Jak wypadły matury we Włocławku?

Najlepiej z egzaminem maturalnym poradzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących, najgorzej - uczniowie liceów profilowanych. Matury nie zaliczyło 391 osób, które "poległy" przede wszystkim na matematyce.

Do egzaminu maturalnego w maju tego roku przystąpiło prawie 294 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki są co najmniej zatrważające: w całej Polsce świadectwo dojrzałości uzyskało 71%  uczniów. Egzamin pisemny z języka polskiego zdało 94% maturzystów, z matematyki - 75%, a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 92%.

W szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek do matury przystąpiło 1 417 uczniów. W liceach ogólnokształcących - na 784 uczniów egzamin zdało 693 osób (88%). W liceach profilowanych egzamin zdawało 73 uczniów, ale pomyślnie zdało go jedynie 26 osób (36%). W technikach maturę pisało 560 uczniów, zaliczyło ją 307 osób(55%).

Łącznie egzamin maturalny zdało 72% uczniów. 391 uczniów, którzy nie zaliczyli matury, nie poradziło sobie przede wszystkim z matematyką. Spośród tej liczby, 253 uczniów nie zdało matury z jednego przedmiotu, co oznacza, że są uprawnieni do egzaminu poprawkowego.

Aby zdać egzamin, trzeba było uzyskać co najmniej 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych. Wyniki uzyskane na maturze są podstawą przy rekrutacji na studia.
7 komentarzy

słabo

no to chyba matematyka zbyt ciezka byla

1 1
ID:57730

zbuntowany_kaloryfer

Jak powiada Księga Przysłów Polskich: "nie chciało się dźwigać teczki, trzeba dźwigać woreczki;) I słusznie. Każdy ma swoje zastosowanie. Czasem obserwuję współczesną młodzież... Są słabi na ciele i umyśle. Wielu z nich nie zleciłbym nawet skoszenia trawnika. Bo tak wysoce skomplikowane urządzenie jak kosiarka mogłoby ich poważnie i nieodwracalnie uszkodzić;)

1 1
ID:57731

Radio_Moskwa

To wszystko zależy od nauczycieli! Nauczyciel bez charyzmy, mdły bez wyrazu, który przychodzi i się nie wysila doprowadza uczniów do stanu, w którym ci po pierwsze wchodzą mu na głowę po drugie nie interesuje ich to, co niby przekazuje ten nauczyciel od siedmiu boleści! Prawda jest brutalna! Słaba szkoła słabe wyniki!

1 1
ID:57732

skull

Jeżeli poziom wykształcenia jest dla ciebie wyznacznikiem umiejętności skoszenia trawnika to brawa za kreatywność. Nie jeden "słaby na ciele" wprowadził by twoje ciało w ruch, że wylądowałbyś kilkanaście kilometrów stąd. Avatar w twoim profilu świadczy, że do bycia nastolatkiem jeszcze nie dorosłeś, zatrzymałeś się dokładnie na ulicy sezamkowej.

1 1
ID:57733

zbuntowany_kaloryfer

Uwielbiam Ulicę Sezamkową. A poza tym Krecika, Bolka i Lolka, Reksia, Psa Pankracego, Pszczółkę Maję i kilka innych. Przypominają mi o latach dzieciństwa... Wszystko było takie proste i o nic nie musiałem się troszczyć. Żadnego troszczenia się o rodzinę, dom, żadnych rachunków do płacenia i pamiętania do kiedy ważny przegląd techniczny auta. Jedynym zmartwieniem było co jutro powie "pani od polskiego" i że Ruda z sąsiedniej klasy nie chciał pójść po lekcjach na oranżadę. Taką obrzydliwą w torebkach foliowych - kto pamięta PRL ten wie o czym mówię.
Ale jakie to były miłe czasy. I bez netu, play station, smartfonów. Człowiek miał swój rower-składak Wigry, piłkę i plastikową strzelbę (do zabawy w kowbojów i Indian) i był autentycznie szczęśliwy. Dziewczyny grały w gumę i w klasy to im się podokuczało, później na ulicy pograło się w "kapsle", których każdy miał sporą kolekcję i było wszystko ok. Ale mi się zebrało na wspomnienia... Ale cóż, było, minęło.

1 1
ID:57734

skull

Ruda nie chcial pojsc? Widac, ze ta pani od polskiego cie za duzo nie nauczyla. Wspolczuje twojej zonie (mezowi) i dzieciom.

1 1
ID:57736

Misiek

A jakie to ma znaczenie jak wypadły, i ta we Włocławku zostanie może 10 % tych maturzystów....

1 1
ID:57747


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA