Szczuka jedynką w kujawsko-pomorskiem

Feministka, działaczka Kongresu Kobiet i dziennikarka stara się o poparcie mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. W środę odwiedziła Włocławek i przekonywała między innymi do czynnego udziału w wyborach.

Kazimiera Szczuka startuje  z listy koalicji Europa Plus Twój Ruch rekomendowanej przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. Obecnie kandydaci na europosłów jeżdżą po regionie i rozmawiają z mieszkańcami.

To jest dla mnie bardzo bogate doświadczenie mówiła Kazimiera Szczuka podczas spotkania z dziennikarzami.
 

Liderka listy, zapytana jakie konkretne widzi rozwiązania związane z walką z bezrobociem, stwierdziła, że parlament dysponuje instrumentami, dzięki którym może się poprawić byt ludzi. Jednym z narzędzi może być europejski dochód gwarantowany.

To jest pomysł na to, by każdy obywatel Unii miał dostęp do bezpośrednio przyznawanych kwot. Europa ze swojego bogactwa wypracowuje ogromne kapitały i jakiś ułamek z tego mógłby być rozdzielony między obywateli powiedziała Szczuka.
 

Wśród kandydatów z naszego województwa są także poseł Maciej Wydrzyński i Jarosław Wojtas. Mają zamiar odwiedzić 320 powiatów i dowiedzieć się, czego najbardziej potrzebują Polacy zamieszkujący w dużych i małych miastach. Pochodzący z Włocławka Jarosław Wojtas stwierdził, że największym problemem miasta jest brak pracy.

Chcemy na arenie europejskiej lobbować na rzecz naszego regionu, aby środki, kierowane do takich miast jak Włocławek, rosły i były przeznaczane nie tylko na rozwój strukturalny i przemysł, ale także na kulturę i edukację mówił Wojtas.
Kandydaci z województwa kujawsko-pomorskiego przekonują, że w Parlamencie Europejskim łatwiej jest walczyć o interesy  wszystkich Europejczyków. Chcą między innymi wspólnie rozwiązywać problemy młodych, wykształconych osób, które nie mają pracy.

W Polsce wybory do europarlamentu odbędą się 25 maja. Będą to ósme od 1979 roku wybory bezpośrednie.  W ich wyniku, 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, wybierze 751 eurodeputowanych, o piętnastu mniej niż w poprzedniej kadencji.
11 komentarzy

$$$$

Najśmieszniejszy jest ten kacyk z Kowala co niemyte zęby przepłukuje C2H5OH....

1 1
ID:56406

Bareja

Ciekawe czy była trzeźwa?

1 1
ID:56408

negocjator..

ona jest taką zagorzałą feministką że powinna zajść w ciąże i sie wyskrobać żeby pokazać jak nienawidzi mężczyzn

1 1
ID:56412

ONo

Tylko nie ona@@ krzykaczka

1 1
ID:56414

hehe

Niech ona się mówić nauczy

1 1
ID:56416

WEK

Najważniejsza jest praca. Do Włocławka trzeba sprowadzić dużego inwestora, który da zatrudnienie i będzie płacił podatki w mieście. Będzie praca, będą środki na kulturę i edukację.

1 1
ID:56421

antymalkontent

Przynajmniej mówi logicznie, nie to co - pożal się Boże - Janusz "jestemnapokaz" Zemke, SLD i ich cały podział na tysiąc województw. Mam serdecznie dosyć tej całej wzajemnej "waligruchy" PiS, SLD, PO i PSL, a Korwin takimi farmazonami rzuca, że aż uszy bolą. Wolę zagłosować na Szczukę z Warszawy lub Krupę z Bydgoszczy niż na innych, którzy absolutnie (mimo, że niektórzy z regionu) mają nas w d....

1 1
ID:56423

zak

Jeszcze dewiantów nam brakuje!!

1 1
ID:56425

Wpyskgo

Okazuje się że oprócz ' antymalkontenta' komentują mohery i nawiedzeni. Tylko nowe może coś zrobić, zmienić na lepsze oraz przepędzić czarną zarazę do Watykanu!! Z całej tej zgrai PiS dzielców PO paprańców SLDowskich i pajaca Mimikiego Kokorwina nic dobrego nie było. Powstała kolalicja Europa Plus Twój Ruch !! Na nich zagłosujmy! Trzeba liczyć na nowe, bo stare już się przejadło. Dajmy wiatr w nowe żagle !!

1 1
ID:56510

zxxc

@~Wpyskgo: Palikot skręcił tak na lewo że już bardziej nie mógł.

A jak widzę jego popleczników którzy np nazywają Korwina populista... A w każdym zdaniu, "państwo da", "państwo zadba", "państwo musi zapewnić". Podczas gdy PAŃSTWO powinno ograniczać się do bezpieczeństwa granic, bezpieczeństwa wewnętrznego i służb porządkowych. Koniec.

Ja głosowałem na Palikota, ale widząc coś takiego mam ochotę sam się trzasnąć w pysk. Nie ma w tej chwili innej partii która faktycznie może coś zmienić. Został tylko KNP. Bo pomimo wielu radykalnych pomysłów w gruncie rzeczy ma bardzo dużo racji - a w dziedzinie gospodarki pozwoliłbym mu zrobić w tym kraju wszystko.

Dobrym przykładem jak bardzo na lewo jest Twój ruch jest ta dyskusja:

1 1
ID:56511

Wpyskgo

Kokorwin Mimike to skrajny prawicowiec i kościelny fundamentalista. Biedny, chce zaistnieć i mieć swoje 5 min tym, że wprowadzi kare śmierci. Tylko taki p... pokroju prawicowej mendy chce uśmiercić drugiego człowieka. Opowiada bajki o pierdlu w którym ponoć siedział. Gdyby tak było, nie było by go tutaj. Podczas drugiej wojny światowej, ludzie byli masowo rozstrzeliwani za kradzież marchewki, buraka cukrowego albo tego co nadawało się do zjedzenia. Myślisz że śmierć za to była odstraszeniem? że coś pomogło??? Tylko w głowach fundamentalisty może coś takiego powstać. Z innej beczki. W naszym kraju tygodniowo łapie się pijanych za kierownicą swoich aut. Zabieranie praw jazdy i kary, pomogły w tym? dało coś to...zmiany?? Bzdury!! Uświadomienie i wpajanie od dziecka może coś zmienić. No cóż oko za oko to wymysł wiadomo kogo...

1 1
ID:56528


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA