Radni: firmy migrują, prezydent biernie się przygląda

Radni klubu PiS krytykują prezydenta Włocławka za to, że nie realizuje swoich obietnic wyborczych dotyczących tworzenia nowych miejsc pracy. Twierdzą też, że Marek Wojtkowski nie reaguje na to, że firmy z naszego miasta rezygnują z prowadzenia działalności w stolicy Kujaw i przenoszą się do Brzeskiej Strefy Gospodarczej.


Podczas spotkania z mediami czołowi działacze klubu PiS wytknęli prezydentowi miasta między innymi to, że biernie przygląda się migracji firm z Włocławka do sąsiadującej ze stolicą Kujaw Brzeskiej Strefy Gospodarczej, gdzie lokują swoje biznesy.

Jesteśmy tym zaniepokojeni. To Włocławek powinien być centrum przyciągającym inwestorów i emanuje na poszczególne gminy. A jest odwrotnie, bo okazuje się, że to Brześć Kujawski ma przyciągać włocławian. Stąd nasze zaniepokojenie i pytanie do pana prezydenta, co w tej materii robi – mówił Jarosław Chmielewski.

Przewodniczący klubu PiS powołał się na dane statystyczne, z których wynika, że 31 grudnia 2014 roku, na terenie Włocławka, funkcjonowało prawie 12 tysięcy podmiotów gospodarczych, a dwa lata później było ich trzysta mniej. W powiecie włocławskim pod koniec 2014 roku było 581 podmiotów, zaś w grudniu 2016 roku – 595.

To twarde dowody, z których wynika, że nasze miasto się nie rozwija – podsumował Janusz Dębczyński.

Ratusz na te zarzuty ma odpowiedzieć po świętach.
3 komentarze

gość_28761

Z niecierpliwością czekam na tłumaczenie się pana prezydenta.

1 0
ID:71143

gość-45669

Dlaczego nie publikuje sie konkretnych danych ilu mlodych wyksztalconych włoclawian zostało w ciągu ostatnich lat wygnanych ,,za chlebem'' przez partyjną zarazę z Włocławka ? To są wazne informacje !

0 0
ID:71154

gość-78709

Magister, Inżynier (informatyk) + podyplomówka z pedagogiki (potrzebna do prowadzenia szkoleń) - i co? I nic w Naszym mieście naprawdę ciężko o pracę, o klienta i o stosunkową do włożonej pracy pensję.
Nie wiem co się dzieje w naszym mieście, ale tutaj nic nikomu się nie opłaca, nic nie warto robić, ale wielu ludzi żyje i wydaje mi się, że nie mają tak źle...
Jednak mimo wszystko uważam, że mogło by być lepiej, gdyby mniej ludzi narzekało, a nieroby zabrały by się za pracę.

Sam prowadzę własną działalność (4 rok) nie mam pracownika bo samemu zarabiam na siebie (na pracownika trzeba mieć odłożonej trochę gotówki bo przez kilka pierwszych miesięcy raczej na siebie nie zarobi w 100%).

A co w temacie robi nasze miasto? Już mówię :)

Zmiana sposobu parkowania (tak, aby mniej pojazdów zmieściło się pod moją (i nie tylko bo inne też tam są) firmą + strefa płatnego postoju - idealnie utrudnia moim klientom dotarcie do mnie i moich usług.

Z tego miejsca bardzo dziękuje odpowiedzialnym za to urzędnikom - mam nadzieję, ze przyjdzie taki dzień, ze będziecie mieli tak jak przedsiębiorcy - płacone od efektu a nie od siedzenia na stołku i zasłaniania się przepisami.

0 0
ID:71166


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni: firmy migrują, prezydent biernie się przygląda

Radni klubu PiS krytykują prezydenta Włocławka za to, że nie realizuje swoich..

Poseł Zbonikowski przed sądem, do ugody nie doszło

Żona posła Łukasza Zbonikowskiego oskarża go o naruszenie nietykalności. 21 marca, w..

Prywatna firma nie zapłaci, a szpital musi. Dlaczego?

Podczas spotkania z mediami posłanka Joanna Borowiak pytała, dlaczego prezydent miasta..

Poseł Zbonikowski krytycznie nie tylko o nowej koalicji

Do tej pory opinie Łukasza Zbonikowskiego na temat zawiązania się w mieście koalicji..

Poseł zaprasza dwóch marszałków. W jakim celu?

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych pomiędzy Kutnem a Włocławkiem..

Dziennikarstwo obywatelskie

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...

Polska moich marzeń cz.4

Pozwolę sobie zacząć od często powtarzanego sloganu: Nie o taką Polskę..