Pijany kierowca z nielgalnymi papierosami w bagażniku
Policjanci z Włocławka zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który w bagażniku auta przewoził ponad dwa tysiące paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Sobotnie popołudnie na długo zapamięta 50-letni mieszkaniec naszego miasta. Tego dnia około 14.00 policyjny patrol zatrzymał przy ul. Mickiewicza we Włocławku jadącego oplem astra. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy.
Kiedy mundurowi zatrzymali auto do kontroli okazało się, że przypuszczenia były słuszne. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że 50-latek ma 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, podczas sprawdzenia wnętrza samochodu w bagażniku policjanci znaleźli pakunek. W kartonach i worku znajdowało się ponad 2 000 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. 50-latek nie widział w tym nic złego tłumacząc, że "to wszystko dla niego, na własny użytek".
W obliczu całej sytuacji kierowca opla trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu po pijanemu oraz posiadanie „trefnych” papierosów. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.