Czy ulica 3 Maja odzyska dawny urok?

Przed wieloma laty była głównym miejscem rodzinnych spacerów. Z czasem zaczęła wymierać - polikwidowano sklepy, kamienice pokryły się brudem, a po deptaku snują się panowie z fioletowymi nosami.

Początek końca najbardziej popularnej włocławskiej ulicy zaczął się ponad dwadzieścia lat temu. Tam, gdzie przed laty mieściły się najlepsze sklepy, kawiarnie i gdzie urokiem olśniewały kamienice, zaczęły się wkradać bieda, brud, zniszczenie i strach. Ulicy nie uratowało nazwanie jej deptakiem, bo kto chciałby spacerować (zwłaszcza po zmroku), kiedy z każdej bramy wychodzili nie do końca znieczuleni amatorzy trunków proszący o zrzutę na flaszkę.

W miarę bezpiecznie czuję się tutaj dochodząc do skrzyżowania z ulicą Żabią, bo do tego miejsca jest sporo przechodniów i funkcjonują sklepy. Dalej? Strach się bać, pozabijane dyktami wystawy sklepów, menele i kaptury z obłędem w oczach. A pamiętam, jak z rodzicami szliśmy tą ulicą na obowiązkowy niedzielny spacer nad Wisłę, a po drodze wchodziliśmy na lody do kawiarni. To były fajne czasy wspomina pani Anna.
Czy jest szansa na to, by dawna reprezentacyjna ulica odzyskała swój dawny blask? Jest pierwsze światełko w tunelu. We wtorek prezydent Włocławka Marek Wojtkowski spotkał się z właścicielami nieruchomości i przedsiębiorcami z ulicy 3 Maja.

Mamy wspólny interes w tym, aby ulica 3 Maja i nasze centrum odzyskało świetność, dlatego mam nadzieję, że jest to pierwsze nie ostatnie nasze spotkanie. Poprawa estetyki, bezpieczeństwa, ulgi w podatkach oraz ciekawa oferta kulturalna - w tym mieszkańcy widzą poprawę stanu deptaka i śródmieścia powiedział właścicielom nieruchomości i przedsiębiorcom z ulicy 3 Maja prezydent Marek Wojtkowski.

O kolejnych spotkaniach i ich efektach ratusz ma informować systematycznie.
15 komentarzy

poważny głos

Ja głosuję na reżysera , Pana Grzegorza Brauna. To jedyny nie uwikłany w żadne układy człowiek , odważnie i konsekwentnie piętnujący haniebne układy minionego 25 -lecia, wybitny patriota - i za to permanentnie ścigany....
( A nauczyciel Komorowski - niech wraca do parafialnej szkółki , Duda wdzieje adwokacką togę, Palikot odzieje się w sztucznego członka , Ogórek się ukisi, Korwin niech puszcza muszki i bąki a Pan Kukiz zagra na fujarce..... )

1 1
ID:61699

1

To jest skandaliczne, zeby ludzie, ktorzy tworza miejsca pracy, sklepiki, zaklady uslugowe musieli placic tak wysokie czynsze. Przeciwnie. czynsze powinny byc rowne z czynszami lokatorskimi. Nie widze powodu dlaczego maja placic wiecej. Na 3go Maja sa cenne pozostalosci, stare kamienice, rzezbione balkony, bramy. Przeciez to jest potencjal turystyczny. Poza tym dlaczego nie mysli sie o uporzadkowaniu Wisly i utworzeniu zeglugi regularnej Wisla ? Tyle pieniedzy wlozono w ta przystan. Trzeba tez rozwinac siec komunikacji zbiorowej. Dlaczego nie tramwaj ?

1 1
ID:61703

ergo

Wojtkowski pogadał i co? Dwa lata przygotowywał się do objęcia stanowiska, a teraz pyta mieszkańców co by chcieli?
To znów kit, propaganda, żadnych planów, żadnych środków finansowych.

1 1
ID:61707

Bajerant

Najbardziej smutne jest to , że Wojkowski nie ma pomysłu na Włocławek. Panie Wojtkowski to nie Dąbie Kuj ani nawet Lubraniec.

1 1
ID:61719

P.B z Włocławka

nastąpił błąd w zasiedlaniu ul 3 Maja ,została zasiedlana przez osoby, które miały problemy z płatnością czynszów na innych osiedlach i w procesie eksmisji przenoszono je i ich rodziny właśnie do lokali ul 3 Maja ,byli to ludzie zadłużeni finansowo, to był ewidentny błąd Miasta

1 1
ID:61723

maks

Nic się nie zmieni,jeżeli będzie tak wysokie bezrobocie.Miastu potrzebna jest większa inwestycja zatrudniająca przynajmniej tysiąc ludzi,aby wyciągnąć to miasto z marazmu ,który nastąpił po likwidacji wielu zakładów przemysłowych oraz na złym zarządzaniu miastem ,przez poprzednie ekipy.

1 1
ID:61731

dzonny_killer

@~Bajerant: jasne, za to pała miał pomysł na Włocławek... niszczył co się da... :p

1 1
ID:61733

czytelnik

Na pewno pomóc eksmitować tych co nie płacą .
Na pewno pomóc w promocji tego miejsca jako bezpieczne-imprezy i inne zaangażować też Uczelnie i inne organizacje z miasta.
Pomóc promować wśród mieszkańców miasta jak i inwestorów ,że ul 3go maja
jest miejscem gdzie można przyjść jak i inwestować.
Fajna inicjatywa ,aby nie skończyło się tylko na gadaniu.
Niech miasto ogłosi ,że otwiera Bank pomysłów i czeka na nie aby ożywić ten fragment miasta.
Na pewno sprzedaż budynku UM nie jest dobrym pomysłem,wręcz odwrotnie
UM powinien tam się rozwijać bo to ściągnie ludzi jak i inwestorów tam.

1 1
ID:61735

Bajerant

@dzonny_killer: Sam jesteś pała.Z deszczu pod rynnę albo na kaczy plac.

1 1
ID:61737

Bajerant

@~ergo: Niech ich zaprosi na lody.

1 1
ID:61738

george best

Pierwsze co żeby ta ulica zaczeła żyć to trzeba zmienić ustrój panujący w Polsce.
Podatki niedługo będą od s...ia żeby coś otworzyć trzeba mieć klientelę ale za czym coś się otworzy trzeba wypełnić stos zas...ych papierów i polatać parę tygodni.
Druga sprawa to dla kogo to otwierać chyba dla rezimu bo zwykły Polak tyra jak niewolnik na Panów którzy wyrzucili nas swymi durnymi podatkami zakazami i nakazami z Polski.Ukraińców poproście może bracia pomogą już się zwalają do Polski zwracam się tu do Panów co chcieli drugą Irlandię a zrobili drugą Somalię.

1 1
ID:61739

larsson

Nie sądzę, że coś się zmieni. Od lat ta sama śpiewka - trudno dotrzeć do właścicieli kamienic. Więc niech to wszystko się rozp... może na gruzach zbudujemy coś, na co Włocławek zasługuje. Pałucki w tym zakresie niestety NIC nie zrobił, a jego pomagier odpowiedzialny na inwestycje i gospodarkę komunalną - Jacek Wojciechowski znalazł tylko dobrą posadę. Takie postępowanie może zasługiwać tylko na krytykę.

1 1
ID:61741

jozef_ziolkowski

Panie Wojtkowski, co Pan bredzisz. Przejedź się Pan rowerem tak jak Biedroń w Słupsku i zobacz ile sklepów pozamykanych w całym mieście. Wszystko przejmują markety a pieniądze idą za granicę. U nas pozostają ochłapy i kłódki na drzwiach np właśnie na 3-go Maja.

1 1
ID:61745

dzonny_killer

@jozef_ziolkowski: a kto cię, czy innych zmusza do korzystania z tychże marketów? psioczysz pan, a pewnie co niedziela w Tesco przesiadujesz.... hipokryta :p

1 1
ID:61751

drPOpłucz PiSuary

Ziołek nie zwracaj uwagi na tego POsługiwacza , który został podnóżkiem chmiela i melexa jak jego guru bocian z Dąbia Kuj. Ty @dzonny zdejm ten metalowy hełm z głowy. Hahaha

1 1
ID:61757


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA