1-majowe uroczystości lewicy

Okolicznościowymi przemowami , złożeniem kwiatów i przemarszem działacze i sympatycy lewicy uczcili dziś Święto Pracy i 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Czwartkowe uroczystości rozpoczęły się u stóp pomnika Ludziom Pracy.

W swoich wystąpieniach działacze lewicy nawiązywali do obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej kraju, która ich zdaniem, jest coraz gorsza.

Bezrobocie wcale nie maleje, publiczna służba zdrowia jest w agonii, reforma szkolnictwa - utknęła mówił Mieczysław Waraksa, przewodniczący Rady Miejskiej SLD we Włocławku.

 

Zmiany powinny być wszechstronne, obejmujące wszelkie dziedziny życia, a także sferę mentalną.

Cała polska lewica powinna przyjąć na siebie zadanie poprowadzenie społeczeństwa drogą zapewnienia i osiągania szybkich przemian. Mamy już dość rządów Tuska i smoleńskiego fanatyzmu stwierdził Waraksa.

Głos zabrał także Krzysztof Grządziel. Kandydat z listy SLD województwa kujawsko-pomorskiego mówił między innymi o wielkim znaczeniu jakie ma praca.

To dobro największe, bez niej człowiek przestaje istnieć. W historii powojennej Polski ówczesna władza tak wiele uwagi poświęcała tworzeniu nowych miejsc pracy. W samej epoce Gierka stworzono ich ponad 4 miliony przypominał radny i wyliczał, że przez ostatnich 25 lat taką samą liczbę miejsc pracy zlikwidowano, ponad 2 miliony osób wyjechało z kraju, w którym obecnie panuje bardzo wysokie bezrobocie.

 
>
Po złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac Wolności pod pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent miasta. Spotkanie zakończyło się złożeniem kwiatów.

O  oprawę muzyczną zadbała orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych.
20 komentarzy

dzonny_killer

co za bezczelne typy!

przez czerwoną bandę Włocławek upada, likwiduje się kolejne miejsca pracy, wydaje się miliony na przeterminowane idiotyczne pseudoinwestycje...

a oni co? hipokryci! ten dzień świętują chyba wyłącznie sami dla siebie!!! :p

1 1
ID:57060

pomo

Przynajmniej ktoś mysli o pracujących a nie właścicielach wyzyskiwaczach!

1 1
ID:57061

george best

Tylko Świętować i liczyć na jałmużne z Unii.

1 1
ID:57062

????

Kolesie którzy kolesi obsadzają na stołkach , sami sobie ustalaja pensje po 15 tyś miesiecznie degradują służbę zdrowia (tragedia w szpitalu), zatrudniaja pracowników na umowach smieciowych (Wieniec) i obciążają nas podatników dodatkowymi podatkami za wodę , śmieci , parkowanie ....itd to mają być LUDZIE PRACY ??????????? Kabaret Moralnego NiePOkoju ...i robienie sobie perfidnie żartów z wyborców i emerytów !!!!!!

1 1
ID:57063

muchomor

Jak bym zarabił takie pieniądze jak te typy, oj cudowne emeryturki dla nielicznych na fotkach to był podskakiwal jak kawka w lecie, a tu co te pre złotych i praca aż do śmierci bo zapewne do 67 lat nie dożyję w takim idiotycznym stresie i wyzysku w pracy

1 1
ID:57065

Piszpan Józef

Panowie, którzy zabierali głos przed pochodem , mieli kłopoty z czytaniem z kartki - wstyd jeszcze raz wstyd.

1 1
ID:57066

dzonny_killer

@~pomo: chyba należysz do klakierów tej czerwonej bandy i to do tych bardziej tępych klakierów... nikt normalny nie odważyłby się napisać o bandzie kolesi i nepotystów, że myślą o "pracujących"!!! no chyba że miałeś na myśli ich samych... ciekawa sprawa stary beton pzpr nagle zmienił światopogląd i stali się znienawidzonymi wcześniej kapitalistami, czy jak ładnie napisałeś: wyzyskiwaczami... :p

1 1
ID:57067

matrioszka

"TOWARZYSZE, TOWARZYSZE, OBYWATELE, OBYWATELE, LUDZIE PRACUJĄCY! POKAŻCIE CO POTRAFICIE... DO ROBOTY, DO ROBOTY, DO ROBOTY, RAZ, DWA, DO ROBOTY"
Rozumiem, że ci starzy pamiętają czasy PRL-u i coś tam jeszcze czczą, mają jakieś sentymenty i wspomnienia młodości, pochody itp. oraz to, że mają dodatkowy dzień w roku, aby się pokazać i coś tam pobredzić do swojej publiczności, co skutkuje zwartą grupę kolesi i tym samym wysokie stołki i wynagrodzenia za nic nie robienie. Ale patrząc na tych młodych... hmm, trzeba mieć niezbyt w głowie, żeby pokazywać się na tego typu kabarecie.

1 1
ID:57068

Radio_Moskwa

Najwyższy czas aby "zrewitalizować" pomnik i przystosować do nowych czasów!

1 1
ID:57073

Józef Ziółkowski

Nie włączając Pana Grządziela ,to jak byście nie pisali, w dalszym ciągu prawie wszystkie miejsca pracy zawdzięczacie tym tak znienawidzonym "komuchom" i nie tylko miejsca pracy bo i mieszkania. To wy i wasi rodzice przepuściliście wszystko to co wam socjalizm zostawił ,zdeptaliście własne solidarnościowe idee, a na dodatek zadłużyliście Polskę na wieki wieków,amen. I tyle.

1 1
ID:57078

Bajer

@~????: Kiedy masz audycję w Radio Moskwa? Hahaha

1 1
ID:57079

bart

@~Radio_Moskwa: pomimo ze jestem anty paluckowy to i tak jestes zenujacy od dawna w swoich komentarzach pokazujac glownie PIEKNE filmiki zrobione w SLUSZNEJ sprawie

1 1
ID:57080

Bajer

@~george best: Zgadzam się z kol. Tylko świętować. Zaraz się skończy jałmużna z UE,rozwala do reszty gospodarkę i co dalej. Nawet nie będzie czym zaorać.

1 1
ID:57081

????

@~Józef Ziółkowski: A kto rozkułaczał moich dziadków , kto zmuszł do wyrzeczeń i partyjniactwa moich rodziców w ramach planów 5,6 i jeszcze nie wiadomo ilo letnich ? A sam tak jak Rakowski z Urbanem , Jaroszewiczem robijał się jachtami za równowartość 20 maluchów po Śniardwach ,kto balował nad jeziorem Pluszno , czy Solinskim (z wodolotem Jaruzelskiego )12 miesięcy w roku ? czyich dzieci było stać na uczelnie w Anglii i USA jak nie partyjnych kacyków z PZPR ? Co nie znaczy że obecna zaraza POmagdalenkowa partyjna jest lepsza i ŁAPKI MA CZYSTE !!!

1 1
ID:57083

dzonny_killer

@~Józef Ziółkowski: gdyby złodzieje i zbrodniarze spod znaku KPP, PPR i PZPR nie przejęli nielegalnie władzy na bagnetach armii czerwonej, niczym obecnie putin na Krymie, to nie pieprzyłbyś, czy też solił, takich idiotycznych farmazonów... takie głupoty może walić jedynie koleś głęboko siedzący w ówczesnych strukturach i płaczący za dzierżyńskim, albo takowy potomek... :p

1 1
ID:57084

Bajerant


Idzie z pochodu środkiem ulicy dzonny_killer (nogi szeroko, przygarbiony) za nim dwóch komuszków którzy zaczynają się kłócić:
- Ja uważam, że ten pan ma problem z hemoroidami.
- Nie, nie on ma na pewno problemy z kręgosłupem.
Założyli się i podchodzą do gościa mówiąc:
- Dzień dobry panu, my założyliśmy się. Kolega uważa, że ma pan problem z hemoroidami, a ja, że z kręgosłupem. Może nam pan powiedzieć, który z nas ma rację?
- Niestety żaden, mam problem z planowaniem, bo planowałem puścić bąka, a się zesrałem.

1 1
ID:57085

????

Nawet ,,szparagi' i inne towarzyskie warzywa wykiełkowały po deszczu majowym , czyżby szykowały się do objęcia następnej po OSiR grządki ?

1 1
ID:57095

zxxc

@dzonny_killer: lepiej się tego ująć nie dało.

1 1
ID:57127

Młody włocławiak

Bardzo przepraszam, ale po przeczytaniu komentarzy, przypomniała mi się taka sentencja:: "Dlaczego mamy się nienawidzić ? Zespala nas solidarność, niesie ta sama planeta, jesteśmy załogą jednego statku".(Antoine de Saint - Exupery)

Czy nie zastanawialiście się nad tym, dlaczego tak mała u "znienawidzona" partia uzyskuje tak dobre wyniki w wyborach ?

1 1
ID:57128

george best

@~Józef Ziółkowski: Józiu o tych barakach z płyty mówisz ?o tych ludziach którzy zgineli w kopalni Wójek? O Ormowcach i generałach ?,i innych sługusach Moskwy
O złodziejach co za komuny wynosili co się dało-TO SE NE WRATI.

1 1
ID:57207


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA