Dog zaatakował dzieci w Michelinie

Przerażone dziewczynki zadzwoniły do dyżurnego Straży Miejskiej prosząc o pomoc. Gonił je wielki pies – dog niemiecki. To podobno nie jest pierwsze zdarzenie, kiedy pies biegał luzem po ulicy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, kiedy to dzieci idące ulicą szkolną, zaczął gonić dog niemiecki. Jedna z dziewczynek zdążyła wykręcić numer alarmowy do Straży Miejskiej i za radą dyżurnego wraz z koleżankami schowała się za ogrodzeniem na terenie szkoły.

Na pomoc dzieciom został wysłany patrol. Strażnicy użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Na terenie szkolnym zastali przerażone dzieci, a po ulicy biegał luzem, bez jakiejkolwiek kontroli i bez zabezpieczenia dog. Strażnicy ustalili, że pies należy do 31-letniego mieszkańca pobliskiej posesji. Mężczyzna za niezachowanie środków ostrożności dostał mandat karny – 250 zł. Jest to w maksymalna kwota przewidziana w kodeksie wykroczeń za tego rodzaju czyn. Dziewczynki zostały odwiezione do domu.

Z informacji uzyskanych od okolicznych mieszkańców wynika, że nie jest to pierwsze zdarzenie z udziałem psów posiadanych przez tego mężczyznę. Strażnicy miejscy będą w kolejnych dniach kontrolować czy właściciel czworonogów należycie je zabezpiecza.

W ubiegłym roku do włocławskiej Straży Miejskiej wpłynęły 222 zgłoszenia od mieszkańców w sprawie niezachowywania zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu psów. W wyniku podjętych czynności strażnicy nałożyli 60 mandatów karnych, 137 osób pouczyli zaś 22 sprawy skierowali do sądu z wnioskami o ukaranie.
11 komentarzy

Bajerant

Jak stać go na takiego psa i jego utrzymanie to 250zł jest sumą śmieszną.Najlepszą karą dla takiego buraka byłoby pogryzienie go przez innego psa.O!

1 1
ID:60658

ktostam

200 zeta??? To jest smiech na sali… 2000 to by nauczyl sie ze psa trzyma sie w kojcu a jak na spacer to smycz i kaganiec.

1 1
ID:60662

zxxc

@~ktostam: od tego są pozwy z powództwa cywilnego :)

1 1
ID:60664

dzonny_killer

WOW nieźle... albo redakcja nie do końca przekazała treść, którą chciała, albo te dziewczynki natychmiast do drużyny narodowej lekkoatletek!!! bo ja jeszcze nie widziałem człowieka (a co tu mówić dzieci), który uciekłby dogowi, a jeszcze biegnąc wydobył komórkę, biegnąc co sił wybrał właściwy numer i wysłuchać czyichś rad... kompletna masakra!!! :p

1 1
ID:60678

Bajerant

@zxxc: Tak naprawdę to SM albo Policja powinna założyć sprawę karną o zagrożenie zdrowia i życia . Dzieci były przecież atakowane. Tylko cudem nie doszło do następnej tragedii.

1 1
ID:60682

1

To sa kpiny. Przeciez te psy sa wyjatkowo niebezpieczne. Nalezy odebrac psa i dac odsiadke w areszcie z kara pieniazna za grozenie smiercia.

1 1
ID:60685

int

Co się dzieje ,gdzie są służby aby tym się zająć. Michelin to bogate osiedle nabywają grozne psy, żeby pilnowały ich posesji tylko nie są należycie zabespieczone

1 1
ID:60693

int

Sorki zabezpieczone

1 1
ID:60695

no proszę proszę

do 1:
o czym Ty mówisz? poczytaj trochę - dog niemiecki jest jedną z najłagodniejszych ras wśród wszystkich psów !!! być może akurat ten osobnik był groźny, ale bardziej prawdopodobne, że biegł ponieważ chciał się zwyczajnie bawić...
Abstrahując: tak duży pies oczywiście może przestraszyć i bez wątpienia posesja, z której wybiegł powinna być dobrze zabezpieczona (również dla jego bezpieczeństwa)

1 1
ID:60702

Bajerant

@~no proszę proszę: a ty zabezpiecz sobie mózg jeżeli masz go trochę. Jest ustawa, że pies ma być w kagańcu i na smyczy. I tle ciumoku.

1 1
ID:60710

no proszę proszę

do Bajerant:
jedno jest pewne: elokwencji i poziomu rozmowy na całe szczęście nie uczyłam się od Ciebie. Ja mówię o usposobieniu danej rasy, a nie o przepisach. Zresztą do niej odnosi się druga część mojej wypowiedzi - także proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem...

1 1
ID:60758


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA