Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji pomiędzy PO i SLD można było przeczytać chociażby na jednym z portali społecznościowych Ostatnio jednak poseł zorganizował konferencję prasową i „na żywo” skrytykował nie tylko nowy układ polityczny w mieście.


Kiedy Jarosław Chmielewski, lider włocławskich radnych PiS, ogłosił, że porozumienie miedzy jego klubem a prezydentem zostaje zerwane, Marek Wojtkowski musiał szukać innych sojuszników. Znalazł ich po lewej stronie sceny politycznej. W wyniku zawarcia nowej koalicji, zawartej tuż przed sesją budżetową, nastąpiły zmiany personalne. Radni SLD zyskali nowe stanowiska w radzie, zastępując tym samych kolegów z PiS. Osoby związane z lewicą pojawiły się także w spółkach miejskich, a trzecim zastępcą prezydenta został rekomendowany przez SLD Jacek Wojciechowski.

Nowy układ polityczny w połowie stycznia skomentował na portalu społecznościowym poseł Łukasz Zbonikowski, który bardzo emocjonalnie odniósł się przede wszystkim do Jarosława Chmielewskiego zarzucając mu między innymi, że „zaprzepaścił sukces wyborczy PiS-u we Włocławku z 2014 roku, na który pracowaliśmy 12 lat”. Podczas ostatniej konferencji prasowej poseł ponownie nie szczędził słów krytyki na temat koalicji i pod adresem swojego dawnego partyjnego kolegi.

Źle się stało dla Włocławka i prawicy włocławskiej. Po bardzo aroganckich rządach Andrzeja Pałuckiego, którego chciano odwołać referendum, Platforma Obywatelska we Włocławku dostała moralne prawo, żeby zawiązywać z tymi osobami koalicję tylko dlatego, że wcześniej, bez żadnej uchwały władz PiS, koalicja została zerwana przez Jarosława Chmielewskiego. Bez przygotowania opinii publicznej, bez wykazania prawdziwych merytorycznych błędów władzy – mówił poseł.

Zastąpienie dawnego koalicjanta nowym, to – zdaniem Zbonikowskiego - stracona szansa dla największego klubu radnych na współtworzenie tego, co dzieje się w mieście.

Marek Wojtkowski wykorzystał sytuację. Teraz decydujący wpływ będą mieli ludzie, którzy mają tragiczną sytuację sondażową w Polsce – powiedział poseł zaznaczając jednocześnie, że dokładna analiza tego, co się wydarzyło, powinna być tematem rozmów wewnątrzpartyjnych.

7 komentarzy

gość-12442

I tu pan Zbonikowski ma rację ....i jej nie ma . Ma -bo jak można wchodzić z układ z kimś kogo jeszcze niedawno się opluwało i puszczało w skarpetkach ? A nie ma - bo ta koalicja jeszcze przed zawiązaniem przywiązała sobie kamień do szyi i w wyborach samorządowych idzie na dno .
Dlaczego ? Ano dlatego że nie można w każdej kadencji pokazywać baranim wyborcom gołego odbytu z napisem ,,wyborco , tu jest miejsce dla ciebie po wyborach ''.
W każdym bądź razie z koleżnakami mamy dość oglądania gołych d...p PO-SLD ibędziemy głosowały tylko na PiS !!!

1 5
ID:69751

gość-12456

Panie Zbonikowski, choćbyś miał nie wiem jaka racje to zdecydowanie nie masz pojęcia jak sie robi politykę. Proponował bym zainwestować w jakiegoś doradce od wizerunku bo aktualny zbudowany mozolnie i przez pana i przez media zachacza o pieniacza i wiecznie niezadowolonego. Pana przekaz może i w większości jest spójny ale zdecydowanie nie zachęca do tego by panu w jakikolwiek sposób zaufać.

6 0
ID:69752

gość_53098

Polityka, polityka, a gdzie jej pozytywne efekty dla mieszkańca Włocławka?

4 0
ID:69754

gość_89866

Każda koalicja jest zła bo zmusza do ustępstw wobec tego drugiego. Mam nadzieję że przyszłe wybory wygra PiS, prezydentem zostanie też człowiek PiS i bez żadnych układów będą rządzić we Włocławku.

1 4
ID:69760

gość_81135

Najwygodniej jest publicznie wypominać komuś błędy, złe decyzje. Najtrudniej wskazać obszary, w których coś konkretnego zrobiło się dla wyborców.

3 0
ID:69768

gość-74159

@~gość_89866: a co zmieni wymiana jednych kolesi na drugich kolesi? We Wloclawskich realiach nawet nie ma wystatczajaco duzo kolesi na wymiane i dzialkuja sie ze starymi.

Przydalby sie bezpartyjny anarcho-kapitalista ktory by ten budynek UM oproznil i wynajal na hotel. Przynajmniej jakis zysk by z tego byl.

3 1
ID:69800

gość_23512

@~gość-74159: A kto by w tym hotelu chciał zamieszkać? Niby że turyści?

2 0
ID:69827


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..