Park Młodego Włocławka i drzewka dla naszych dzieci

Inicjatywa lokalnych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej na pewno spodoba się wszystkim, którym zależy na tym, żeby w naszym mieście było coraz więcej zieleni, Ale przede wszystkim szczęśliwi będą rodzice, którzy chcieliby uwiecznić po wsze czasy narodziny lub adopcję ukochanego dziecka sadząc drzewka Parku Młodego Włocławka.


Teren u zbiegi ulic Planty, Kapitulnej i Guzowskiej nie jest przeznaczony pod inwestycje i właśnie w tym miejscu mogłoby powstać miejsce obfitujące w zieleń. A ten  mogłaby symbolizować radosne chwile włocławskich rodzin, w których pojawiło się dziecko. W jaki sposób?

Ostatnio mamy wiele przykładów na to, że w naszym kraju wycina się wiele drzew. My wzorując się na innych miastach Polski, ale także na miastach Europy, chcemy tej tendencji zapobiec. Zaproponowaliśmy panu prezydentowi utworzenie na osiedlu Południe miejsca, gdzie zieleni będzie przybywać – mówił Piotr Kowal, sekretarz rady miejskiej powołując się na wieloletnią tradycję, która głosi, że z chwilą narodzenia potomka, rodzina sadzi drzewo.

Tradycja tradycją, ale czasy się zmieniają i nie każdy z nas ma domek z ziemią, na której mógłby posadzić drzewo upamiętniające szczęśliwe narodzenie potomstwa. Stąd pomysł działaczy SLD, by miasto udostępniło grunt, na którym rodzice maluszków, urodzonych lub adoptowanych, dostaną od władz miasta sadzonkę wraz z pamiątkową tabliczką i mapką, gdzie takie pamiątkowe drzewko będzie można zasadzić.

Radni SLD mają nadzieję, że prezydent miasta wniosek radnych rozliczy „niezwłocznie” i da możliwość włocławianom możliwość skorzystania tego projektu.
7 komentarzy

gość-12760

buahaha, to że qq i ta jego formacja to nie dość że permanentnie się ośmieszają swoimi "inicjatywami" to jest pikuś, wazne jest coś innego: drodzy dziennikarze - ja niewiem czy oni wam płaca za te darmową reklamę, czy coś. Ale nie szkoda wam nawet minuty na takie coś? przeciez ta żenada nie jest warta jednego zdania wzmianki w zadnym serwisie. Naprawde u nas się nic godnego uwagi nie dzieje?

1 1
ID:70719

gość-48829

Podpowiedz inne wzmianki, zapewne i red i internauci będą wdzięczni

1 1
ID:70721

gość-12760

marazm władzy, rozdawnictwo stołków w ramach nowej koalicji, stworzenie niepotrzebnego stanowiska w mpk za podobno 7 tysięcy w ramach łatwienia partyjnym kolesiom roboty, rozkopana i zniszczona praktycznie nowa ulica jana pawła (kiedy to skanska robiła? rok temu? i co teraz? taką lipe zostawią?), dziesiątki, setki tematów, ciekawych, intrygujących i konkretnych. ten paszkwil wyżej jest niczym więcej jak laurką sld i reklamą pana Kukuckiego. kazdy to widzi i wszyscy się smieją. po raz kolejny przy krytyce tekstu widze pytanie o propozycje tematów. pewnie autor pyta - jak nie masz pomysłów to zmien branże.

1 1
ID:70724

gość-63751

Absolutnie popieram krytykę. Polityczne teksty na zamówienie nie mają nic wspólnego z dziennikarstwo. Raczej z PRem polityka.

1 1
ID:70725

Bravo

Na tym placu za dawnym "Uniwersalem" firma M*** oprózniała szambowozy , by nie musieć jeździć do odzyczalni. Ciąglęli szlauch po ziemi, teraz dzieci mają tam się bawić - czuć szczęśliwe i zdrowe.

1 1
ID:70742

Bravo

Zdjęcie przedstwia widok z placu Wiejska/ Zbiegniewskiej

1 1
ID:70743

gość-20343

Niedługo wybory i chyba mieszkańcy już wiedzą kto ich okłamuje a na kogo głosować ?

1 1
ID:70744


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA