Oszczędzimy na oświetleniu ulic

W ramach programu energooszczędnego oświetlenia ulic miasta, zakończył się montaż 11 nowoczesnych szafek oświetleniowych. Szafki wyposażone są w reduktor mocy, czyli urządzenie ograniczające pobór mocy z sieci zasilającej.

Zasada działania opiera się na obniżeniu napięcia w zadanym czasie. Czas, sposób i stopień redukcji mocy stosuje się w zależności od potrzeb i możliwości. Zainstalowanie reduktora mocy pozwala zaoszczędzić ok. 20 – 30% energii elektrycznej.

Energooszczędne szafki pojawiły się na: al. Chopina na odcinku od ul. Witosa do granicy miasta w stronę Łodzi, alei Królowej Jadwigi, Al. Kazimierza Wielkiego, al. Ks. J. Popiełuszki, ul. Kapitulnej, Gajowej, Obwodowej. Koszt to  431 730,00 złotych.

Od 2010 roku, sukcesywnie na głównych ciągach komunikacyjnych we Włocławku instalowane były szafki oświetleniowe z reduktorami. Wszystkie – łącznie z tymi, które powstaną, wyposażone zostaną w system sterowania i monitoringu. Jest to najnowszy system zdalnego monitorowania i zarządzania oświetleniem w czasie rzeczywistym z pozycji komputera oraz uradzenia mobilnego. System daje możliwość podglądu takich parametrów sieci oświetleniowej, jak.: napięcie, moc, zużycie energii elektrycznej. Ponadto: natychmiastowe informacje o awariach, zaniku zasilania lub otwarciu drzwiczek szafek przez nieuprawnione osoby. Pozwoli to na szybsze reagowanie na awarie oświetlenia bądź akty wandalizmu w obrębie szafek oświetleniowych.

W ramach realizowanego od 3 lat programu energooszczędnego oświetlenia ulic, cała droga krajowa nr 1 w granicach miasta Włocławek (ul. Toruńska, Okrzei, Chopina), prawie cały odcinek drogi krajowej nr 62 w mieście Włocławek (Al. K. Wielkiego. al. K. Jadwigi, ul. Kruszyńska do ronda Falbanka), cała ulica Kapitulna z Gajową i Obwodowa, ciąg pieszy Bulwarów, Zielony Rynek, Stary Rynek, Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego objęte zostaną redukcją mocy i systemem sterowania.
7 komentarzy

Włocławianin

Ciekawe tylko kiedy się zwróci ta piękna suma, którą zainwestowali w to...

1 1
ID:55100

Grześ

Ciekawe czy nie łatwiej i taniej było by wymienić żarówki z sodowych na ledowe. Mały pobór a dużo światła i do tego nie trzeba słupów wymieniać ani szafek....

1 1
ID:55109

Andrzej

Wodociągi po modernizacji miało być taniej a jest drożej , MPeC podobnie
ale za to lepsze samochody podjężdżają po zakupy do Lidla Mrówki Biedronki w czasie pracy .
A kanalizację to już który raz poprawiają na kaliskiej nadal smród idzie rurami do mieszkań i ktoś musi za to zapłacić

1 1
ID:55116

????

@~Andrzej: wystarczy policzyć pobory dyrektorow , prezesów , wiceprezesów , specjalistów ,,OD NICZEGO ' typu aQQ i już wiadomo dlaczego ciepło , woda, MPK , ścieki i śmieci są takie drogie ...w ramach zadań samorządowych!!!!!!!!! ...przy czym szeregowi techniczni FACHOWCY instytucji samorządowych tyrają za grosze !!!!!! DORABIAJĄC POLITYCZNYCH DARMOZJADÓW ...zatrudnianych z partyjnego POparcia ..

1 1
ID:55135

zxxc

@~Grześ:
Zgadzam się, za te pieniądze z powodzeniem można by wymienić oświetlenie na LEDowe które nie dość ze pobiera 10x mniej prądu to ma żywotność do 25 lat.

1 1
ID:55157

rumun

po wymianie skrzynek energooszczednych od razu zrobilo sie ciemniej na torunskiej dk.1.Raz ze nie swieca sje wszystkie lampy to jeszcze z mniejszym natezeniem swiatla ot i oszczednosci.

1 1
ID:55158

ArturBydg

Nikt nie zwrócił uwagi, że za 2 lata taki system sterowania oświetleniem będzie do wyrzucenia, bo działa on tylko ze statecznikami elektromagnetycznymi które z racji swej wysokiej energochłonności są wycofywane, ot nowoczesność w polskim stylu.

1 1
ID:56061


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA