Radny Chełminiak chciałby, by cisza nocna była później

W interpelacji skierowanej do prezydenta miasta podkreśla, że takie rozwiązanie zachęciłoby włocławian i turystów do dłuższego spędzania letnich dni na świeżym powietrzu w okolicach Śródmieścia i bulwarów. Podobne wydzielone strefy istnieją w niektórych miastach w Polsce i Europie. U nas jednak nie będzie.


Kodeks wykroczeń nie precyzuje pojęcia cisza nocna, ale mówi o zakłócaniu spokoju lub wypoczynku nocnego. Przywykło się jednak uważać, że cisza obowiązuje od godziny 22.00 do 6.00. Chce to zmienić radny Damian Chełminiak, który proponuje, aby ogródki zlokalizowane w obrębie 50 metrów od lokali rozrywkowych, w okresie letnim, były czynne do północy.

Wzorem innych miast w Polsce i w Europie chciałbym, aby w naszym mieście zostały wyznaczone strefy, w których nie obowiązywałaby „cisza nocna”  od godz. 22.00 do 24.00. Chodzi dokładnie o wydłużenie czasu w miejscach, gdzie znajdują się lokale noce, w których przebywają mieszkańcy naszego miasta oraz osoby wizytujące Włocławek – czytamy w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta.

Umowna cisza zaczynałaby się o północy w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia. Radny wskazuje, że wspomniana strefa obejmowałaby teren Śródmieścia oraz bulwarów.
 
Miłośników letniego biesiadowania w ogródkach musimy jednak zmartwieć – nie ma takiej prawnej możliwości, by godziny ciszy się zmieniły. W myśl obowiązujących obecnie przepisów rada gminy może jedynie ustalać liczbę lokali i ich lokalizację, a nie godziny ich funkcjonowania.
20 komentarzy

gość-82114

W życiu!!! Dośc mamy towarzystwa imprezowiczów pod oknami, latem okna nie można otworzyć bo hałasują a jeszcze mieliby do północy> Absolutnie nie!

1 1
ID:71081

gość_28716

Już widzę te tłumy co do 24 siedzą na bulwarach hahaha

1 1
ID:71083

zxxc

Głupi pomysł i jeszcze głupsza argumentacja.

1 1
ID:71087

gość-26616

dosyć pijusów wyjących pod oknami po nocach!

1 1
ID:71090

gość-73292

A pamiętacie klimatyczny London Pub? Wybijała 22 wszyscy z ogródka szli do pomieszczenia, bo tak się umówił właściciel z lokatorami bloku. Ale i to było źle, bo lokatorzy zrobili wszystko, żeby pub został zlikwidowany. Szkoda...

1 1
ID:71093

gość_38822

Panie radny, a pan konsultował to z mieszkańcami kamienic, pod oknami których są ogródki?

1 1
ID:71094

gość-33956

Narybek SLD idzie w ślady PZPR ? Dobry wyborca to pijany wyborca ?

1 1
ID:71100

gość-79783

Na sprawne życie miasta ma wpływ sprawna komunikacja miejska,jak radny widzi spacery na bulwarach czy w śródmieściu,kiedy autobusy kursują co godzinę lub rzadziej,czym mają dojechać z odległych osiedli ,a jak dojadą to nie ma czym wrócić.

1 1
ID:71102

gość_48308

taaa cisz nocna i spadać ziuziu do łóżeczek

1 1
ID:71104

kibicAn

@~gość-73292: Kolego, najlepsze oblewanie sukcesu Anwilu lub topienie smutków po przegranej.

1 1
ID:71105

Chcę wiedzieć

Czy pan radny i samodzielny specjalista z MPK Damian Chełminiak ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim , czy posiada jedynie licencjat z dziennikarstwa z włocławskiej PWSZ?

1 1
ID:71107

Chcę wiedzieć

Szanowny Panie radny Chełminiak, ile Pan zarabia w MPK i , czy to jest pana jedyne miejsce pracy?

1 1
ID:71108

gość-61688

Już obecnie o godz. 22 -23. nie ma czym wrócić do domu ,jak tylko taryfą, a Pan chce, żeby bulwary tętniły życiem. Na pewno sporo osób chętnie wybierałoby się nawet w dzień, nie tylko wieczorem, ale wystarczy zobaczyć rozkłady jazdy MPK i wszystkiego się odechciewa. Niestety nie każdy posiada swój pojazd, nie mówiąc już o ludziach starszych.

1 1
ID:71114

gość-55857

Włocławek to dziura tu życia nie było i nie będzie. Toruń może być dla nas przykładem niby nie daleko a dużo więcej się dzieje wieczorami mnóstwo ludzi mnóstwo imprez nasze miasto niestety wymiera. Turystów nie było i nie będzie bo i żadnej atrakcji nie ma xD

1 1
ID:71116

gość-39228

@~gość-55857: Tak samo w Płocku

1 1
ID:71121

gość_27512

@~gość-61688: Celna uwaga. Jak się idzie na browara to samochód się w domu zostawia a nie zawsze z buta można wrócić. Autobusy nocują w zajezdni a nie każdego stać na taryfę.

1 1
ID:71124

gość-28336

Mieszkańcy śródmieścia to już o 20 śpią i żadne hałąsy im nie zakłócają :P

1 1
ID:71132

gość_28761

No ale chyba tylko w weekendy, bo to miasto zamiera tuż po 18 jak sklepy zamkną.

1 1
ID:71144

JK

Wystarczy popatrzeć po ulicach. Dzieciaki i nastolatki do 19 roku życia, trochę niedobitków które nie poszło na studia lub studiuje "lokalnie" a potem już tylko 35+. Wycięło większość między 20-35 czy to do większych miast czy to na emigracje. Zostali Ci, którym dobrze (garstka) lub Ci którym tak źle że nie mają jak uciec. Oto Włocławek AD2017.

1 1
ID:71254

gość-42607

@~JK: wielu z tych co wyjechało stoczyło się w innych miastach , także sama przeprowadzka niewiele da, jeśli głowa nie ta.

1 1
ID:71275


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA