Dziennikarze protestują, wspiera ich sejmowa opozycja

Plan marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego zakłada, że dziennikarze mieliby radykalne ograniczenie dostępu do polityków obradujących przy Wiejskiej. Ogólnopolskie media protestują, wspiera ich sejmowa opozycja, na forach pojawia się coraz więcej różnych komentarzy „za” i „przeciw”. Emocjonalny wpis zamieścił także nasz poseł.


Ograniczenie w dostępie do polityków biorących udział w posiedzeniach sejmu i poszczególnych komisji to w opinii dziennikarzy zamach na prawa obywateli, którzy powinni być informowani o działaniach wybranych przez nich parlamentarzystów. A jeśli wszystko pójdzie z planem marszałka, dziennikarze będą mieli radykalne ograniczenia w robieniu zdjęć i nagrywaniu materiałów. W piątek, na znak protestu, w największych ogólnopolskich mediach (oprócz narodowych) nie znalazły się żadne informacje ze świata polskiej polityki.

A w Sejmie RP, w piątkowe popołudnie zrobiło bardzo gorąco, kiedy przeciwko planom Marka Kuchcińskiego zaprotestowali posłowie opozycji blokując mównicę, wznosząc okrzyki, trzymając kartki z napisem „wolne media” i śpiewając hymn Polski. Obrady zostały przerwane, a w sieci trwa niekończąca się wymiana opinii na temat obecnej sytuacji. Bardzo emocjonalny wpis na portalu społecznościowym zamieścił poseł PiS Łukasz Zbonikowski:

Samoobrona 2016r! Okupacja mównicy sejmowej. Gdy hołota wchodzi do Sejmu nie ma Wersalu. Zamiast uchwalać budżet państwa m.in takie okrzyki "uwolnić osła!" – napisał.

Joanna Borowiak udostępniła na forum społecznościowym wpis, którego autorem jest jej partyjny kolega Marcin Porzucek:

Po kilkunastu latach do Sejmu RP wracają niezbyt parlamentarne i godzące w demokrację zachowania. Antydemokratyczna opozycja uniemożliwia przeprowadzenie obrad. Taka postawa chwilowo utrudnia wprowadzenie przepisów obniżających emerytury funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa i innym oprawcom m.in. górników KWK Wujek, których pamięć przez aklamację uczciliśmy na początku posiedzenia – napisał poseł PiS.

A około godziny 19.00 zamieściła swój post:

"Pracują" posłowie PO i Nowoczesnej. Blokują sejmową mównicę rzekomo w obronie mediów i demokracji. Media były, są i będą obecne w polskim Sejmie, a demokracja ma się doskonale - co najlepiej widać właśnie na tym zdjęciu... Prawdziwym powodem tej blokady jest procedowanie ustawy dezubekizacyjnej. Obrona emerytur SB-ków. A pod Sejmem zbiera się KOD? Przypadek? – napisała.

We Włocławku, o godzinie 22.00, pod biurem PiS przy pl. Wolności mieli się zebrać ci, którzy wspierają wolne media i nie zgadzają się z planami, by miały one ograniczony dostęp do informacji. Spontanicznie zorganizowana akcja nie odbyła się, bo na miejsce zbiórki przybyły jedynie cztery osoby…

A co Wy sądzicie na ten temat? Czekamy na Wasze opinie.
26 komentarzy

gość-30760

Dlaczego nie piszecie że protestuja w wiekszości płatni agenci springerowskiego NIEMIECKIEGO Omleta ? Przecierz oni nie przekazują informacji tylko nimi manipulują . Od kiedy to dziennikarz ma prawo informacje przyozdabiać swoimi przemyśleniami tak jak płaczacy w kitę Tomasz Lis , albo Monika ?

1 1
ID:68475

cichyobserwator

@~gość-30760: Dziennikarz to nie automat do czytania jak w TVP tylko myślący , poruszający ważkie tematy przekaznik do społeczeństwa ,żeby zmusić je do myślenia. Tobie to nie grozi więc skup się na TVP i TVPinfo gdzie właśnie leci " W tyle wizji " gdzie dwóch pajaców bredzi o głupotach a o Sejmie i demonstracjach ani słowa. To pewnie Twój wzór dziennikarstwa - plotę głupoty dla PIsowskiej hołoty . Nie dociera do Ciebie ,że właśnie masz prawo myśleć ale prawo to jeszcze nie zdolność myślenia co widać po tych wstawkach dużych liter - patrzta ludziska ,dużymi wale to prawda musi być.Maluczkim tylko duże litery niedługo pozostaną bo takie dyktatorki jak Kaczyszwili z myślącym suwerenem nie mają szans.

1 1
ID:68476

gość-39461

Jakie cztery osoby skoro był KOD , PO, Nowoczesna.

1 1
ID:68477

gość-30760

@~cichyobserwator: czy uważasz że np tow Lis to, taki ,,przekaźnik'' ? Czy ten cały zydowski TVN to taki przekaźnik ? To przeciez pejsata szczujnia która zywi sie tylko z napuszczania Polaków na Polaków na zlecenie swoich sponsorów . Wyobrazasz sobie zeby dziennikarze np w Niemczech tak obrazali Makrelę albo jej rząd ? Tam cenzura na komentowanie wyczyczynów kozich synów juz dawno obowiązuje . Normalni ludzie nie moga się doczekać na powsadzanie do pierdla tego zakodowanego płatnego motłochu . Nie zauwarzyles ze ty chwilami nasladujesz tych sprzedajnych omleciarzy ?

1 1
ID:68478

gość-25746

P. Borowiak , Zbonikowski jak głosowaliście?

1 1
ID:68481

Oczytany

Chętnie wezmę udział w pikiecie przeciw zajadle wściekłym Macierewiczom, Misiewiczom, PiS dzielcom i wszelkiej maści kołtunom którzy próbują wznieść się na piedestał jak Kim Ir Sen !! Dyktator Kaczyński !! Beata Szydło !!! I inni bandyci którzy nauczyli się od Wiceprokuratora Prokuratury SB w PRLu !!! Piotrowicza, i tych którzy wzorują się NA SB UB PIOTROWICZA !!!!!

1 1
ID:68482

gość-30760

Hahahahahaha...4 osoby ..... obroncy UB-ecji ..... ,,patrioci od koryta '' , dłuznik alimentacyjny , agent Sorosa , kretacz Schetyna aaaa i towarzysz kalosz ...czy kalisz ... malwersant sruziak , kłamysz .... elita od koryta ...

1 1
ID:68483

Oczytany

Byłem tak pochłonięty wydarzeniami i transmisją w TV ...proszę wybaczyć, nie pomyślałem o NAS :( Gdybym wcześniej czytał...był bym. DEMOKRACJA !!! WOLNE MEDIA !! TAK !! TAK !! TAK !!! Precz z dyktaturą Kaczyńskiego I PiSu !!! WON !! @~gość-30760: @~gość-30760:

1 1
ID:68484

Oczytany

@~gość-30760: Twój IP jak i mój  jest do wglądu. A co mówi szczekaczka Rydzyka ???Módl się o swój rozum prosta****.

1 1
ID:68485

gość-30760

@~Oczytany: won ? to ty masz koneksje z dawnymi sojusznikami z Moskwy ? Jest demokracja , więc zawsze moze wyskoczyc na ulice i wydrzeć jape(zakłucając porzadek ) jak dłużnik alimentacyjny ...tylko kto cie posłucha ?

1 1
ID:68486

Wolność

Większość dziennikarzy lata na smyczach albo platformianych albo pisowskich czym się kończy ano tym wesołych świąt również tym mediom antypolskim


Głosujcie dalej na PO-PSL-PIS-N CZY Razem.

1 1
ID:68487

Wolność

A tak po PRAWDZIE niech się leją między sobą może się nawzajem wybiją Polska chce Prawicy nie Państwa Socjalnego w Euroburdelu a dziennikarzy już dawno przeczuli jak będzie ci Panowie

1 1
ID:68488

gość-38312

Ta "opozycja" juz rzadzila. Co zrobili ? zwiekszony wiek emerytalny, VAT, wzrosla nedza, zniszczona sluzba zdrowia. Po prostu chca na nowo do koryta. PIS przegina z religia i innymi rzeczami ale mysli troche wiecej o ludziach anizeli PO.

1 1
ID:68491

cichyobserwator

@~gość-30760: Oprócz tego ,że bezczelnie kłamiesz to używasz do tego obrazliwych epitetów co świadczy jedynie o chamie , który nie rozumie współczesnego świata. Lis , Olejnik mają swoje , autorskie programy a w nich swoich gości i poglądy a tacy buce , którzy tego nie rozumieją niech nie oglądają ich tylko " obiektywne , autorskie " programy w TVP . Tam powinno Ci się podobać - kłamią jak Ty, oszukują jak Ty i manipulują jak Ty i dlatego ja tego Kurskiego gó..a nie oglądam bo mam wybór i wiem czego tam mogę się spodziewać. Sformułowanie " normalni ludzie " funkcjonuje też w Tworkach , Oni też twierdzą iż tacy są więc tam czułbyś się jak w domu i pewnie " Wiadomości " oglądane są zbiorowo jako wzór normalności. Nie ma to jak wśród swoich !

1 1
ID:68492

gość-40985

@~Oczytany: taki niby ,,oczytany'' a taki głąb ...

1 1
ID:68493

gość-40985

@~cichyobserwator: to nie są dziennikarze , to sa płatni agenci springerowskiej szczujni którzy zostali pozbawieni 50 tysiecznych pensji -to jest opinia Maxa-kolonko . Żaden dziennikarz nie bierze udziału w demonstracja i płatnych zadymach . On ma je relacjonować , być ,,przekaźnikiem'' a nie uczestnikiem .A on przystał do zwykłych płatnych sprzedajnych zadymiarzy !!! I twoje hymny pochwalne i mydlenie oczu tu niczego nie zmienią .

1 1
ID:68495

cichyobserwator

@~gość-40985: To jest dopiero prawdziwe dziennikarstwo :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21137113,nocna-zmiana-esbecy-i-uliczna-rozroba-tak-wiadomosci.html#Czolka3Img

Rzeczywiście relacja całą gębą !

1 1
ID:68496

gość-82533

@~cichyobserwator: a co o tym myślisz ?

1 1
ID:68499

gość-86582

@~gość-82533: A przedtem był w wehrmachcie , a pradziadek był tym , a prapradziadek tamtym. Czy Was wszystkich naprawdę w dekiel coś uwiera ? Jakby się okazało ,że Twój dziadek pejsy nosił a pradziadek dropsa ukradł to byś się na linę rzucił ? Skąd w was tyle nienawiści ,że wam rozum odbiera ?

1 1
ID:68502

Wolność

Ci dziennikarze którzy z ludzi co chcieli zmienić Polskę zrobili z nich idiotów Lepper Korwin Olszewski Braun .Jest kilku dziennikarzy w Polsce bezstronnych reszta to ściek opłacany za pejsiate pieniądze.

1 1
ID:68507

Wolność

@~cichyobserwator: Widzę że koledze podoba się gazeta którego brat spierdo... do Szwecji a wcześniej podpisywał wyroki na Polaków gratuluję pamiętaj że Adaś siedział w Magdalence razem z Pawlakiem Tuskiem Mazowieckim Wałęsą i dalej to trwa .Poczytaj sobie jeszcze kilka innych antypolskich medii.

1 1
ID:68508

gość-82533

@~gość-86582: Nie jest wazne co nosił czyjś dziadek , ważne jest czy był uczciwym Polakiem czy służył odpłatnie okupantom albo ich agentom !!! A dziwnym trafem ojcowie i dziadkowie tych koderastów co skaczą podobno w obronie demokracji pod sejmem tak właśnie służyli .

1 1
ID:68510

gość-86582

@~gość-82533: Reasumując ; gdyby np.Twój brat dziwnym trafem ukradł dropsa to Ty powinieneś iść siedzieć ?

1 1
ID:68513

gość-65542

@~gość-86582: porównanie godne zakodowanych defraudantów . Tylko ktoś kto nie przeżył stanu wojennego może prównać zdradę i sprzedajnośc polityczną do dropsa . Moze ustal poziom z przedszkolakami i dopiero porównuj ?

1 1
ID:68514

cichyobserwator

@~gość-65542: Mowa jest o odpowiedzialności za rodzinę więc po Twoim " logicznym " wpisie widać ,że z przedszkolakami w dyskusji przegrałbyś z kretesem.

1 1
ID:68529

gość-38312

Sponsorow brakuje na ich propagande? Opozycja? Warcholstwo, ktore stracilo koryto i chce do niego wrocic.

1 1
ID:68545


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA