Dziesięc tysięcy małżeństw rocznie w kujawsko-pomorskim

Dziesięć tysięcy rocznie, a pięć na każdy tysiąc mieszkańców – to najnowsze dane na temat nowo zawieranych w Kujawsko-Pomorskiem małżeństw, przekazane przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Liczba ślubnych ceremonii w naszym regionie utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie od 2013 roku.


Sakramentalne „tak” przed kapłanem lub urzędnikiem stanu cywilnego mówią najczęściej mężczyźni w wieku 25-39 lat i kobiety 20-29 lat. Mediana wynosi 27 lat dla pań i nieco ponad 29 lat dla panów. Ale uczucie nie zawsze patrzy w metrykę - w związki małżeńskie wstąpiło ostatnio (dane za 2015 rok) 179 kobiet w wieku 60 plus i 180 mężczyzn 65 plus. Co ciekawe, tylko 113 z tych mariaży było związkami z osobami z tej samej grupy wiekowej. 80 i więcej lat miało we wskazanym roku sześcioro rozpoczynających wspólne życie nowożeńców.

Choć w ponad 90 procentach deklarujemy się jako osoby zaangażowane religijnie, tylko niecałe 60% nowych małżeństw to małżeństwa wyznaniowe. Pozostałym parom w zupełności wystarcza ceremoniał proponowany przez urzędy stanu cywilnego.

Najczęściej stajemy na ślubnym kobiercu w sierpniu (w 2015 roku ponad dwa tysiące par), a także w czerwcu i wrześniu. Na każde 1000 nowych rodzin przypada w naszym regionie 650 świeżo oddanych do użytku mieszkań.
8 komentarzy

Mareczek

Mogę się założyć ze wszyscy ci panowie młodzi poświecili 10x więcej czasu wybierając nowy telefon niż myśląc nad konsekwencjami cywilno-prawnymi instytucji małżeństwa. Zamiast nauk przedmałżeńskich powinna być obowiązkowa 2 godzina konsultacja z prawnikiem na temat potencjalnych konsekwencji zawierania małżeństwa bez rozdzielności majątkowej i bez intercyzy oraz z góry zaakceptowanego obustronnie planu wychowawczego przyszłych dzieci w przypadku rozwodu.

A tak naprawdę konkluzja powinna być oczywista - w dzisiejszych czasach małżeństwo facetowi się po prostu NIE OPŁACA.

8 1
ID:69930

gość_363389

@~Mareczek: Oj chyba Mareczku, skrzywdziła Cię jakaś wybranka.

1 6
ID:69933

gość-81564

@~Mareczek: 
https://i.imgsafe.org/42fee41ae6.jpg

6 0
ID:69938

gość-96012

Taaa kupno mieszkania we Włocławku -astronomia , wynajecie -1300 miesięcznie , pensje -żydowska lichwa , perspektywy 300 miejsc pracy rocznie - jak widać w fontannie . Młodziez już nie wierzy w te cuda na h...u i ucieka z tego partyjnego folwarku . Mysleliśmy z żoną że Wojtkowski coś zmieni ale...jak sami widzicie . Czekamy do wyborów , a jak zostaną przy korycie te same uje .... to my z Włoclawka wyjeżdżamy .

1 0
ID:69941

gość-12546

Tak to jest, że według loszek stopień atrakcyjności i charakteru samca jest wprost proporcjonalny do stanu jego portfela. Zygmunt I Stary potrafi zdziałać cuda. Żaden inny afrodyzjak nie może się z nim równać :D

4 0
ID:69943

gość-02765

dzisiejsze kobiety patrza tylko na kase i wygląd. to chore drogie laleczki - z bogatym albo ślicznym nie bedziecie szczesliwe. bedziecie bogate albo dumne, ale bedziecie nieszczesliwe całe życie. no ale amerykanizacja społecznestwa trwa. połowa znajomych sie rozwodzi albo rozwiodła bo laski albo szukaja wrazen, albo im cos wiecznie nie pasuje. A potem dzieci cierpią, bo zamiast rozwiazac problem jak to kiedys było, to teraz po prostu sie łatwiej rozejsc. w Dupie z dzieckiem, nie prozne stworzenia?

2 0
ID:69944

gość-91377

W ubiegłym roku rozwiodło się 64 tys. par, wobec 1,7 tys. orzeczono separację. W miastach rozpada się 44 proc. małżeństw, a na wsi 22,7 proc. Najczęściej rozwodzą się mieszkańcy woj. mazowieckiego i śląskiego – podaje "Rzeczpospolita".

5 0
ID:69952

gość-76581

@~gość-91377: Istnieje powiedzenie: "wiele zyskał, kto k**we stracił" :)

1 0
ID:70170


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni jednomyślnie przegłosowali zmieniony budżet

Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta, aby do 13 marca poprawiła..

Chcą pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć inwestorów

W czwartek 8 marca Nowoczesna Włocławek, zorganizowała konferencje prasową z..

Bez kolejek w Wydziale Komunikacji, SLD ma propozycje

Wielu mieszkańców skarży się na problemy z załatwianiem spraw w Wydziale..

Nowoczesna walczy ze smogiem, zacznie od edukacji

Na konferencji 1 marca Nowoczesna przedstawiła nową inicjatywę, która dotyczy walki..

Nowoczesna: „Projekt in vitro na ostatniej prostej"

Włocławscy działacze partii Nowoczesna złożyli pod koniec listopada obywatelski..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..