Wojewódzkie rozmowy o wspieraniu najzdolniejszych uczniów

Tworzenie kompleksowych rozwiązań wspierających ucznia zdolnego oraz ich zastosowanie w praktyce są tematami wojewódzkiej konferencji „Kujawsko-Pomorskie dla ucznia zdolnego”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim. Organizatorem spotkania, skierowanego do kadry kierowniczej placówek edukacyjnych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz innych osób zainteresowane tą tematyką, były samorządowe władze województwa we współpracy z trzema kujawsko-pomorskimi centrami edukacji nauczycieli.


Podczas konferencji wykład na temat identyfikowania i kształcenia ucznia zdolnego wygłosiła prof. Wiesława Limont. O pracy z uzdolnionymi uczniami mówili przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznych z Bydgoszczy, Włocławka i Torunia. Pracownicy placówek edukacyjnych i instytucji z Kujaw i Pomorza przedstawili dobre praktyki z zakresu wspierania najzdolniejszych uczniów. Swoje przedsięwzięcia zaprezentowały kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka, Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku, Zespół Szkół w Kruszwicy, Urząd Miasta Bydgoszcz, VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Konferencji towarzyszyły prezentacje osiągnięć i prac uzdolnionych uczniów oraz występy młodzieży. Stoiska przygotowały Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Zespół szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, Zespół Szkół nr 8 w Toruniu, Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie oraz Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku. Wystawę prac plastycznych przygotowała Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Przebieg konferencji udokumentował graphic recoder (tzw. myślenie wizualne), była także możliwość zaprezentowania swojego głosu na „ścianie myśli i pomysłów”. Odbyły się też pokazy astronomiczne.
1 komentarz

gość-25905

Skoro pan Całbecki zarabia 30 tysiecy miesięcznie , a miejscowi radni ,,GŁODNI ZAUFANIA'' niewiele mniej to pomoc dla najzdolniejszych powinna być proporcjonalna do powyższych zarobków a nie polegać na ględzeniu pod publikę .

1 1
ID:67620


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA