Duża plantacja konopi zlikwidowana

Kryminalni z Lipna wspólnie z policjantami CBŚ zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, z których można było uzyskać 8 kg gotowego suszu. Oprócz tego zabezpieczono ponad 42g amfetaminy, poporcjowane woreczki z marihuaną oraz inne akcesoria. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę ok. ćwierć miliona złotych.

Współpraca policjantów CBŚ z kryminalnymi z Lipna zaowocowała wspólną akcją przeciwko przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze wkroczyli w środę (04.09.13) na teren jednej z prywatnych posesji w powiecie lipnowskim. W trakcie jej przeszukania policjanci znaleźli, w pobliżu domu, uprawę konopi indyjskich.

Dalsze ustalenia zaprowadziły funkcjonariuszy do pobliskiego lasu, gdzie ujawnili kolejną plantację.  Krzewy konopi dojrzewały tam na specjalnie przygotowanym gruncie. Były nawożone i nawadniane. W sumie zabezpieczono 89 sztuki odurzających roślin w różnych fazach wzrostu. Niektóre z nich miały ponad dwa metry wysokości.

Oprócz tego policjanci znaleźli i zabezpieczyli w domu oraz na posesji ponad 42 g amfetaminy, 46 woreczków z suszem marihuany, a także akcesoria służące do uprawy i porcjowania narkotyków.  Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn. Jeden z nich, po przesłuchaniu został zwolniony.

W policyjnym areszcie pozostał 20-letni plantator. Wczoraj  został on doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów usłyszał zarzuty za uprawę i posiadanie znacznych ilości odurzających środków.  O jego najbliższym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Zabezpieczone środki odurzające zostaną przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ich czarnorynkową wartość szacuje się na kwotę około 250 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa, a zajmujący się nią śledczy wciąż docierają do nowych faktów i cały czas kompletują materiał dowodowy.

Za przestępstwa, których dopuścił się podejrzany, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
6 komentarzy

$$$$

Jak to jest, że w Czechach i innych normalnych krajach po wielu przeprowadzonych badaniach udowodniono że marihuana pozytywnie wpływa na wyhamowywanie procesów chorobowych dotyczących stwardnienia rozsianego (SM). W związku z tym powodem i wieloma innymi każdy w Czechach czy Holandii może posiadać 5 krzaków ziela na swój użytek. Durne przepisy tworzą pseudo aktywność SS (służb specjalnych) w celu pseudo statystyk, ale niestety premie są całkiem realne......Oczywiście za ten biały proszek powinni wieszać za jaja z możliwością przywalenia z baseball-a przez każdego chętnego!!!! Władzo daj ludziom prawo wyboru a będą lepszymi....

1 1
ID:52860

????

@~$$$$: ....w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie byś w ramach profilaktyki zapoczatkował proces narkotyzowania całej swojej rodziny....i siebie ..... i nie zapominaj o niemowlakach . I może otwórz katedrę mniemanologii narkotykowej dla praktykujących lekarzy...powodzenia ....ZUS będzie się cieszył ...NFZ niekoniecznie ...

1 1
ID:52862

farba

czas teraz na tego .....jak nadmienił $$$$

1 1
ID:52866

jaa

o nieeee :(

1 1
ID:52874

george best

Zaraz zaraz na tej ostatniej fotce to chyba nie Felaini dopiero co kupiony do United .Ale chyba za małe afro.

1 1
ID:52877

zxxc

8kg dobrej zabawy i 42g tynku i mamy "operacje" :) hipokryzja, gość chciał dorobić a że to państwo ma najostrzejszą politykę antynarkotykową i jednocześnie najwięcej użytkowników konopi wśród młodzieży w europie to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał na tym biznes zarobić :)

@~$$$$: wszystko co zakazane będzie zawsze kusić a w normalnych ilościach tynk nie szkodzi bardziej niż wóda ;)

Czesi już poszli po rozum do głowy ale u nas to jak walenie głową w ścianę..

1 1
ID:53077


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA