XIX Harcerski Rajd Nocny

Po kilku miesiącach przygotowań harcerze ZHP wreszcie mogą chwilę odetchnąć. Dobiegł bowiem końca XIX Rajd Nocny, który zaraz obok Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej jest najważniejszym przedsięwzięciem w życiu Hufca ZHP Włocławek. Tegoroczny rajd był wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że odbył się pierwszy raz po 10-letniej przerwie.

Jak sama nazwa mówi, Rajd Nocny jest to impreza, podczas której harcerze w środku nocy mierzą się z różnymi zadaniami w terenie. Tych nie zabrakło. pierwszej nocy, kilka godzin po przyjeździe harcerze ruszyli na trasę nocną, na której to musieli znaleźć punkty z nietypowymi zagadkami logicznymi. Wszystko odbywało się w środku lasu. Następnie odbyło się ognisko, po którym harcerze udali się na nocleg do SP Nr 12, gdzie mieściła się baza Rajdu. Nazajutrz harcerzy czekał Festiwal Piosenki Harcerskiej, który dzięki życzliwości WOEiPK odbył się w sali teatralnej. Drużyna, która dała najlepszy występ w nagrodę otrzymała gitarę.

Tuż po festiwalu wszyscy uczestnicy udali się na długą trasę dzienną po Włocławku. Udało im się zwiedzić wiele ciekawych miejsc, zabytków i pomników, których być może nie odkryli jeszcze sami włocławianie. Na punktach nie zabrakło oczywiście zadań. Do tych należało między innymi zrobienie wywiadu środowiskowego i zebranie pieczątek od kilku włocławskich instytucji. Zadanie tym trudniejsze, że drużyny spoza Włocławka kompletnie nie znały naszego miasta. Po długiej dziennej trasie połączonej z obfitym obiadem w plenerze Parku Łokietka uczestnicy wrócili na bazę w SP12, by dokładnie o godzinie 23:30 ruszyć na kolejną trasę nocną. Wyjątkową, bo na poligonie wojskowym. Jak na poligon przystało zadania były wojskowe. Przeprawy linowe kilka metrów nad ziemią, budowa schronień z pałatek, czy namierzanie punktów. To tylko niektóre atrakcje, jakich doznali uczestnicy XIX Rajdu Nocnego we Włocławku.

Rywalizacja toczyła się oczywiście nie bez celu. Jednym z powodów była satysfakcja ze zdobycia jak największej ilości punktów, drugim były nagrody. Zwycięska drużyna otrzymała bowiem kupon o wartości 500zł na zakup wybranego przez siebie sprzętu w sklepie harcerskim WGL oraz puchar. Druga drużyna otrzymała termos oraz kompas. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody w postaci gadżetów i informatorów związanych z Włocławkiem, które ufundowała Włocławka Informacja Turystyczna oraz specjalny prezent, z którego słynie nasze miasto – ketchup włocławski, na którego widok uczestnicy spoza Włocławska zareagowali najbardziej żywiołowo.
Harcerze Hufca ZHP Włocławek po zakończonym rajdzie nie zaprzestają pracy. Udało im się wypromować Włocławek wśród kilku drużyn, które nigdy wcześniej tu nie były. Teraz działają dalej. Kto wie, czym zaskoczą tym razem?

Więcej zdjęć z Rajdu Harcerskiego można zobaczyć w Galerii Zdjęć lub bezpośrednio klikając tutaj

(EP)
3 komentarze

Dh Boruch

lipaaaaaaaaa brak zorganizowania Harcerzy w jakiekolwiek przedsięwzięcia ,szkoda że tylko na zdjęciach tak ładnie wygląda...

1 1
ID:1018

Dh Borodzia

Dokładnie ... szkoda, że tylko na zdjęciach jest tak ładnie ...

1 1
ID:1027

Ann

Złośliwi zawsze się znajdą. Fajnie, że ludzie coś robią. Najłatwiej jest stać i komentować.

1 1
ID:1033


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA