniana przez Stanisława Wawrzonkoskiego. Na słowa "niech pani nie przeszkadza", odpowiedziała "będę!".

O jeszcze bardziej oryginalny komentarz, tyle że pod adresem przewodniczącego klubu SLD,
zadbał Andrzej Kazimierczak.

Egipt miał plagi, my mamy Kukuckiego stwierdził ze stoickim spokojem radny klubu PO. A Kukucki zaskoczył po raz kolejny, kiedy to komentując następne wystąpienie Olgi Krut-Horoziak, zacytował słowa byłego radnego Janusza Dębczyńskiego "Blok troski o własne noski".

Słowa oryginalnej reprymendy usłyszał Sławomir Bieńkowski, który podczas procedowania projektu uchwały o opłatach na cmentarzach, poruszył temat opłat ponoszonych przez miasto za usługi spółki "Zieleń Miejska".

Pan paple zamiast wypowiadać się merytorycznie podsumował przewodniczący Rady Miasta. W kuluarach mówi się, że podczas przerwy w obradach, Wawrzonkoski bardziej dobitnie odniósł się do przewodniczącego klubu PO. Równie nieoficjalnie komentowane jest zachowanie radnej Olgi Krut-Horonziak, jakie pokazała podczas nagrywania rozmowy ze skarbniczką miasta. Niestety, mikrofony gestu radnej zarejestrować nie mogły...
7 komentarzy

Bogdan

Egipt miał swoje plagi a Włocławek swoje, choćby jedno takie małżeństwo,czy też radnego lubującego się w linczach.

12 1
ID:52688

Moniuszko

"W kuluarach mówi się, że podczas przerwy w obradach, Wawrzonkoski bardziej dobitnie odniósł się do przewodniczącego klubu PO."

A co go tak boli?
Może ma jakieś powiązania z administratorem cmentarza? Kilka milinów poszło bokiem dla firmy ZM. A Pani prezes skąd się tam wzięła? Czyżby jakieś powiązania?

16 2
ID:52692

dzonny_killer

szacun Panie Andrzeju... celna uwaga :P

12 3
ID:52694

????

...ale nikt z radnych nie ,,Podniósł'' tematu wysokości oplat cmentarnych(ukryty podatek dodatkowy ) zdzieranych z włocławskich podatników. Czy to znaczy ze oni tak naprawde mają nas w d.....e ? To należy zapamiętać .

8 5
ID:52700

DDDD

Czyżby został uruchomiony środkowy palec radnej?

7 1
ID:52704

rysiek--

ogladam sesje RM na Tv Kujawy i moge smialo powiedziec ze przewodniczacy to ******, ******, prosty czlowiek, ktory przynosi wstyd temu urzedowi! jego odzywki , traktowanie radnych itd.sa na poziomie budki z piwem.i zeby bylo jasne nie istotne dla mnie czy jest bialy, czerwony czy czarny.jest ******* z nieprzyzwoitymi odzywkami.wstyd!

12 1
ID:52714

Dobry

Plaga Kukucka i nic wiecej, swierszczy przy mownicy i udaje fachowca bez depresji.

6 2
ID:52739


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..